Нелеп, В.
    Оцінка експортних можливостей агропродовольчого комплексу України [Текст] / В. Нелеп // Економіка України. - 2011. - № 9. - С. 54-63. - Бібліогр. підрядк. прим.
Рубрики: Сільськогосподарська продукція--Експорт--Україна
Анотація: Проаналізовано обсяги і структуру експорту сільськогосподарської продукції та продовольства США, Нідерландів і Франції, що займають в експорті три перші позиції у світі. Використано також результати польових досліджень автора фермерських господарств і фермерських кооперативів Франції, Німеччини, Фінляндії. На основі порівняння цих даних з відповідними показниками України і викрористання досвіду країн з розвинутою ринковою економікою зроблено пропозиції щодо нарощування обсягів вітчизняного експорту та вдосконалення його структури.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Волинець, Олександр Петрович.
    Олександр Волинець: Не існує офшорних рахунків ціною в мрію батьків та дідів [Текст] / Олександр Петрович Волинець ; підгот. Василь Голян // Економіст. - 2019. - № 4. - С. 1-6 : кол. іл.
Рубрики: Сільськогосподарська продукція--Експорт--Україна
   Фермерство--Проблеми і перспективи розвитку--Україна

Анотація: Нарощення Україною обсягів експорту сільськогосподарської сировини на порядок підвищило рівень капіталізації великого аграрного бізнесу, однак при цьому поглибило структурні перегини у вітчизняному АПК. Це, з одного боку, знаходить свій прояв у гіпертрофованому розвитку окремих ланок, зокрема птахівництва, а з другого - в подальшому скороченні поголів’я великої рогатої худоби, що знижує рівень комплексності розвитку аграрного сектора та звужує базу розвитку органічного землеробства. Подальше підвищення рівня концентрації сільськогосподарського виробництва не завжди корелює з пріоритетами розвитку сільських територій, і дуже часто поглинання акулами аграрного бізнесу дрібних виробників поглиблює соціальні колізії на селі. Водночас сільські території різних природно-кліматичних зон з огляду на відсутність збалансованої аграрної політики не використовують унікальних можливостей для розвитку трудомістких видів сільськогосподарського виробництва, збільшення поголів'я великої рогатої худоби, запровадження технологій ґрунтозахисного землеробства, диверсифікації діяльності шляхом піднесення зеленого та сільського туризму. З питаннями щодо перспектив розвитку екологічно чистого сільськогосподарського виробництва, кооперації дрібних сільськогосподарських виробників, відновлення потенціалу тваринництва в секторі особистих селянських господарств ми звернулися до керівника фермерського господарства «Стельмащук» Олександра Петровича Волинця.


Дод.точки доступу:
Голян, Василь \підгот.\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)





    Громов, Олег.
    Зерно України: рекорд урожаю буде подолано [Текст] / Олег Громов // Урядовий кур'єр. - 2019. - № 192. - С. 5 : фот.
Рубрики: Ринок зерна--Експорт--Україна
   Зернові культури--Експорт

   Сільськогосподарська продукція--Експорт--Україна

Кл.слова (ненормовані):
урожай зернових -- жито -- внутрішні ціни
Анотація: Аналіз-прогноз та перспективи розвитку ринку зерна в Україні.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)