Швець, Сергій.
    Оцінка перспектив підвищення лібералізації валютної політики України у контексті вирішення боргової проблеми [Текст] = Ukraine’s foreign exchange market upcoming liberalization as a matter of debt problem settlement / Сергій Швець // Економіст. - 2013. - № 8. - С. 4-7. - Бібліогр. в кінці ст.
ББК 65.261.3+67
Рубрики: Державний борг--Валютна політика--Україна
Анотація: Обґрунтовано взаємозв’язок між державним боргом України, валютним курсом та інфляцією. Визначено фактори курсоутворення в короткостроковому аспекті причинно-наслідкових зв’язків. Проведено сценарну оцінку еластичності зміни валютного курсу та інфляції відносно зміни обсягів внутрішнього державного боргу у 2013 році.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Швець, Сергій.
    Проблема нарощення інвестиційного потенціалу економіки України в умовах посилення бюджетного дисбалансу [Текст] / Сергій Швець // Економіст. - 2013. - № 12. - С. 6-11. - Бібліогр. в кінці ст.
ББК 65.9(4УКР)
Рубрики: Економіка України--Інвестиційний потенціал--Фактори впливу
Анотація: У статті розкриваються питання ефекту витіснення державними запозиченнями приватних інвестицій в економіці. За допомогою економетричної доказової бази на даних восьмирічної ретроспективи у короткостроковому аспекті визначено фактори впливу на зміну реальних інвестицій в основний капітал в Україні. Проведено аналіз визначених факторів з деталізацією економічсної природи їх утворення та подано пропозиції щодо зменшення негативного впливу державної сфери на формeвання ринку позичкового капіталу.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Швець, Сергій.
    Фактори прискорення інфляційної динаміки в Україні з позицій фіскальної теорії рівня цін [Текст] / С. Швець // Вісник Національного банку України. - 2015. - № 4. - С. 38-45. - Бібліогр. с. 45 (15 назв)
ББК 65.9(4Укр)25
Рубрики: Інфляція--Грошово-кредитна політика
   Ціноутворення--Аналіз--Ціни



Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Швець, Сергій.
    Застосування золотого правила фіскального режиму: уроки для України [Текст] / С. М. Швець // Фінанси України. - 2018. - № 9. - С. 91-111. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Економічне зростання--Фіскальний режим--Податково-бюджетна політика
Анотація: У статті надано характеристику відомої концепції золотого правила в його фіскальній версії. Обгрунтовано передумови імплементації вказаного фіскального режиму в разі посилення боргового навантаження на економіку поряд із незадовільними темпами її зростання. Доведено, що для реалій української економіки, яка й далі балансує в площині від'ємних значень ВВП-розриву, золоте правило набуває практичної значимості лише в модифікованому варіанті застосування.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Швець, Сергій Михайлович.
    Моделювання впливу державного боргу на економічне зростання в Україні [Текст] / С. М. Швець // Економіка і прогнозування. - 2020. - № 3. - С. 146-156. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Державний борг--Економічне зростання--Моделювання впливу--Україна
Анотація: Розглядаються модельні підходи до визначення залежності між рівнем державного боргу і темпами економічного зростання. Емпіричні докази наявності позитивного, нейтрального і негативного зв'язку між показниками зводяться до нелінійної функції виду перевернутої U-кривої, теоретичне обґрунтування якої асоціюється з використанням золотого правила фіскального режиму. Для перевірки емпіричних доказів на прикладі економіки України подано сценарну оцінку на засадах використання побудованої економетричної моделі фіскально-монетарної взаємодії. Результати сценарного моделювання підтвердили існування функціональної залежності, що кореспондується з поліномом другого порядку.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Швець, Сергій Михайлович.
    Сценарна оцінка фіскальної про-інвестиційної експансії в Україні [Текст] / С. М. Швець // Фінанси України. - 2020. - № 9. - С. 80-94. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Державні фінанси--Економічне зростання--Державні інвестиції--Державний борг--Україна
Анотація: У статті визначено роль і місце державних інвестицій як одного з дієвих контрциклічних заходів із відновлення економічного зростання. В разі фінансування додаткових обсягів державних інвестицій за допомогою інструменту внутрішніх державних запозичень із метою мінімізації ефекту витіснення та підтримки попиту реального сектору на кредитні ресурси такий захід має бути підкріплений із боку монетарного сектору розширенням пропозиції грошової маси темпами, що перевищують швидкість зростання боргу. Зважаючи на негативні наслідки розгортання пандемії COVID-19, зазначені орієнтири нарощення обсягів виробництва можуть бути більшими з огляду на те, що у кризовий період величина фіскального мультиплікатора є вищою. Отримані результати залежать від обраних стратегічних пріоритетів вкладання капіталу в об’єкти з найбільшою віддачею із перспективою розширення сукупної пропозиції в довгостроковому періоді.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)