Ярова, В. В.
    Проблеми зайнятості сільської молоді в Україні [Текст] / В. В. Ярова // Економіка АПК. - 2012. - № 8. - С. 82-86 : табл. - Бібліогр. в підрядк. прим.
ББК 65.242
Рубрики: Сільські території--Ринок праці--Україна
   Економіка праці в Україні--Людські ресурси

   Економіка праці--Зайнятість населення--Працевлаштування молоді--Україна

Кл.слова (ненормовані):
Перепідготовка кадрів -- Рівень зайнятості -- Рівень безробіття
Анотація: Проаналізовано показники зайнятості молоді, проблеми працевлаштування на роботу випускників, відображено риси деформації ринку праці. Особливу увагу приділено зайнятості молоді в сільській місцевості, показано її специфічні особливості, проведено порівняльний аналіз питомої ваги зайнятості молоді по різних галузях економіки.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Ярова, В. В.
    Соціальна відповідальність у вирішенні проблем сучасного землекористування [Текст] / В. В. Ярова // Економіка АПК. - 2013. - № 1. - С. 83-89 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
ББК 65
Рубрики: Земельне право--Сільськогосподарські землі
   Економіка праці--Зайнятість населення--Україна

   Регіональна економіка--Харківська область

Кл.слова (ненормовані):
земельна частка -- земельна реформа -- грошова оцінка земель
Анотація: Висвітлено роль соціально орієнтованого аграрного бізнесу в системі соціального захисту працівників сільськогосподарських підприємств. Розглянуто завдання відображення соціально-економічних суперечностей сучасного реформування земельних відносин.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Зленко, Н. М.
    Сучасні тенденції на ринку праці в Україні та вплив на них демографічних процесів [Текст] / Н. М. Зленко, Н. В. Павленко, В. В. Ярова // Економіка та держава. - 2020. - № 10. - С. 56-62 : табл.; граф. - Бібліогр. с. 61-62 (14 назв)
Рубрики: Ринок праці--Трудова міграція
Анотація: Основою успішної та довгострокової діяльності держави, її ключовим ресурсом виступають люди. Саме вони виступають одним із основних чинників, за рахунок яких досягається економічне зростання в країні. Протягом останніх десятиліть чисельність населення по всьому світу стрімко зростає. Проте в Україні ситуація дещо інша. Так, згідно з останніми дослідженнями кількість людей в Україні стрімко знижується. Відтак закономірною постає необхідність врахування впливу зазначених демографічних тенденцій на ринок праці та економіку країни загалом, що й зумовлює актуальність проведеного дослідження. Таким чином, у науковій статті визначено тенденції зміни чисельності населення починаючи із середини минулого століття, а також проаналізовано фактори, які на неї вплинули. Визначено динаміку зміни вікового складу населення за 2017—2019 роки, а також встановлено, що відстежується чітка тенденція до старіння працездатного населення. Окрім того, в межах наукової статті визначено динаміку зміни структури населення за статевою та територіальною приналежністю. В результаті аналізу встановлено, що станом на 2019 рік кількість працездатного жіночого та чоловічого населення зросла порівняно із 2017 роком, а також відслідковувалась чітка тенденція до зростання сільського та міського населення. Визначено основні показники, за якими характеризують ринок праці, і встановлено, що середньо штатна кількість працівників протягом 2010—2019 років зменшується поруч із зменшенням коефіцієнту по прийому та зростанням коефіцієнту по звільненню, що є негативним. Проаналізовано тенденції зміни номінальної та реальної заробітної плати протягом 2010—2019 років.Продовжуючи окреслену лінію дослідження, встановлено, які заходи повинна застосовувати держава для спрямування наявних тенденцій в демографічній сфері для потреб розвитку вітчизняного ринку праці, зокрема шляхом стимулювання зростання саме працездатного населення, за рахунок скорочення рівня смертності, а також проведення політики повернення трудових мігрантів. Водночас визначено, що окрім негативних наслідків трудової міграції, є й позитивні її сторони для України, які проявляються у додаткових інвестиціях з-за кордону, а також зменшенням навантаження на ринок праці та соціальну сферу. З іншого боку, тенденції 2020 року, пов'язані із запровадженням карантину стимулювали повернення до України значної частки працездатного населення. Тепер перед керівництвом держави постало нове завдання — втримати його в Україні та забезпечити гідною роботою. Результати прийнятих заходів ми матимемо змогу оцінити згодом.


Дод.точки доступу:
Павленко, Н.В.; Ярова, В.В.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)