Гусев, В. А.
    Свободный писатель [Текст] : современная трансформация чеховского мифа / В. А. Гусев // Гуманітарні науки. - 2011. - № 1. - С. 79-85. - Библиогр.: с. 85
Рубрики: Письменники російські, 19 ст.
Кл.слова (ненормовані):
міф -- література -- масова культура -- Чехов А. П.


Дод.точки доступу:
Чехов, Антон Павлович (російський драматург і прозаїк ; 1860-1904) \про нього\
Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Хорошкевич, Н. Г.
    Неоднозначность массовой культуры [Текст] / Н. Г. Хорошкевич // Социс. - 2011. - № 11. - С. 111-117. - Библиогр.: с. 116-117 . - ISSN 0132-1625
ББК 60.56
Рубрики: Соціологія культури
Кл.слова (ненормовані):
масова культура -- соціальний ризик -- культура
Анотація: В статье рассматривается воздействие массовой культуры на человека. термин "массовая культура" интерпретируется как с отрицательной так и с положительной стороны.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Кривцун, О. А.
    Антропологическое и эстетическое: из истории искусства новой России [Текст] / О. А. Кривцун // Человек. - 2012. - № 3. - С. 37-58 . - ISSN 0236-2007
ББК 85.14(4РОС)
Рубрики: Мистецтво--Живопис--Російська Федерація
Кл.слова (ненормовані):
естетика -- художня пам'ять -- масова культура


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Щербій, Г. С.
    Сучасна культура життєзабезпечення населення великого міста [Текст] / Г. С. Щербій // Народна творчість та етнологія. - 2013. - № 2. - С. 139-144. - Бібліогр. в кінці ст.
ББК 63.59
Рубрики: Локальні культури--Міста українські
   Урбаністична культура--Українці

   Масова культура--Міста українські

   Побут--Міста українські

Кл.слова (ненормовані):
Культура життєзабезпечення -- Урбаністична культура -- Локальна етнічна культура -- Масова культура
Анотація: В статті розглянуто зміни в культурі життєзабезпечення сучасного населення великих міст. На прикладі явищ матеріальної культури (житло, кулінарні традиції, одяг( аналізуються чинники впливу на формування нових стереотипів естетики й комфортності побуту, розглядається співвідношення етнічних та інтеретнічних елементів у цих процесах.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВМ (1)
Вільні: ВМ (1)





    Гундорова, Тамара.
    Соцреалізм: між модерном і авангардом [Текст] / Т. Гундорова // Слово і час. - 2008. - № 4. - С. 14-21. - Бібліогр.: 14 назв.
Рубрики: Українська література--Течії і напрямки--Соцреалізм
   Літературознавство--Літературні дослідження

Кл.слова (ненормовані):
Масова культура -- Кітч -- Імітація
Анотація: У статті йдеться про зв'язок соціалістичного реалізму, що трактується як естетичний феномен, з досвідом авангардизму й кітчу, лівого мистецтва й неоромантизму. Предмет дискусії - ототожнення соцреалізму з постмодернізмом, а також уніфікація самого поняття соцреалізм без урахування його відмінностей на різних фазах розгортання. Зокрема, у статті аналізується парадигма соцреалізму, змодельована на основі авангардистського експерименту з масовим мистецтвом, лефівського ототожнення мистецтва з конвеєрним тиражуванням способів формального опрацювання життєвого матеріалу, а також романтичної естетичної сублімації, яка стає "імітованою сублімацією", іконічно втілюється через кітч та монополізує естетичне сприйняття, "запаковуючи" його в художній образ.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВЗ (1)
Вільні: ВЗ (1)





    Свербілова, Тетяна.
    Проект національної самоідентифікації вітчизняного соцреалізму та драма 30-х років ХХ ст. [Текст] / Т. Свербілова // Слово і час. - 2008. - № 4. - С. 21-29. - Бібліогр.: 19 назв.
Рубрики: Українська література--Течії і напрямки--Соцреалізм
   Літературознавство--Драматургія

Кл.слова (ненормовані):
Соцреалізм -- Масова культура -- Культурна антропологія -- Тоталітарна культура -- Оксиденталізм -- Імперський дискурс -- Компаративістика -- Імагологія
Анотація: Соціалістичний реалізм не був монокультурним явищем, як не був він специфічно російським "стилем". Розгляд його в контексті масової культури Європи й Америки вимагає національної диференціації й ідентифікації культур, що входили до складу радянської імперії. Культурна антропологія, що реконструює образ тоталітарної культури, враховує аспект читача, але не ідентифікує самого читача. Повернення до історії літератури одіозних імен, що були викреслені в попереднє десятиліття, має супроводжуватися увагою до оксиденталізму як культурного явища, що неминуче мусить змінити ідеологічний антиімперський дискурс. Це можливо тільки в межах компаративного дослідження, зокрема імагології.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВЗ (1)
Вільні: ВЗ (1)