Юровська, Вікторія.
    Концептуальні засади децентралізації повноважень із забезпечення охорони атмосферного повітря та балансування пов’язаних із цим екологічних та економічних інтересів [Текст] / Вікторія Юровська // Підприємництво, господарство і право. - 2018. - № 2. - С. 90-95. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Атмосерне повітря--Екологічний контроль--Децентралізація повноважень--Україна
Кл.слова (ненормовані):
органи місцевого самоврядування -- політичний діалог -- екологічні рішення
Анотація: У статті викладені результати дослідження впливу громадськості на прийняття екологічних рішень і реальної можливості врахування позиції заінтересованих сторін у прийнятті таких рішень. Визначено, що більшість рішень нині приймаються централізовано, на загальнодержавному рівні. Також проаналізовано тенденції розвитку досліджуваної сфери, які свідчать про поступову децентралізацію екологічних повноважень у провідних країнах світу. Запропоновано модель системи охорони атмосферного повітря, яка спрямована на надання необхідної гнучкості бізнесу і місцевому самоврядуванню для збалансування економічних і екологічних інтересів з одночасним забезпеченням державою права людини на безпечне навколишнє природне середовище.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Юровська, Вікторія.
    Диспозитивне адміністративно-правове регулювання запровадження й функціонування стандартів освіти та освітніх програм: поточний стан і перспективи вдосконалення [Текст] / Вікторія Юровська // Підприємництво, господарство і право. - 2018. - № 3. - С. 100-105. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Освіта--Стандарти--Адміністративно-правове регулювання
Кл.слова (ненормовані):
заклади освіти -- державно-громадське управління
Анотація: Розширення сфери застосування диспозитивного інструментарію адміністративно-правового регулювання освітніх відносин під час реформування системи освіти привело до докорінних змін, зокрема, правил запровадження та функціонування стандартів освіти й освітніх програм. Підкреслюючи прогресивність окремих нововведень освітнього законодавства, пов’язаних із диспозитивним методом адміністративного права, вказуємо на шляхи більш повної реалізації його потенціалу у сфері освіти, а також випадки, у яких його використання не є доцільним із позиції підвищення якості освіти та освітньої діяльності.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)