Павлюк, Ігор.
    Українська письменницька публіцистика 1970 - 1980-х років [Текст] / Ігор Павлюк // Слово і час. - 2018. - № 7. - С. 48-57. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Публіцистика, 20 ст.
Анотація: Мета цієї статті - дослідження історично закономірних та ідеологічно деструктивних тенденцій існування офіційної та опозиційної письменницької публіцистики в замкнутій тоталітарній державі в контексті потенційного поглиблення в ній демократичних свобод. Методи дослідження: феноменологічний (неупереджений опис), компаративний (порівняння публіцистичних текстів досліджуваного періоду з текстами інших історичних періодів), психоаналітичний (зондування архетипів), герменевтичний (проникнення в тексти), семіотичний (дешифровка знаків), ігровий (розкриття механізмів розвитку феномену), деконструктивістський (пошук маргінальних значень у текстах та сенсах свідомості).


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Харчук, Роксана.
    Деконструкція метафори "розстріляне відродження", або Запрошення до дискусії про роль українського інтелектуала в історії і його відповідальність перед нею [Текст] / Роксана Харчук // Слово і час. - 2019. - № 12. - С. 86-90. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Літературознавство--Художні засоби--Метафора
   Українська література--Публіцистика, 20 ст.

   Письменники України, 20 ст.

Анотація: Монографія польського українознавця, викладача Інституту східнослов'янської філології Ягеллонського університету Павла Крупи "На Захід" і "Геть від Москви"? (Публіцистика Миколи Хвильового 1925-1926)» побачила світ іще 2018 р., в університетській видавничій серії "Ре-транс-місії", покликаній відслідковувати контексти української культури. Ця ґрунтовна праця - спроба здійснити історико-літературну реконструкцію публіцистики чи не найвідомішого українського письменника 1920-х років. Конкретно йдеться про три цикли памфлетів: "Камо грядеши", "Думки проти течії" й "Апологети писаризму". Памфлет "Україна чи Малоросія?" значиться в бібліографії, але автор не бере його до уваги, напевно, через те, що цей текст заборонила цензура й він побачив світ лише 1990 р.


Дод.точки доступу:
Хвильовий, Микола \про твір\; Крупа, Павло \про твір\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)