67
С 48


    Слома, В.
    Договір найму житла за цивільним законодавством України [Текст] / В. Слома // Юридична Україна. - 2010. - N 7. - С. 63-68.
ББК 67
Рубрики: Житлове законодавство
Кл.слова (ненормовані):
ІБВ

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)



65
К 54


    Княжанский, В.
    Кто в доме хозяин? [Текст] : удастся ли реформировать ЖКХ на основе нынешнего проекта Жилищного кодекса / В. Княжанский // День. - 2010. - N 225. - С. 1,5.
ББК 65 + 67
Рубрики: Житлово-комунальне господарство
   Житлове законодавство

   Житловий кодекс

   Проекти

Кл.слова (ненормовані):
ІБВ
Анотація: Проблемы реформирования ЖКХ.Спорные моменты проекта нового Жилищного кодекса.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)



67
Д 79


    Дубровык, А.
    Налоговый кодекс может остановить жилищную реформу [Текст] : согласно новым фискальным правилам, за долги кондоминимума его члены будут отвечать своими квартирами / А. Дубровык // День. - 2010. - N 225. - С. 5.
ББК 67
Рубрики: Житлове законодавство
   Житлові права громадян

   Житлові будинки

Кл.слова (ненормовані):
ІБВ

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Черенько, Л. М.
    Житлові умови населення України та вибір пріоритетних напрямів житлової політики [Текст] / Л. М. Черенько // Демографія та соціальна економіка. - 2018. - № 1. - С. 126-139. - Бібліогр.: с. 138-139 (8 назв)
Рубрики: Житлове законодавство
   Населення--Житлові умови

Анотація: Особливою ознакою України, як і інших країн з радянським минулим, залишаються незадовільні умови проживання населення, перш за все через низькі стандарти забезпеченості житловим простором та незадовільну якість житлових приміщень. Незважаючи на позитивну динаміку щодо середніх показників житлової площі та кількості кімнат на особу, Україна має значно вищі у порівнянні з країнами ЄС рівні перенаселеності житлових приміщень, особливо коли йдеться про сім'ї, де є двоє та більше дітей. Спостерігається стабільне підвищення рівня комфортності помешкань, проте динаміка обладнання житла базовими зручностями демонструє надзвичайно низькі темпи, за збереження яких не варто очікувати на суттєві зміни в найближчій перспективі. При цьому українці досить позитивно оцінюють свої житлові умови, навіть у роки найбільшого загострення кризових явищ спостерігається стабільне підвищення частки задоволених своїм помешканням. Такі суб'єктивні оцінки можуть свідчити як про значне розшарування за житловими умовами, так і про викривлене сприйняття стандартів нормального житла. Виникає питання, наскільки активно населення налаштоване на здійснення змін власними силами, якою мірою сьогодні державна політика має впливати на ці процеси та якими мають бути пріоритети політики. Мета статті - розглянути стандарти житлових умов в контексті розуміння населенням задовільних умов проживання та прагнення до їх покращення. Від того, наскільки розвиток житлових умов пояснюється об'єктивними обмеженнями на рівні домогосподарств, насамперед фінансовими, а наскільки - суб'єктивним розумінням базових потреб, залежить швидкість змін у кількісних та якісних параметрах житлових приміщень і територій, які мають безпосереднє відношення до комфортних умов проживання. І саме це має сьогодні визначати пріоритетні напрями житлової політики в Україні.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





   
    Соціальний квартирний облік дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування [Текст] // Місцеве самоврядування. - 2019. - № 4. - С. 36-41
Рубрики: Житлове законодавство
   Діти-сироти--Соціальний захист



Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Корзун, Надія.
    Про нові правила надання житлових субсидій та пільг на житлово-комунальні послуги [Текст] / Надія Корзун // Урядовий кур'єр. - 2019. - 8 листоп. (№ 214). - С. 6-7
Рубрики: Галузі економіки--Житлово-комунальне господарство
   Житлове законодавство

   Житлово-комунальні послуги--Субсидії

Кл.слова (ненормовані):
житлова субсидія -- пільги на житлово-комунальні-послуги


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Когатько, Ю. Л.
    Поліпшення житлових умов населення України: оцінка, потреби [Текст] / Ю. Л. Когатько // Демографія та соціальна економіка. - 2019. - № 4. - С. 86-102. - Бібліогр. с. 101-102 (13 назв)
Рубрики: Житлове будівництво--Фінансування
   Житлове законодавство

Анотація: Метою статті є дослідження потреб населення України у покращенні житлових умов. Виявлено, що оцінити житлові умови за всіма індикаторами, за якими досліджують житлові умови, практично неможливо через відсутність даних щодо багатьох із них, тому для оцінки краще обрати найважливіші показники: забезпечення кількістю кімнат, житловою площею і необхідними зручностями. Як індикатор введено і проаналізовано мінімально необхідні житлові умови, а саме: наявність житлової площі понад 13,65 м2 на особу, кількість кімнат на одну менше, ніж за нормами European Union Statistics on Income and Living Conditions (EU-SILC), наявність водогону та каналізації. Також уведено як індикатор і проаналізовано нормальні житлові умови, визначені за такими характеристиками: наявність кількості кімнат відповідно до норми EU-SILC, наявність ванни чи душу. Визначено, що найгірша ситуація із житловими умовами пов’язана із забезпеченням кімнатами відповідно до визначеного мінімально допустимого нормативу (EU-SILC мінус одна кімната, що є наближеним до українських реалій). При цьому в найгіршій ситуації перебувають багатодітні родини. Якщо розглядати позбавлення домогосподарств мінімально необхідними житловими умовами у дрібнішому розрізі, то найбільшою буде кількість сімей, яким бракує загальної житлової площі, однак вони мають достатню кількість кімнат, а їхнє житло обладнане водогоном та каналізацією. Визначено, що забезпеченість мінімально необхідними житловими умовами у розрізі регіонів повністю залежить від частки сільського населення. Всі однокімнатні квартири не є нормальними житловими умовами за європейськими стандартами, однак є визнаною українським суспільством нормою для життя самотньої людини. Доведено, що більшість домогосподарств, які складаються з осіб пенсійного віку, мешкають у житлі, кількість кімнат якого є вищою за мінімально необхідну норму. Розраховано вартість задоволення потреби в мінімальній кількості кімнат, а також вартість підведення води в будинки без водогону. Показано нерівномірність цін на буріння свердловин для водопостачання у різних регіонах залежно від глибини залягання ґрунтових вод, особливостей геологічної будови, рівня економічного розвитку


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Ковальова, Вікторія.
    Житловий сертифікат: купи собі нову домівку [Текст] / Вікторія Ковальова // Україна молода. - 2024. - 10 квіт. (№ 15). - С. 10 : фот.
Рубрики: Житлове законодавство
Кл.слова (ненормовані):
житлові сертифікати
Анотація: На початку березня одна тисяча українських родин, або 25% власників сертифікатів, придбали собі житло за кошти програми "єВідновлення".


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)