Дячок, Світлана.
    Імагологічні аспекти проектної технології на уроках світової літератури [Текст] / Світлана Дячок // Всесвітня література в середніх навчальних закладах України. - 2011. - № 11-12. - С. 14-15. - Бібліогр. в кінці ст.
ББК 74.268.3
Рубрики: Світова література--Методика викладання
   Компаративістика--Літературна--Імагологія

   Проектна діяльність--Шкільна --Світова література






    Константиненко, Ксенія.
    Уявлення італійців про Русь і руські землі: від витоків до кінця ХV століття [Текст] / Ксенія Константиненко // Слово і час. - 2012. - № 8. - С. 28-40. - Бібліогр. в кінці ст.
ББК 83.3
Рубрики: Європейська література--Теми і образи--Україна
Кл.слова (ненормовані):
Імагологія -- Гетерообраз -- Стереотип -- Інтертекст -- Топос
Анотація: У статті аналізується походження деяких типових складових гетерообразу України та її мешканців у європейській, зокрема італійській, літературі.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Пастух, Богдан.
    У просторі відкритих фіналів [Текст] / Богдан Пастух // Слово і час. - 2013. - № 4. - С. 114-117. - Бібліогр. в кінці ст.
Рец. на кн. : Хархун Валентина. Роман Володимира Винниченка "Записки Кирпатого Мефістофеля": генерика, семіосфера, імагологія : монографія / Валентина Хархун. - Ніжин, 2011. - 197 с.

Рубрики: Письменники України--Діаспора--Франція, 19-20 ст.
   Українська література--Проза--Роман, 20 ст.

   Рецензії на книги

Кл.слова (ненормовані):
феноменологія -- інтертекстуальність -- етимологія -- сюжет
Анотація: Стаття є рецензією на монографію В. Харкун, присвячену другому етапу творчості В. Винниченка, зокрема його роману "Записки Кирпатого Мефістофеля".


Дод.точки доступу:
Винниченко, Володимир Кирилович (український політичний та державний діяч, прозаїк, драматург та художник ; 1880-1951) \про нього\; Хархун, Валентина \про твір\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Силантьева, Валентина.
    Обрії та шляхи сучасної української компаративістики [Текст] / Валентина Силантьева // Слово і час. - 2013. - № 2. - С. 99-106
Рец. на : Літературна компаративістика. - Вип. 3. - Ч. 1, 2. - К. : Стилос, 2008.;
Літературна компаративістика. - Вип. 4 : Імагологічний аспект сучасної компаративістики: стратегії та парадигми. - Ч. 1, 2. - К. : Стилос, 2011.
ББК 83
Рубрики: Літературознавство--Компаративістика, 21 ст.
   Видавнича справа--Збірники статей--Україна, 21 ст.

Кл.слова (ненормовані):
наукова школа -- літературні зв'язки -- рецепція -- імагологія
Анотація: Стаття присвячена аналізові збірників статей "Літературна компаративістика", які, крім теоретико-методологічних розробок, що формують основу видань і їх найбільш значущу частину, містять також значну кількість художніх текстів, запропонованих для осмислення у просторі сучасної компаративістики.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Дубініна, Олена.
    Осмислювати себе, пізнавати іншого [Текст] : рецензия / Олена Дубініна // Слово і час. - 2013. - № 10. - С. 109-110
Рец. на Имагологические аспекты русской и зарубежных литератур : межвузовский сборник научних трудов / отв. ред. О. Ю. Поляков. - Киров, 2012. - 270 с.
ББК 83
Рубрики: Літературознавство--Імагологія
Кл.слова (ненормовані):
національні образи -- компаративістика -- парадигма
Анотація: Стаття є рецензією на збірник наукових праць, в якому зібрані розмаїті за тематикою статті, присвячені імагології як дисципліні.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Свербілова, Тетяна.
    Проект національної самоідентифікації вітчизняного соцреалізму та драма 30-х років ХХ ст. [Текст] / Т. Свербілова // Слово і час. - 2008. - № 4. - С. 21-29. - Бібліогр.: 19 назв.
Рубрики: Українська література--Течії і напрямки--Соцреалізм
   Літературознавство--Драматургія

Кл.слова (ненормовані):
Соцреалізм -- Масова культура -- Культурна антропологія -- Тоталітарна культура -- Оксиденталізм -- Імперський дискурс -- Компаративістика -- Імагологія
Анотація: Соціалістичний реалізм не був монокультурним явищем, як не був він специфічно російським "стилем". Розгляд його в контексті масової культури Європи й Америки вимагає національної диференціації й ідентифікації культур, що входили до складу радянської імперії. Культурна антропологія, що реконструює образ тоталітарної культури, враховує аспект читача, але не ідентифікує самого читача. Повернення до історії літератури одіозних імен, що були викреслені в попереднє десятиліття, має супроводжуватися увагою до оксиденталізму як культурного явища, що неминуче мусить змінити ідеологічний антиімперський дискурс. Це можливо тільки в межах компаративного дослідження, зокрема імагології.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВЗ (1)
Вільні: ВЗ (1)





    Дедуш, О.
    Національна ідентичність крізь призму імагології [Текст] / О. Дедуш // Народна творчість та етнологія. - 2017. - N 1(січень-березень). - С. 68-72. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Імагологія--Національна ідентичність
Кл.слова (ненормовані):
Національна ідентичність -- Теорія нації
Анотація: У статті зроблено спробу дослідити та проаналізувати зв'язки національної ідентичності з імагологією як наукою про образи. Розглянуто вплив імагології на дослідження етносу та нації в етнологічній науці.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВМ (1)
Вільні: ВМ (1)





    Дзюба, Тетяна.
    Мухтар Ауезов про духовний і художній світ Тараса Шевченка (на матеріалі літературної критики й публіцстики) [Текст] / Тетяна Дзюба // Слово і час. - 2018. - № 3. - С. 23-28. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники Казахстану, 19-20 ст.
   Шевченкознавство

Кл.слова (ненормовані):
рецепція -- взаємозв'язки -- шевченкознавство -- життєпис -- проблематика -- імагологія
Анотація: У статті розглядаються нові інтерпретаційні підходи до творчого доробку відомого казахського письменника Мухтара Ауезова. Визначено місце шевченківської проблематики в загальному масиві його текстів. Здійснено спробу окреслити в публіцистичній і літературно-критичній спадщині вченого коло літературознавчих аспектів, які стосуються духовної іпостасі та мистецько- творчої діяльності Тараса Шевченка.


Дод.точки доступу:
Ауезов, Мухтар (шевченкознавець ; 1897-1961)

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Приліпко, Ірина.
    Репрезентація образу Іншого в художньомуй публіцистичному дискурсі Олеся Гончара [Текст] / Ірина Приліпко // Слово і час. - 2019. - № 1. - С. 38-51. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література, 20 ст.
   Публіцистика--Україна, 20 ст.

Кл.слова (ненормовані):
Етнообраз -- Етноментальні особливості -- Імагологія -- Нарис
Анотація: У статті розкрито особливості зображення в художніх та публіцистичних творах О. Гончара представників інших народів. З'ясовано специфіку рецепції й репрезентації етнообразів та інокультурних реалій у контексті парадигми "Я - Інший", "Свій - Чужий".


Дод.точки доступу:
Гончар, Олесь Терентійович (український радянський письменник, літературний критик, громадський діяч ; 1918-1995 ) \про нього\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Купідура, Ришард.
    Заанґажоване ґонзо, насильство репрезентації та мозаїка національних фантазмів (про «українську трилогію» Зємовіта Щерека) [Текст] / Ришард Купідура // Слово і час. - 2020. - № 1. - С. 62-75. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Польська література, 21 ст.
   Письменники Польщі, 21 ст.

Кл.слова (ненормовані):
постколоніалізм -- імагологія
Анотація: У статті проаналізовано три книжки Зємовіта Щерека: «Прийде Мордор і нас з’їсть» (2013), «Татуювання з тризубом» (2015) та «Міжмор’я» (2017). Ці праці, з огляду на присутність у них тем, пов’язаних зі східним сусідом Польщі, дослідник умовно поєднує в «українську трилогію». Висвітлено жанрові особливості доробку З. Щерека, наслідки писання репортажів про країну з багатолітнім досвідом колоніальних стосунків із Польщею, погляд на українську ситуацію з понадрегіональної перспективи.


Дод.точки доступу:
Щерек, Зємовіт \про нього\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Гарбузюк, Майя.
    Початки театральних імагологічних студій у працях Івана Франка. До історіографії дослідження польсько-українських мистецьких стосунків [Текст] / Майя Гарбузюк // Художня культура. Актуальні проблеми : наук. вісник / [О. Авраменко та ін. ; редкол.: В. Д. Сидоренко (голова) та ін.]. - Київ : ІПСМ НАМ України, 2017. - Вип. 13 : Взаємовпливи мистецтва та мистецтвознавства. - С. 136-154. - Бібліогр.: с. 150-154 . - ISBN 1992-5514
Рубрики: Театрознавство
Кл.слова (ненормовані):
імагологія -- вертепна драма -- театральні взаємини


Дод.точки доступу:
Авраменко, Олеся; Аккаш, Олена; Безручко, Олександр; Бердинських, Олександр; Білецький, Платон; Сидоренко, В. Д. \ред.\; Франко, Іван Якович (1856-1916 рр.) \про нього\; Національна академія мистецтв України; Інститут проблем сучасного мистецтва

Є примірники у відділах: всього 1 : ВМ (1)
Вільні: ВМ (1)