Буднік, А. О.
    Методика використання мультимедійних засобів навчання під час вивчення кінодраматургії у старшій школі / А. О. Буднік, І. А. Хижняк // Українська література в загальноосвітній школі. - 2012. - № 10. - С. 21-26. - Бібліогр. в кінці ст.
ББК 74.268.3
Рубрики: Українська література--Методика викладання
Анотація: У статті описано доцільність використання мультимедійних технологій. Особливу увагу приділено класифікації і особливостям використання мультимедійних матеріалів. Обґрунтовано, що ця форма презентації інформації якнайкраще підходить для фізіологічних характеристик сприймання дітей старшого шкільного віку.


Дод.точки доступу:
Хижняк, І. А.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Хижняк, І.
    Міжнародні системи та ефект глобалізації на початку XXI ст. / І. Хижняк // Історія в школі. - 2008. - №9. - С. 1-6.
Рубрики: Сучасні міжнародні відносини--Глобалізація--Глобальне структурування
Анотація: Про створення в сучасних умовах передумов для формування нової по своїй суті поствестфальської системи міжнародних відносин та характер взаємодії в межах геополітичних, геоекономічних, та геокультурних просторів.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВЗ (1)
Вільні: ВЗ (1)





    Хижняк, І..
    Становлення політичної системи Австралійського Союзу: культурно-цивілізаційні витоки (1900-1930 рр.) [Текст] / Ігор Хижняк // Світ Кліо. - 2021. - № 2 (1). - С. 58-69. - Бібліогр. в кінці ст. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Історія зарубіжних країн, ХХ ст.
   Австралія
Кл.слова (ненормовані):
політичні партії -- Австралійський Союз -- тред-юніони -- лібералізм -- регламентації
Анотація: На основі нових методологічних підходів комплексно проаналізовано культурно-цивілізаційні чинники, що сприяли розвитку загальнополітичних процесів становлення формальних і неформальних інститутів політичної системи Австралійського Союзу в першій третині ХХ ст. Методологія дослідження – загальнонаукові методи аналізу та синтезу, системно-історичний, історико-порівняльний методи, теорії неоінституціоналізму та обмеженої раціональності. Наукова новизна. Показано, що загальнополітичні процеси в різних регіонах світу суттєво вирізняються своєрідністю дій формальних і неформальних інститутів, системно-режимних і культурно-цивілізаційних характеристик суспільства, що тісно переплетені та взаємодіють між собою. При цьому взаємодія, режимних і культурно-цивілізаційних характеристик англосаксонської групи країн, зокрема й Австралійського Союзу, адаптована до дії демократичних інститутів. Рівень організованості робітників у цій країні сприяв створенню значно кращих умов праці, ніж у країнах Європи. Паралельно процесу соціальної диференціації австралійського соціуму відбувалося становлення формальних і неформальних інститутів та формування партійно-політичної структури цього британського домініону. На думку автора, культурно-цивілізаційні процеси та неформальні інститути Австралії здійснювали вирішальний вплив на поведінку громадян, а політична консолідація австралійської буржуазії подолала в ХІХ-ХХ ст. значно довший історичний шлях, ніж це спостерігалося в країнах Західної Європи.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)