Бондаренко, Г. Б.
    Народна релігійність населення Верховинщини в контексті сучасної міжкультурної взаємодії / Г. Б. Бондаренко // Народна творчість та етнологія. - 2013. - № 6. - С. 7-12. - Бібліогр. в кінці ст.
ББК 86
Рубрики: Духовна культура--Українці--Верховина
   Гуцули--Духовна культура

Кл.слова (ненормовані):
Народна релігійність -- Міжкультурна взаємодія
Анотація: У статті, написаних на пьольових матеріалах автора, досліджуються суачсні форми прояву народної релігійності гуцулів Верховинського району Івано-Франківської області. Аналізуються зміни в системі традиційних вірувань, що відбулися під впливом глобалізаційних чинників, вивчається зв'язок конфесійних уподобань населення з процесами локальної ідентичності.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Смольницька, О.
    Неоміфологічне підгрунтя релігійного дуалізму (на матеріалі поезії Тараса Шевченка і Віри Вовк) [Текст] / О. Смольницька // Українознавство. - 2015. - № 2. - С. 120-129. - Бібліогр. в кінці ст.
ББК 83.3(4УКР)
Рубрики: Поети--Україна , 19 ст.
   Поети--Україна, 20-21ст.

   Українська діаспора--Поети

Кл.слова (ненормовані):
міф -- народна релігійність -- довір'я
Анотація: У статті зіставляється поезії Тараса Шевченка і Віри Вовк в аспекті неоміфологізму. До уваги береться поняття релігійного дуалізму, виокремлені спільні риси в обох авторів. Досліджується мотив метаморфози.


Дод.точки доступу:
Шевченко, Тарас Григорович (1814-1861) \про нього\; Вовк, Віра (українська письменниця, літературознавиця, прозаїк, драматург і перекладачка ; 1926) \про неї\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Дяків, В. М.
    Християнська релігійність у традиційній календарній обрядовості українців: аспекти дослідження [Текст] / В. М. Дяків // Народна творчість та етнологія. - 2018. - N 5. - С. 66-73. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Народна релігійність--Християнство
Кл.слова (ненормовані):
Народна релігійність -- Християнська релігійність
Анотація: У статті окреслено основні аспекти дослідження християнської релігійності в системі традиційної календарної обрядовості українців. Обґрунтовано потребу продовжити студії над проблемою пов’язаності української етнокультурної традиції з релігійним світоглядом народу та необхідність докладно дослідити форми народної релігійності українців. Простежено динаміку фольклорного тексту й розвиток давніх традиційних вірувань та уявлень про добро і зло, гріх і покарання, гріх і покаяння, а також про кінець світу чи його «оновлення» тощо.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВЗ (1)
Вільні: ВЗ (1)