Дічек, Н. П.
    Формування особистісно орієнтованої парадигми шкільної освіти у дослідженнях українських психологів (1980-ті роки) [Текст] / Н. П. Дічек // Педагогіка і психологія. - 2015. - № 4. - С. 70-82. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Шкільна освіта--Історія--Україна
Анотація: Мета статті- висвітлити напрями досліджень у галузі індивідуалізації шкільного навчання, оприлюднених українськими психологами у 1980-ті рр., для встановлення їх значення у поліпшенні роботи загальноосвітньої школи.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Чернов, Анатолій.
    "Українська оаза серед похмурої пустелі": про дивовижну Гімназію імені Івана Стешенка [Текст] : як нам облаштувати українську школу / А. Чернов // Українське слово. - 2017. - 9-15 серп. (№ 32). - С. 11 : портр.
Рубрики: Шкільна освіта--Історія--Україна
   Українізація--Освіта - історія

Анотація: Рух за українську школу в загальнонаціональному масштабі очолив полтавець І.М. Стешенко. Як генеральний секретар освіти першого уряду УНР він здійснює широку програму розвитку національної школи. За короткий час Центральною Радою було засновано 53 українські гімназії, а наприкінці врядування Гетьмана в Україні діяло 150 українських гімназій.


Дод.точки доступу:
Стешенко, Іван Матвійович (український громадський і політичний діяч, педагог, літературознавець, письменник, перекладач ; 1873-1918) \про нього\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Василенко, Дар'я.
    Стан повоєнної народної шкільної освіти в Українській РСР на прикладі Полтавської області в 1943-1946 роках [Текст] / Д. Василенко // Краєзнавство. - 2014. - № 1. - С. 133-137 : табл. - Бібліогр. в кінці ст. - Зміст: Мережа шкіл на 1944-1945 н.р. в Полтавській області ; Грошові витрати на відбудову освітньої галузі в Полтавській області
УДК
Рубрики: Народна освіта--Історія--УРСР--Полтавська область, 1943-1946 роки
   Шкільна освіта--Історія--Україна

Кл.слова (ненормовані):
школа -- відділ народної освіти -- навчальна база -- матеріально-технічна база
Анотація: Проаналізовано стан повоєнної народної шкільної освіти УРСР на прикладі Полтавської області в 1943-1946 роках. На основі архівних матеріалів проведено аналіз даних щодо збитків та процесу відбудови галузі області. Вказані основні проблеми, які вирішувалися першлчергово для відбудови освіти області. Окреслені методи забезпечення оперативності відродження сфери освіти на Полтавщині.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВКр (1)
Вільні: ВКр (1)