Черенько, Л. М.
    Специфіка формування та прояву нерівності в Україні [Текст] / Л. М. Черенько // Демографія та соціальна економіка. - 2013. - № 2. - С. 60-69
Рубрики: Соціум--Нерівність населення
Кл.слова (ненормовані):
нерівність -- економічно необгрунтована нерівність населення -- диференціація за доходами -- нерівні можливості -- доступність послуг соціальної сфери
Анотація: Статтю присвячено визначенню специфіки формування нерівності населення в Україні та аналізу її проявів. Основну увагу придулено диференціації населення за доходами та доступності послуг соціальної сферия як базової складової забезпечення рівних можливостей розвитку.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Черенько, Л. М.
    Нові форми бідності в Україні: основні прояви та оцінка масштабів явища [Текст] / Л. М. Черенько // Демографія та соціальна економіка. - 2015. - № 1. - С. 11-21 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
ББК 65.9(4УКР)-94 + 60.9
Рубрики: Бідність--Соціальна політика--Україна
   Бідність в Україні--Дослідження

Кл.слова (ненормовані):
фінансова неспроможність -- раптова бідність -- витрати на лікування -- житлові умови -- заборгованість -- втрата майна та джерел існування -- політика протидії бідності
Анотація: Розглянуті ключові прояви бідності населення України, що можуть бути ідентифіковані за даними 2013-1014 років. У роботі зроблено спробу обгрунтовати прояви нових форм бідності (через захворювання, за житловими умовами, за ознакою заборгованості та раптова бідність внаслідок бойових дій).


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Черенько, Л. М.
    Система социальной поддержки в Украине: неизбежность реформ и оценка перспектив [Текст] / Л. М. Черенько // Демографія та соціальна економіка. - 2016. - № 2. - С. 130-142 : рис.
Рубрики: Соціальний захист--Державна допомога--Україна
   Якість життя населення--Україна

Кл.слова (ненормовані):
державна соціальна підтримка -- соціальні програми -- соціальна справедливість -- категоріальна та адресна допомога -- реформи
Анотація: Дослідження доводить, що реформи у системі соціальної підтримки, які тривають упродовж 2014-2016 років, можуть дати цілком відчутні позитивні результати вже до 2020 року, зокрема, в напрямку підвищення адресації коштів найбільш нужденним верствам населення з одночасним зниженням загальної вартості соціальних програм по відношенню до ВВП.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Черенько, Л. М.
    Житлові умови населення України та вибір пріоритетних напрямів житлової політики [Текст] / Л. М. Черенько // Демографія та соціальна економіка. - 2018. - № 1. - С. 126-139. - Бібліогр.: с. 138-139 (8 назв)
Рубрики: Житлове законодавство
   Населення--Житлові умови

Анотація: Особливою ознакою України, як і інших країн з радянським минулим, залишаються незадовільні умови проживання населення, перш за все через низькі стандарти забезпеченості житловим простором та незадовільну якість житлових приміщень. Незважаючи на позитивну динаміку щодо середніх показників житлової площі та кількості кімнат на особу, Україна має значно вищі у порівнянні з країнами ЄС рівні перенаселеності житлових приміщень, особливо коли йдеться про сім'ї, де є двоє та більше дітей. Спостерігається стабільне підвищення рівня комфортності помешкань, проте динаміка обладнання житла базовими зручностями демонструє надзвичайно низькі темпи, за збереження яких не варто очікувати на суттєві зміни в найближчій перспективі. При цьому українці досить позитивно оцінюють свої житлові умови, навіть у роки найбільшого загострення кризових явищ спостерігається стабільне підвищення частки задоволених своїм помешканням. Такі суб'єктивні оцінки можуть свідчити як про значне розшарування за житловими умовами, так і про викривлене сприйняття стандартів нормального житла. Виникає питання, наскільки активно населення налаштоване на здійснення змін власними силами, якою мірою сьогодні державна політика має впливати на ці процеси та якими мають бути пріоритети політики. Мета статті - розглянути стандарти житлових умов в контексті розуміння населенням задовільних умов проживання та прагнення до їх покращення. Від того, наскільки розвиток житлових умов пояснюється об'єктивними обмеженнями на рівні домогосподарств, насамперед фінансовими, а наскільки - суб'єктивним розумінням базових потреб, залежить швидкість змін у кількісних та якісних параметрах житлових приміщень і територій, які мають безпосереднє відношення до комфортних умов проживання. І саме це має сьогодні визначати пріоритетні напрями житлової політики в Україні.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)