Зорівчак, Роксолана.
    Шевченкіана Віри Річ [Текст] / Роксолана Зорівчак // Слово і час. - 2011. - № 3. - С. 3-12. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Шевченкознавство
   Художній переклад--Українська література, 20-21 ст.

Кл.слова (ненормовані):
Принципи -- Стратегія -- Інтертекстуальність -- Мистецтво -- Перекладач -- Стилістичний регістр
Анотація: Розвідку присвячено надзвичайно вагомому внескові британської перекладачки та культуролога Віри Юрівни Річ (1936-2009) в англомовну шевченкіану. Авторка стисло характерезує Віру Річ як перекладача різних слов'янських літератур з акцентом на українській літературі, передусім на творчості Т. Шевченка. Чимало сторінок статті присвячено дослідженню перекладацьких принципів Віри Річ та її перекладацької стратегії, проблемам інтертекстуальності, пошуку відновників певного стилістичного регістру в цільовій мові, щоб іще раз ствердити, що переклад - це мистецтво.


Дод.точки доступу:
Річ, Віра (англійська поетеса, перекладач ; 24.04.1936 - 20.12.2009) \про неї\; Шевченко, Тарас Григорович (1814-1861) \про нього\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Баліна, К.
    Дискурс німецькомовної гуманітарної культури в есеїстиці Ю. Андруховича [Текст] / К. Баліна // Зарубіжна література в школах України. - 2011. - № 6. - С. 55-57. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники українські--Андрухович Ю. І. (р. н. 1960)
Кл.слова (ненормовані):
інтертекстуальність -- постмодернізм -- алюзії -- Андрухович Ю. І.
Анотація: У статті розглянуто вплив німецькомовної культури на есеїстику українського письменника Ю.Андруховича крізь призму інтертекстуальності (зокрема цитат та алюзій, які вписали есеї автора у контекст світової літератури).


Дод.точки доступу:
Андрухович, Юрій Ігорович (український поет, прозаїк, перекладач, есеїст ; 1960-) \про нього\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Утріско, Оксана.
    У магічному колі Івана Франка: поет Олесь Бабій [Текст] / Оксана Утріско // Слово і час. - 2011. - № 7. - С. 83-89. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Літературознавство--Інтертекстуальність
Анотація: У статті розглянуто діахронний інтертекстуальний вплив художньої спадщини Івана Франка та творчість Олеся Бабія. Цей вплив простежується в тематиці і в поетиці.


Дод.точки доступу:
Франко, Іван Якович (1856-1916 рр.) \про нього\; Бабій, Олесь Йосипович (український письменник , літературознавець ; 1897-1975) \про нього\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Кабкова, Ольга.
    "Поклоніння ящірці" Л. Дереша та "Оригінал Лаури" В. Набокова: естетична дзеркальність [Текст] / Ольга Кабкова // Слово і час. - 2011. - № 8. - С. 60-63. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Проза, 21 ст.
   Англомовна література--Проза, 20 ст.

Кл.слова (ненормовані):
текстовість автора -- сюжетна відмінність -- іронія -- фрагментарність -- інтертекстуальність
Анотація: Стаття пропонує погляд на співбуття двох очевидно відмінних текстів, що уможливлюють віднаходження подібностей. Універсальні культурні коди, властиві прозі Л. Дереша та В. Набокова, дозволяють простежити естетичний відблиск останнього незавершеного твору знаного майстра ("Оригінал Лаури") у романі молодого українського митця ("Поклоніння ящірці").


Дод.точки доступу:
Дереш, Любомир Андрійович (сучасний український письменник ; 1984) \про нього\; Набоков, Володимир Володимирович (російський і американський письменник, літературознавець, перекладач ; 1899-1977) \про нього\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Дмитренко, Вікторія.
    Осмислення статусу новели у структурі художньої прози [Текст] / Вікторія Дмитренко // Слово і час. - 2011. - № 8. - С. 120-121
Рец. на кн. : Бровко О. О. Новела в структурі української прози: модифікації та функції : монографія / О. О. Бровко. - Луганськ, 2011. - 400 с.

Рубрики: Українська література--Проза--Новелістика
Кл.слова (ненормовані):
новела -- інтертекстуальність
Анотація: У статті розглянуто монографію О. Бровко, присвячену висвітленню проблеми статусу "текст у тексті" у філософському та теоретико-літературному дискурсі, теоретичним узагальненням проблем новелістики, окресленню функціонування вставної новели у вітчизняній літературі.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Озай, Є.
    Інтертекстуальність та гіпертекстуальні трансформації в турецьких народних оповідях [Текст] / Є. Озай ; пер. з турец. О. Кульчинський // Народна творчість та етнографія. - 2010. - № 5. - С. 78-85. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Народні оповідання--Турецька література--Літературна критика
Анотація: У цій роботі автор досліджує гіпертекстуальні трансформації у народних оповіданнях. Мета цієї роботи полягає в тому, щоб, розглянувши народні оповіді, визначити інтертекстуальні зв'язки, які вибудовують гіпертекст творів усної народної творчості (текст, який посилається), а не підтекст (тексту, на який посилаються)


Дод.точки доступу:
Кульчинський, Олесь \пер. з турец.\
Є примірники у відділах: всього 1 : ВМ (1)
Вільні: ВМ (1)





    Райбедюк, Галина.
    Поезія Степана Сапеляка: біблійна генеза й авторський текст [Текст] / Галина Райбедюк // Слово і час. - 2012. - № 6. - С. 29-41 : фот. - Бібліогр. в кінці ст.
ББК 83.3(4Укр)
Рубрики: Письменники України, 20-21 ст.
   Українська література--Поезія

Кл.слова (ненормовані):
канон -- сакральне -- матриця -- код -- інтертекстуальність
Анотація: У статті з'ясовуються аспекти функціонування біблійного тексту в поезії С. Сапеляка, що опосередковують позицію автора. Його інтенційний світ репрезентовано крізь призму християнського гуманізму.


Дод.точки доступу:
Сапеляк, Степан Євстахійович (український поет, прозаїк, публіцист, літературознавець, правозахисник, громадський діяч ; 1951-2012) \про нього\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Татаренко, Алла.
    Поезієзнавство, ліричне і критичне [Текст] : рецензия / Алла Татаренко // Слово і час. - 2012. - № 9. - С. 105-111
Рец. на кн. : Лучук Іван. Мистецтво поетичне в дискурсі української лірики та письменницької критики : монографія / Іван Лучук. - Львів; К., 2012. - 444 с.
ББК 83.3(4Укр)
Рубрики: Літературознавці України, 20-21 ст.
   Літературознаство--Поезія

Кл.слова (ненормовані):
компаративістика -- інтертекстуальність -- мистцтво віршування
Анотація: Стаття є рецензією на книгу І. Лучука, присвячену осмисленню "мистецтва поетичного" українськими поетами і його репрезентації у творах як поетичних, так і літературно-критичних.


Дод.точки доступу:
Лучук, Іван (український письменник, літературознавець ; 1965-) \про твір\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВКр (1)
Вільні: ВКр (1)





    Рикова, Ганна.
    Вільям Стайрон: граціозний динозавр, самотній аутсайдер чи речник сучасності? [Текст] / Ганна Рикова // Слово і час. - 2012. - № 9. - С. 120-125. - Бібліогр. в кінці ст.
Рец. на кн. : Дубініна О. В. У межах чи поза межами? Творчість Вільяма Стайрона в контексті художніх пошуків новітньої доби : монографія / О. В. Дубініна. - К. : Наук. думка, 2011. - 360 с.
ББК 83
Рубрики: Літературознавці України, 20-21 ст.
   Письменники США, 20-21 ст.

Кл.слова (ненормовані):
письменницькі нагороди -- стайронознавство -- інтертекстуальність -- поетика -- публіцистика
Анотація: Стаття є рецензією на монографію О. Дубініної. Рецензована праця має потрійну мету: охопити творчість Стайрона в повному обсязі, вписати його доробок у літературний континуум, простежити унікальне явище, коли в межах творчості одного письменника поєднуються художні коди різних естетичних систем.


Дод.точки доступу:
Дубіна, Олена (український літературознавець) \про неї\; Стайрон, Вільям (американський письменник ; 1925-2006) \про нього\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВКр (1)
Вільні: ВКр (1)





    Идилова, И. С.
    Интертекстуальность как один из факторов организации структуры дискурса [Текст] / И. С. Идилова // Иностранные языки в высшей школе. - 2012. - № 3. - С. 5-9. - Текст рос., англ. - Библиогр.: с. 9 . - ISSN 2072-76-0
Рубрики: Англійська мова--Навчання--Вища школа
Кл.слова (ненормовані):
інтертекст -- інтертекстуальність -- дискурс
Анотація: Стаття присячена інтертекстуальності та розглядається в ній у двох аспектах:як явище, що породжене автором, і як явище, що сприймається реципієнтом. В центрі уваги в статті одна із різновидностей інтертекстуальності - паратекстуальність, що розуміється як зв'язок між різними частинами твору та елементами його композиції.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДІМ (1)
Вільні: ВДІМ (1)





    Устинова, Е. С.
    Глобальный потенциал межпредметных и внутрепредменых связей в рамках дисциплины языкового вуза [Текст] / Е. С. Устинова // Иностранные языки в высшей школе. - 2012. - № 3. - С. 58-63. - Библиогр.: с. 63 . - ISSN 2072-76-0
Рубрики: Іноземні мови--Навчання--Вища школа
Кл.слова (ненормовані):
інтегративність пізнання -- інтертекстуальність -- логічні асоціації
Анотація: В статті досліджується інтегративний потенціал логічних і образних асоціацій, що створюють різні зв'язки фактами, явищами, засобами обробки інформації як в межах однієї дисципліни, так і на міжпредметному рівні. Обгрунтовуються функції асоціативних зв'зківі демонструється їх застосування на різних ступенях навчання у мовному вузі

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДІМ (1)
Вільні: ВДІМ (1)





    Гальчук, Оксана.
    "Calendarium" Миколи Філянського як український варіант Овідієвих "Фастів" [Текст] / Оксана Гальчук // Слово і час. - 2012. - № 12. - С. 73-83. - Бібліогр. в кінці ст.
ББК 83
Рубрики: Письменники України, 19-20 ст.
   Українська література--Поезія

   Антична література--Персоналії--Стародавній Рим

Кл.слова (ненормовані):
інтертекстуальність -- рецепція -- образ-символ
Анотація: У статті проаналізовано поезії збірки М. Філянського "Calendarium" із погляду рецепції античного інтертексту. Синтез античної та української барокової й романтичної традицій, пропущених крізь призму індивідуально-авторського художнього мислення, дав змогу створити оригінальний варіант поетичного місяцеслова.


Дод.точки доступу:
Філянський, Микола (український письменник ; 1873-1937) \про нього\; Овідій (давньоримський поет) \про нього\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Кореновська, Леслава.
    Бриколаж як архітектоніка художнього тексту ("Любаска мого чоловіка" Надії Ковалик) [Текст] / Леслава Кореновська // Слово і час. - 2013. - № 1. - С. 83-89. - Бібліогр. в кінці ст.
ББК 83.3(4УКР)
Рубрики: Письменники України, 20-21 ст.
   Українська література--Проза, 21 ст.

Кл.слова (ненормовані):
оповідання -- новела -- повість -- інтертекстуальність -- художній прийом
Анотація: Стаття є рецензією на збірку прози львівської письменниці Н. Ковалик "Любаска мого чоловіка". У прозі Н. Ковалик знаходими різнобарвний бриколаж із "підручного" матеріалу, використаний для подання погляду авторки на проблеми сім'ї та виховання дітей, на самотність і щастя.


Дод.точки доступу:
Ковалик, Надія (українська письменниця ; 1959-) \про неї\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Пастух, Богдан.
    У просторі відкритих фіналів [Текст] / Богдан Пастух // Слово і час. - 2013. - № 4. - С. 114-117. - Бібліогр. в кінці ст.
Рец. на кн. : Хархун Валентина. Роман Володимира Винниченка "Записки Кирпатого Мефістофеля": генерика, семіосфера, імагологія : монографія / Валентина Хархун. - Ніжин, 2011. - 197 с.

Рубрики: Письменники України--Діаспора--Франція, 19-20 ст.
   Українська література--Проза--Роман, 20 ст.

   Рецензії на книги

Кл.слова (ненормовані):
феноменологія -- інтертекстуальність -- етимологія -- сюжет
Анотація: Стаття є рецензією на монографію В. Харкун, присвячену другому етапу творчості В. Винниченка, зокрема його роману "Записки Кирпатого Мефістофеля".


Дод.точки доступу:
Винниченко, Володимир Кирилович (український політичний та державний діяч, прозаїк, драматург та художник ; 1880-1951) \про нього\; Хархун, Валентина \про твір\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Мойсієнко, Анатолій.
    Народна загадка в системі авторських художніх текстів [Текст] / Анатолій Мойсієнко // Слово і час. - 2013. - № 7. - С. 24-30 : фот. - Бібліогр. в кінці ст.
ББК 82-83
Рубрики: Літературознавство--Інтертекстуальність
   Фольклористика--Жанри--Загадка

   Мовознавці України, 20-21 ст.

Кл.слова (ненормовані):
поетика -- образ -- трансформація -- організація вірша
Анотація: Стаття присвячена питанням інтертектуальності фольклорного елемента в авторському художньому тексті, зокрема особливостям функціонування народної загадки в поетичному і прозовому творі.


Дод.точки доступу:
Мойсієнко, Анатолій (український поет, мовознавець і перекладач ; 1948-) \про нього\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Шаповал, Мар'яна.
    Драма про Шевченка: інтермедійний ключ розуміння [Текст] / Мар'яна Шаповал // Слово і час. - 2013. - № 8. - С. 65-71. - Бібліогр. в кінці ст.
ББК 83.3(4УКР)
Рубрики: Письменники України, 19 ст.
   Українська література--Драматургія

   Літературознавство--Художня біографістика

Кл.слова (ненормовані):
інтертекстуальність -- поезія -- образ
Анотація: У статті розглянуто актуальні моделі художньо-біографічної драми, що апелють до інтертексту життя, творчості та рецепції Тараса Шевченка.


Дод.точки доступу:
Шевченко, Тарас Григорович (1814-1861) \про нього\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Проскурякова, Д. Ю.
    Фокализация в романе Кароль Мартинез "Сотканное сердце" [Текст] / Д. Ю. Проскурякова // Иностранные языки в высшей школе. - 2013. - № 2. - С. 78-84. - Библиогр.: с. 84
Рубрики: Іноземні мови--Навчання--Вища школа
Кл.слова (ненормовані):
інтертекстуальність -- магічний реалізм -- фокалізація


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДІМ (1)
Вільні: ВДІМ (1)





    Шаповал, Мар'яна.
    Дослідження інтертекстуальності в журналі "Слово і Час" [Текст] / Мар'яна Шаповал // Слово і час. - 2013. - № 12. - С. 23-24 : фот.
Рубрики: Періодичні видання--Журнали--Україна, 20-21 ст.
   Літературознавство--Інтертекстуальність

Кл.слова (ненормовані):
передтекст -- перекодування тексту -- синтез мистецтв
Анотація: Стаття присвячена дослідженням інтертекстуальності на сторінках журналу "Слово і Час".


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Давиденко, Іван.
    Multum in parvo: новела-притча "Біла дівчинка" А. Дністрового в контексті актуальних проблем сьогодення [Текст] / Іван Давиденко // Слово і час. - 2013. - № 11. - С. 91-97. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники України, 20-21 ст.
   Українська література--Проза, 21 ст.

Кл.слова (ненормовані):
алюзія -- антологія -- жанр -- інтертекстуальність
Анотація: Стаття присвячена аналізу новели-притчі "Біла дівчинка" (2010) сучасного українського письменника А. Дністрового. Художній твір українського митця розглянуто в національному та світовому контекстах.


Дод.точки доступу:
Дністровий, Анатолій (український есеїст, прозаїк, поет, художник ; 1974) \про нього\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Лавренюк, Ю. С.
    Інтертекстуальність у літературознавстві [Текст] : школа педагога / Ю. С. Лавренюк // Зарубіжна література в школі. - 2016. - № 1/2. - С. 15-19. - Бібліогр. в кінці ст. - Зміст: Інтертекстуальність як теоретична проблема ; Сучасні підходи до тлумачення поняття інтертекстуальності ; Різновиди інтертекстуальності
Рубрики: Літературознавство--Теорія літератури
   Читання

Кл.слова (ненормовані):
цитати -- інтерпретація -- інтертекст


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)