87
Ш 37


    Шевченко, С.
    Автентичність ідентичності української людини: екзистенційний вимір [Текст] / С. Шевченко // Наука і суспільство. - 2009. - N 9. - С. 2-11 . - ISSN 0130-7037
ББК 87
Рубрики: Філософська антропологія
Кл.слова (ненормовані):
глобалізація -- національна ідеологія -- українці

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Дроздовський, Дмитро.
    Раритети Тараса Шевченка: повернення у ХХІ столітті [Текст] / Дмитро Дроздовський // Слово і час. - 2012. - № 2. - С. 112-114. - Бібліогр. в кінці ст.
Рец. на кн. : Повернені шевченківські раритети / авт. проекту С. Гальченко ; упорядкув., наук. опис колекцій, прим. С. Гальченка, Н. Лисенко. - Дніпродзержинськ : Андрій, 2010. - 288 с.
ББК 83.3(4Укр)
Рубрики: Письменники України, 19 ст.
Кл.слова (ненормовані):
репродукції гравюр -- рукописи -- фото -- листи -- автентичність
Анотація: Стаття є рецензією на працю "Повернені шевченківські раритети", яка допоможе читачеві наблизитися у своєму внутрішньому, індивідуально-психологічному часі до великого часу Т. Шевченка.


Дод.точки доступу:
Шевченко, Тарас Григорович (1814-1861) \про нього\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Мельніков, Андрій.
    Можливості дослідження ціннісно-нормативних трансформацій українського суспільства з позиції екзистенціальної соціології / Андрій Мельніков // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2013. - № 2. - С. 52-72. - Бібліогр. в кінці ст.
ББК 60.5
Рубрики: Свідомість--Автентичність--Орієнтації
Анотація: Окреслено перспективи досліджень трансформацій українського суспільства з позиції екзистенціальної соціології.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Осташко, І.
    Хто автор? [Текст] : працівники Третьяковської галереї у Москві 17 серпня були у Чернігові і намагалися встановити автентичність двох живописних полотен, авторство яких приписують відомому російському художнику Миколі Ге / Ірина Осташко // Деснянка вільна. - 2012. - 23 серп. (№67). - С. 17
ББК 85
Рубрики: Культорологія
Кл.слова (ненормовані):
КАРТИНИ, АВТЕНТИЧНІСТЬ
Анотація: Мова йде про картину "Дівчина у червоній хусточці" та портрет Єфросинії Хір`якової, які зберігаються у фондах ЧХМ ім. Г. Галагана.


Дод.точки доступу:
Ге, Микола Миколайович (український і російський живописець, художник-передвижник ; 1831-1894) \про нього\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВКр (1)
Вільні: ВКр (1)





    Пісклова, Ірина Сергіївна (викладач каф. нар. хореографії Харків. держ. акад. культури).
    Особливості обробки танцювального фольклору (на прикладі сучасних постановок) [Текст] / І. С. Пісклова // Народна творчість та етнологія. - 2015. - № 5. - С. 64-70. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Народний танець український--Обробка
   Танцювальна автентичність

   Хореографи українські

Кл.слова (ненормовані):
український народний танець -- танцювальна автентичність -- обробка хореографічного фольклору -- українські балетмейстери
Анотація: У статті проаналізовано особливості сценічної обробки танцювального фольклору сучасними українськими балетмейстерами на матеріалі постановок, представлених на IV Всеукраїнському фестивалі-конкурсі народної хореографії імені Павла Вірського. Окреслено основні тенденції у створенні танцювальних номерів в умовах сучасного ставлення до проблеми національної ідентичності.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВМ (1)
Вільні: ВМ (1)





    Ільницький, Микола.
    Історія однієї фальсифікації [Текст] / Микола Ільницький // Слово і час. - 2016. - № 8. - С. 11-16. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Ліро-епос--Поема
   Франкознавство, 21 ст.

   Історія СРСР--Релігійна політика

Кл.слова (ненормовані):
фальсифікат -- автентичність
Анотація: У статті мова йде про приписувану Івану Франкові поему "Папі в альбом", яку насправді написав особистий секретар поета Мар’ян Колодій. Автор статті пов’язує появу цього фальсифікату з антирелігійною, особливо антиватиканською, пропагандою, яку розгорнула комуністична влада в СРСР у 1950-ті рр., та звертає увагу на причини, які спонукали частину львівських письменників і науковців твердити про автентичність цього твору.


Дод.точки доступу:
Франко, Іван Якович (1856-1916 рр.) \про нього\; Колодій, Мар’ян \про твір\

Є примірники у відділах: всього 2 : ВА (1), ВДГН (1)
Вільні: ВА (1), ВДГН (1)





    Тимченко, Микола.
    Твердиня Кам'янця-Подільського. Як одне із прадавніх міст України зберігає історичну автентичність [Текст] / М. Тимченко // День. - 2017. - 2-3 черв. (№ 93/94). - С. 32 : фот.
Рубрики: Міста України--Історія--Кам'янець-Подільський, місто--Хмельницька область
   Туризм--Міста українські



Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Індутний, Володимир.
    Безпека пам'яток культури з металів [Текст] / В. Індутний, Н. Мережко, К. Пірковіч // Міжнародний науково-практичний журнал "Товари і ринки". - 2017. - № 1. - С. 36-49 : рис., табл. - Бібліогр.: с. 48-49
УДК
Рубрики: Пам'ятки--Металеві матеріали та вироби--Безпека
Кл.слова (ненормовані):
мікроструктура -- хімічний склад -- домішки -- автентичність


Дод.точки доступу:
Мережко, Ніна; Пірковіч, Катерина

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Іваннікова, Людмила.
    Пісня про повстання Мартина Пушкаря на маргінесах фольклористики і літературознавства [Текст] / Л. Іваннікова // Слово і час. - 2017. - № 5. - С. 65-69. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Історія України--Гетьманщина, 17 ст.
   Фольклор--Історичні пісні--Україна

Кл.слова (ненормовані):
історичний фольклор -- автентичність фольклору -- історія літературознавства
Анотація: Автор статті зосереджує увагу на історії запису та публікації пісні про повстання М. Пушкаря проти І. Виговського 1658 р. Уперше її опублікував 1834 р. І. Срезневський в альманасі "Запорожская старина". Крім історіографії, автор статті порушує проблему автентичності текстів "Запорожской старины".


Дод.точки доступу:
Пушкар, М. \про нього\

Є примірники у відділах: всього 2 : ВДГН (1), ВА (1)
Вільні: ВДГН (1), ВА (1)





    Васюта, О.
    До питання про давньоруську автентичність назви кургану Чорна Могила у Чернігові [Текст] / Олег Васюта // Сіверянський літопис : всеукр. наук. журн. - 2017. - № 4. - С. 46-51
Рубрики: Давньоруська держава--Історія
   Чернігів, місто (Україна)
Кл.слова (ненормовані):
Чорна Могила -- кургани


Є примірники у відділах: всього 3 : ВКр (1), ВА (1), ВДГН (1)
Вільні: ВКр (1), ВА (1), ВДГН (1)





    Веклич, О. О.
    Екосистемний підхід оцінювання економічного збитку від забруднення навколишнього природного середовища: українська автентичність [Текст] / О. О. Веклич // Економіка України. - 2018. - № 4. - С. 63-75. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Довкілля--Забруднення--Економічні збитки--Оцінка
Кл.слова (ненормовані):
екосистемні об’єкти -- негативні зміни -- поресурсне оцінювання
Анотація: Розкрито понятійні кластери “забруднення навколишнього середовища” та “економічний збиток від забруднення навколишнього природного середовища”, а також досліджено низький рівень просування концептуальних засад екосистемного підходу в практику вітчизняного господарювання. З допомогою екосистемного підходу вперше проведено структуризацію економічного збитку від забруднення навколишнього природного середовища за екосистемними об’єктами втрат. Показано, що їх урахування сприятиме обгрунтуванню більш достовірного загального економічного збитку, заподіяного національній економіці через забруднення навколишнього природного середовища.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Федоренко, Л. О.
    Підвищення мотивації та комунікативної спрямованості занять з німецької мови з використанням автентичних відеоматеріалів і сучасних положень нейродидактики [Текст] / Л. О. Федоренко // Іноземні мови. - 2018. - № 3. - С. 10-14
Рубрики: Німецька мова--Навчання--Вища школа
Кл.слова (ненормовані):
нейродидактика -- відеоматеріали -- автентичність
Анотація: У статті розглянуто сучасні принципи нейродидактики в аспекті ефективності вивчення іноземної мови у вищій школі з використанням автентичних відеоматеріалів. Виходячи з принципів нейродидактики та особливостей головного мозку людини, навчальний процес слід організовувати різноманітно, оптимально варіюючи складний теоретичний матеріал з практичними завданнями, ефективно залучати в навчальний процес усі органи чуття. Навчання має приносити задоволення та орієнтуватися на актуальні інтереси і потреби студентів. Об'єктом методично-дидактичного аналізу є короткометражний фільм "Dufte" ("Запахи", 2001) німецького режисера Інго Распера. Предмет дослідження - мотивація студентів до вивчення німецької мови та підвищення комунікативної спрямованості занять за допомогою залучення автентичних відеоресурсів. Аналізується методична та дидактична доцільність використання відеоматеріалів на заняттях з іноземної мови: мотиваційно-стимулююча функція, компактність, легкість сприйняття, можливість реалізації диференційованого підходу до навчання. До безперечних переваг відеоматеріалів належить також автентичність, креативність та внесення різноманітності в навчальний процес.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДІМ (1)
Вільні: ВДІМ (1)





    Бистрицький, Євген.
    Екзистенційна істина і постправда / Євген Бистрицький // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2018. - № 4. - С. 34-52. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Істина--Екзистенційна істина--Основні значення
Кл.слова (ненормовані):
пропорційна істина -- ідентичність -- автентичність -- свобода -- пропаганда -- постправда
Анотація: Трактуються основні значення "екзистенційної істини". Сьогодні ми говоримо про "постпрправду" та "постфактичність". В українській та деяких слов'янських мовах слово "правда", яке історично мало подвійне значення – істини та справедливості, сьогодні означає персональну чи колективну правоту стосовно певного стану речей. Стаття також окреслює перспективи розуміння внутрішнього взаємозв'язку свободи та істини.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Скоромний, Данило.
    Система координат нової (глобальної) реальності [Текст] / Данило Скоромний // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 7. - С. 435-440. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Інформаційне суспільство--Філософсько-правові аспекти
Кл.слова (ненормовані):
семіотичні особистості -- мережеве суспільство -- автентичність -- монади
Анотація: Стаття присвячена дослідженню питань ускладнення конструкції сучасного суспільства з урахуванням технологічних рішень налагодження повсякденної комунікативної взаємодії, впливу глобальної дискурсивної інтеракції на буття окремого індивіда, зокрема на його автентичність в умовах життєвого світу, що набуває нового виміру – глобального. Також у дослідженні описується логічний ланцюжок термінологічних переходів розуміння сучасного суспільства крізь призму інформаційного, мережевого та глобального вимірів актуалізації життєвого світу та його нормативних максим.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)