Лімборський, Ігор.
    "Наш Шекспір", або доля шедеврів світового письменства за доби глобалізації [Текст] / Ігор Лімборський // Всесвіт. - 2010. - № 9-10. - С. 247-251
Рубрики: Літературознавство
Анотація: Англійський драматург В. Шекспір виявляється у центрі складних дискусій про транскультурну близкість / далекість до сучасного письменства. Від часу "Просвітництва" існує тенденція до творення кожною культурною епохою свого "проекту Шекспіра", нехай навіть у рамках парадигматичної формули "Наш/не наш Шекспір".


Дод.точки доступу:
Шекспір, Вільям (1564-1616 ) \про нього\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДІМ (1)
Вільні: ВДІМ (1)





    Лімборський, Ігор.
    Рококо в українській літературі / І. Лімборський // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2011. - № 10. - С. 57-63. - Бібліогр. в кінці ст.
ББК 83
Рубрики: Рококо--Переосмислення і становлення--Світорозуміння та вплив на літературу
Кл.слова (ненормовані):
стилі і напрями -- українська література
Анотація: Акцентується увага на підстави появи рококо в українській літературі, синтез традицій бароко і рококо.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВЗ (1)
Вільні: ВЗ (1)





    Лімборський, Ігор.
    Від бароко до романтизму: шляхи взаємодії та діалог традицій [Текст] / Ігор Лімборський // Слово і час. - 2012. - № 4. - С. 112-114. - Бібліогр. в кінці ст.
Рец. на кн. : Новик О. П. Неповторність повторного. Барокові традиції в літературі українського романтизму : монографія / О. П. Новик. - Харків : Майдан, 2011. - 368 с.
ББК 83.3(4Укр)
Рубрики: Літературознавці України, 20-21 ст.
   Літературознавство--Літературознавче дослідження

   Українська література--Напрями і течії--Бароко--Романтизм

Кл.слова (ненормовані):
монографія -- компаративістика -- напрям -- стиль -- літературний процес
Анотація: Стаття є рецензією на монографію О. Новик. Літературознавче дослідження спрямоване на заповнення лакун у дослідженні складних взаємозв'язків бароко й романтизму в українській літературі, особливо тих, що пов'язані з трансформацією та переосмисленням відповідних традицій.


Дод.точки доступу:
Новик, Ольга (український літературознавець) \про твір\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Лімборський, Ігор.
    Транснаціональний Шекспір і вестернізований менталітет початку ХХІ ст. [Текст] / Ігор Лімборський // Слово і час. - 2015. - № 8. - С. 80-86. - Бібліогр. в кінці ст.
ББК 83.3(4Вел)
Рубрики: Письменники англійські, 16-17 ст.
   Англійська література--Шекспір Вільям (1564-1616 рр.)

Кл.слова (ненормовані):
шекспіризація -- механізм рецепції -- глобалізація
Анотація: У статті розглядається феномен транскультурних трансформацій постаті видатного англійського драматурга В. Шекспіра за доби глобалізації в різних культурних і національних ареалах, позначених сьогодні глобальними трансформаціями традиційних духовних та інтелектуальних цінностей.


Дод.точки доступу:
Шекспір, Вільям (1564-1616 ) \про нього\

Є примірники у відділах: всього 2 : ВА (1), ВДГН (1)
Вільні: ВА (1), ВДГН (1)





    Лімборський, Ігор.
    Сентименталізм в українській літературі [Текст] / Ігор Лімборський // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2015. - № 12. - С. 48-55. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Сентименталізм
Кл.слова (ненормовані):
сентименталізм -- народнопісенна традиція XVII-XVIII ст. -- доба Просвітництва -- вияв почуттів -- внутрішній світ героя -- ліризація художніх структур
Анотація: Розглядається стиль сентименталізму в українській літературі, який охопив усі три літературні роди, культивуючи жанри, в яких найпослідовніше виявляється внутрішній світ героя: елегію, пісню, сонет, баладу, повість, оповідання, етнографічно-побутову драму.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Лімборський, Ігор.
    Культурний трансфер філософської естетики Геґеля в українській літературно-критичній думці першої половини ХІХ століття [Текст] / Ігор Лімборський // Слово і час. - 2016. - № 9. - С. 3-12. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Літературознавство--Компаративні дослідження
   Українське літературознавство, 19 ст.

Кл.слова (ненормовані):
культурний трансфер -- філософська естетика -- літературно-критична думка -- філософія прекрасного
Анотація: У статті проаналізовано феномен культурного трансферу філософської естетики в українській літературно-теоретичній думці першої половини ХІХ ст. Автор розглядає рецепцію естетичних ідей німецького філософа в контексті формування особливого інтелектуального простору літературно-критичної думки, що була готовою до сприйняття, прочитання й навіть перепрочитання ідей європейських мислителів.


Дод.точки доступу:
Гегель, Георг Вільгельм Фрідріх (німецький філософ ; 1770 - 1831 ) \про нього\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Лімборський, Ігор.
    Weltliteratur за доби глобалізації: пошуки нової посткультурної ідентичності [] / І. Лімборський // Слово і час. - 2008. - № 6. - С. 3-10. - Бібліогр.: 24 назв.
Рубрики: Літературознавство--Термінологія, 21 ст.
   Українська література--Проблеми розвитку, 21 ст.

Кл.слова (ненормовані):
Світова література -- постколоніальні студії -- євроцентризм -- глобалізація
Анотація: У статті аналізується поняття "світова література" за доби глобалізації. Акцентується на феномені "розмивання кордонів" європейських літератур на початку ХХІ століття, на перегляді канону "культурних шедеврів", появі нових культурних моделей і альтернатив, що були стимульовані до життя глобадьними проектами постсучасної свідомості. Особлива увага приділяється проблемі нового "шансу" для тих європейських літератур, котрі до недавнього часу знаходилися на віддаленій переферії євроцентристського уявлення про "світову літературу". Автор доходить висновку, що за доби глобалізації відкриваються важливі перспективи для української літератури, над якою тривалий час тяжів комплекс "меншовартості".


Дод.точки доступу:
Гете, Йоганн Вольфганг фон (німецький поет, прозаїк, драматург, мислитель і натураліст ; 1749-1832) \про нього\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВЗ (1)
Вільні: ВЗ (1)





    Лімборський, Ігор.
    Філософська парадигма художнього перекладу: феномен нерозуміння "чужого" слова й тексту [Текст] / Ігор Лімборський // Слово і час. - 2019. - № 1. - С. 3-11. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Перекладознавство--Художній переклад
   Філософія мови

Анотація: У статті проаналізовано аспекти проблеми нерозуміння перекладачем тексту оригіналу, який завжди постає як культурний і ментальний досвід "чужої" системи художнього мислення. Перекладач тут виступає як посередник, котрий намагається "перенести" не лише художнє слово й текст у "Свою" культуру, а й відтворює "чужу" дійсність в образах і символах "іншої" системи національного смислорозуміння.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)





    Лімборський, Ігор.
    Чим розпочинається ХХІ ст. у світовій культурі, або що вивчатиме завтра учень на уроках зарубіжної літератури [Текст] : спроба культурно-історичного прогнозу / Ігор Лімборський // Всесвітня література в школах України. - 2018. - № 9. - С. 2-9 : фот. - Бібліогр.: с. 9
Рубрики: Всесвітня література--Нова українська школа
Кл.слова (ненормовані):
нова українська школа -- глобалізація -- мультикультуралізм -- транскультуралізм


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)