Яремчук, Ірина.
    Берегиня стрілецької пісенної слави [Текст] / Ірина Яремчук // Дзвін. - 2011. - № 1. - С. 135-137
Рец. на кн. : Кузьменко О. Стрілецька пісенність: фольклоризм, фольклоризація, фольклорність / О. Кузьменко. - Львів: Інститут народознавства ПЛІ І України, 2009. - 296 с.

Рубрики: Українська література--Фольклор
   Фольклор--Пісні



Є примірники у відділах: всього 1 : ВЗ (1)
Вільні: ВЗ (1)





    Тарахтієнко, К.
    Душа народу, закодована у творах. До 90 - річчя від дня народження Дмитра Луценка [Текст] / Ніна Бортник, Ксенія Тарахтієнко // Українська мова та література (Шкільний світ). - 2011. - № 29/30 (серпень). - С. 44-54. - Бібліогр.: с. 54
Рубрики: Українська література--Письменники
   Лауреати премії ім. Т. Г. Шевченка

Кл.слова (ненормовані):
пісня-сповідь -- пісенність -- спогади


Дод.точки доступу:
Луценко, Дмитро Омельянович (поет-пісняр, лауреат Шевченківської премії України ; 1921-1989) \про нього\
Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Іваннікова, Л. В.
    Перше монографічне дослідження стрілецьких пісень / Л. В. Іваннікова // Народна творчість та етнологія. - 2012. - № 1. - С. 124-127
Рец. на кн. : Кузьменко, Оксана Мирославівна. Стрілецька пісенність: фольклоризм, фольклоризація, фольклорність / Оксана Мирославівна Кузьменко. - Л. : Ін-т народознавства НАН України, 2009. — 296 с.: іл.
ББК 85.31 + 82
Рубрики: Стрілецькі пісні--Дослідження


Дод.точки доступу:
Кузьменко, Оксана Мирославівна (канд. філол. наук) \про твір\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВМ (1)
Вільні: ВМ (1)





    Філоненко, Людомир.
    Український мелос у світовому просторі [Текст] : рецензия / Людомир Філоненко, Уляна Молчко // Дзвін. - 2013. - № 2. - С. 146-147
Рец. на кн. : Сорокер Я. Українська пісенність у музиці класиків / підгот., пер. В. Грабовський. - Вінниця : Нова книга, 2012. - 184 с.
ББК 82+83
Рубрики: Українська література--Фольклор
   Фольклор України--Музичний

Анотація: Автор розповідає про появу в сучасному мистецькому просторі книжки Я. Сорокера "Українська пісенність у музиці класиків" в перекладі В. Грабовського.


Дод.точки доступу:
Молчко, Уляна

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Саєнко, К. А.
    Пісенність - важлива якість музики [Текст] : муз. мист. 3-й кл. / К. А. Саєнко // Мистецтво в школі. Музика. Образотворче мистецтво. Художня культура. - 2017. - № 7. - С. 13-14
Рубрики: Розробки уроків--Образотворче мистецтво
Кл.слова (ненормовані):
гра "Збери нотки" -- гра "Відгадай особливості музики" -- сюїта -- Пісня "Літо минулося" (муз. Я. Степового, сл. К. Різниченка)


Є примірники у відділах: всього 1 : ВМ (1)
Вільні: ВМ (1)





    Мизак, Нестор.
    Книга про обрядовий фольклор гуцулів [Текст] : [рецензія] / Нестор Мизак // Слово Просвіти. - 2021. - 28 січ.- 3 лют. (№ 4). - С. 14 : фот.
Рец. на кн.: Григорук А. Етнологія Гуцульщини: фольклор і обрядовість / Аделя Григорук. - Львів: Растр-7, 2020. - 252 с.

Рубрики: Українська література--Проза--Рецензії, 21 ст.
Кл.слова (ненормовані):
рецензії -- обрядова пісенність -- прозовий фольклор -- народна культура


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Югас, К.
    "Я відмиюся від усіх моїх гріхів."" чистота й очищення в угорських народних піснях і баладах [Текст] / К. Югас // Народна творчість та етнологія. - 2020. - № 3. - С. 72-90. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Народні балади--Фольклор угорський
   Народні пісні угорські

   Моральні якості і принципи--Очищення

Кл.слова (ненормовані):
Угорська народна пісенність -- Фізична чистота -- Моральне очищення -- Жіночі поведінкові ролі
Анотація: Між картиною світу, яку ми можемо отримати від зафіксованих справжніх звичаїв та традицій, пов’язаних з очищенням, та існуючою фольклорною лірикою може бути суттєва різниця, однак у цих фундаментальних тенденціях можна виявити й певні подібності. Нас не має дивувати такий помітний акцент ролі жінки, оскільки в більшості культур турбота про чоловіка та сім’ю, тобто дотримання чистоти й охайності в родині та будинку, є однією з первісних традиційних жіночих ролей. Однак несподіваним є те, що питання чистоти тіла (і загалом моральності), як це очікувалося в суспільстві, порушувалося виключно стосовно жінки. Чоловіки (та діти) не несли відповідальності за чистоту, а виключно їхні дружини (матері)
Абсолютно в усіх зібраних автором польових дослідженнях та зібраних відомостях прослідковується цілком очевидною в цьому контексті видатна роль жінок. Проте вона не була такою виразною, якою її можна виявити в текстах народних пісень і балад. Поза всяким сумнівом, це відкриття можна вважати вельми красномовним, бо на моє переконання, фольклорні тексти завжди містять сутнісні цінності та уявлення тої соціальної групи, яка їх створювала та використовувала.
1. Виходячи з того повідомлення, що містить текст, реальна дія майже ніколи не є важливою; саме по собі миття й очищення здебільшого мають символічне значення.
2. Більшість текстів стосується ролі жінки в їхньому зв’язку з чистотою.
3. Є лише кілька унікальних або дещо видозмінених «шаблонних» пісень, які стосуються символізму води в контексті чистоти.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВМ (1)
Вільні: ВМ (1)