Рудянчук, Інна.
    Науковий семінар пам'яті Василя Доманицького [Текст] / І. Рудянчук // Слово і час. - 2011. - № 1. - С. 125-126
Рубрики: Семінари--Гуманітарні--Україна
   Вчені України, 19-20 ст.

Анотація: 11 вересня 2010 р. минуло 100 років із часу смерті видатного українського вченого-енциклопедиста, подвижника на ниві українського відродження Василя Миколайовича Доманицького (1877-1910), тому було розроблено й реалізовано низку відповідних заходів, зокрема науковий семінар, який відбувся 14-15 вересня 2010 року в Черкаському національномму університеті ім. Б. Хмельницького.


Дод.точки доступу:
Доманицький, Василь Миколайович (український літературознавець, письменник, історик, фольклорист, публіцист ; 1877-1910) \про нього\
Є примірники у відділах:
ВДГН - Б.ц. (вільний)




    Харчук, Роксана.
    Шевченківська тема у спадщині історика й педагога Миколи Володимировича Стороженка (1861-1944) [Текст] / Роксана Харчук // Слово і час. - 2020. - № 1. - С. 102-109. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Вчені України, 19-20 ст.
   Шевченкознавство, 19-20 ст.

Анотація: У статті розглянуто шевченківську тему у спогадах Миколи Володимировича Стороженка «З мого життя» і в його листах до П. Куліша. Авторка вважає, що зазначена тема була для історика принагідною, а його ставлення до поета амбівалентним. Особливу увагу вона звертає на проблему авторства публікації «Эпизод из жизни Т. Шевченка», яку з огляду на криптонім С-ко дослідники нині приписують Миколі Володимировичу Стороженкові. Хоч авторство Миколи — найвірогідніше, проте у статті викладено й аргументи на користь авторствайого брата, Андрія Володимировича Стороженка. Останній підписував свої публікації криптонімом С-ко, А. Андрій Стороженко цікавився мистецькою спадщиною Шевченка й давніми портретами. У статті «Эпизод из жизни Т. Шевченка» йдеться про втрачений портрет пані Шостки. Андрій Стороженко розумів значення поета для української ідеї, але заперечував право українців на самовизначення, тому у праці «Український рух», що її й досі використовує російська пропаганда в боротьбі з «українським сепаратизмом», вивів карикатурну постать Шевченка. Імпульсом до створення цієї карикатури послужила Кулішева теза про неосвіченість Шевченка і його «полупьяную музу».


Дод.точки доступу:
Стороженко, Микола Володимирович \про нього\; Шевченко, Тарас Григорович \про нього\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Кравець, Ярема.
    Україніка Федора Вовка на сторінках бельгійського фольклорного журналу "Revue des traditions populaires" [Текст] / Ярема Кравець // Слово і час. - 2020. - № 1. - С. 110-117. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Вчені України, 19-20 ст.
   Періодичні видання--Журнали--Бельгія, 19-20 ст.

Анотація: Життєвий шлях і наукова діяльність видатного українського вченого-енциклопедиста, антрополога Федора Вовка (1847-1918) висвітлено в декількох публікаціях на сторінках українських періодичних видань. Автор коротко переповів важкий життєвий шлях становлення Ф. Вовка як дослідника.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)