Мосенкіс, Ю.
    Київ під час навали Батия [Текст] / Ю. Мосенкіс // Демократична Україна. - 2009. - № 9. - С. 18
ББК 63
Рубрики: Історія--Київ, місто (Україна)
   Київ, місто (Україна)
Анотація: Батий - монгольський хан, полководець, онук Чингіс-хана, засновник і правитель (з1242) Золотої Орди; 1236-1238 - один з керівників; 1238-1242 - головний командувач Великим Західним походом монголів(Батиєва навала).


Дод.точки доступу:
Батий (монгольський хан і полководець ; 1208-1255) \про нього\
Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Графова, Элеонора.
    Тайна основателей Киева [Текст] : истории по пятницам / Э. Графова // Сегодня. - 2015. - 29 мая(№ 97). - С. 12-13 : фот. цв. - Зміст: Секретная набережная
ББК 63
Рубрики: Історія--Київ, місто (Україна)
   Пам'ятники--Київ, місто (Україна)

Анотація: Еврейские корни столицы: от Шаббата до матери сарматов Сары. Судьба ладьи с основателями города Киева, созданная в начале 70-х годов известным укр. скульптором Василием Бородаем. На Оболони есть место, где спит солнышко, растут вечные цветы, оголенная русалка исполняет желания, а гигантский секретный объект напоминает о Сталине и войне.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Засєда, Людмила.
    Хоч вітер у голові - ніс за вітром. У пошуках київських флюгерів [Текст] / Л. Засєда ; фото Сергія П'ятерикова // День. - 2015. - 20-21 листоп.(№ 212/213). - С. 16-17 : фот.
Рубрики: Історія--Київ, місто (Україна)
   Архітектура--Історія--Київ, місто (Україна)

Кл.слова (ненормовані):
вітер
Анотація: Чи не найпопулярнішим флюгерним персонажем у багатьох країнах на усіх континентах завжди був півник. Адже його вважали символом пильності, аотже, захищав і від пожеж, і від злодіїв, вартуючи від сходу до заходу сонця. А вночі пильнував кіт. Традиція встановлювати флюгери особливо поширилася в Києві із набуттям містом Магдебурзького права на початку ХV сторіччя і розвитком різних ремесел. Прикрашаючи різноманітні споруди, флюгери ще й зберігають інформацію про власників, нагадують дату спорудження. Кого тільки не зображали на флюгерах - і птахів, і тварин, і рибок. і міфологічних істот - усе залежало від уподобань господаря та його професії. Як і сотні років тому, флюгери сьогодні є прикрасою архітектурного обличчя Києва.


Дод.точки доступу:
П'ятериков, Сергій \фото.\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)