Авторизація
Прізвище
Пароль  
Увійти
 

Вид пошуку

 

Бази даних


Електронна картотека аналітичного опису статей - результати пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>A=Коваль-Фучило, І. М.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Показані документи с 1 за 11
1.


    Коваль-Фучило, І. М.
    Поминальні голосіння в селі Сварицевичі: основні мотиви і специфіка виконання / І. М. Коваль-Фучило // Народна творчість та етнологія. - 2012. - № 3. - С. 68-71. - Бібліогр. в кінці ст.
ББК 82 + 63.5
Рубрики: Поминання (реліг.)--Обрядовий фольклор--Україна
   Обрядовий фольклор--Поминання (реліг.)

Анотація: Статтю написано на матеріалі власних записів автора, здійснених у природній ситуації під час поминального оплакування померлих на Трійцю на цвинтарі с. Сварицевичі Дубровицького р-ну Рівненської обл. Висвітлено особливості побутування зазначеної традиції в цьому селі, проаналізовано основні мотиви голосінь.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВКр (1)
Вільні: ВКр (1)


Знайти схожі

2.


    Коваль-Фучило, І. М.
    З рукописів національної бібліотеки у Варшаві [Текст] / І. М. Коваль-Фучило // Народна творчість та етнологія. - 2013. - № 1. - С. 56-62. - Бібліогр. в кінці ст.
ББК 82
Рубрики: Діалекти--Львів, місто (Україна)
   Фольклор український--Львів, місто (Україна)

Кл.слова (ненормовані):
Спомини про Львів 1928 року
Анотація: У статті проаналізовано невідому розвідку польського історика Станіслава Ґізи, присвячену особливостям львівської говірки й опису дорадянського Львова. Праця написана польською мовою і зберігається у фондах Рукописного відділу Національної бібліотеки у Варшаві.


Дод.точки доступу:
Гіза, Станіслав (польський історик) \про нього\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВМ (1)
Вільні: ВМ (1)


Знайти схожі

3.


    Коваль-Фучило, І. М.
    Акценти сучасної польської фольклористики [Текст] / І. М. Коваль-Фучило // Народна творчість та етнологія. - 2013. - № 3. - С. 99-104 : іл.
Рец. на кн. : Нові контексти фольклористичних досліджень / ред.: Я. Гайдук-Ніяковська, Т. Смолінська. - Вроцлав: Польське народознавче товариство, 2011. - 217 с.
ББК 82
Рубрики: Фольклористика


Є примірники у відділах: всього 1 : ВМ (1)
Вільні: ВМ (1)


Знайти схожі

4.


    Коваль-Фучило, І. М.
    Похоронний обряд на Косівщині: семантика і номінація / І. М. Коваль-Фучило // Народна творчість та етнологія. - 2013. - № 6. - С. 65-79. - Бібліогр. в кінці ст.
ББК 63.5
Рубрики: Похоронні обряди--Гуцули
   Гуцули--Звичаї і обряди

Кл.слова (ненормовані):
Народна номінація
Анотація: У статті проаналізовано номінацію та засоби супровідної вербалізації похоронного обряду на Косівщині як складову цілісного культурного обрядового тексту, яка називає реалії персонажного, акціонального, предметного, часового, локативного, музичного кодів.
Дослідження здійснено на матеріалі, зібраному автором під час експедиційної роботи в селах Косівського району Івано-Франківської області. З метою діахронічного порівняльного аналізу залучено фіксації похоронної традиції початку XX ст.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

5.


    Коваль-Фучило, І. М.
    Увага до локальних досліджень [Текст] / І. М. Коваль-Фучило // Народна творчість та етнологія. - 2014. - N 5(вересень-жовтень). - С. 113-116 : ілюстр.
Рец. на : Борисенко, Валентина Кирилівна. Культура повсякдення села Хижинці (1950-1960-і рр.) : [студія] / В. К. Борисенко. - К. : Дуліби, 2014. - 144 с. - (Серія "XX століття крізь шпарини пам'яті");
Гримич, Галина. Усна історія села Тарасовичі (1940-1950-і рр.) : [спогади] / Г. Гримич ; авт.-упоряд. М. В. Гримич. - К. : Дуліби, 2013. - 96 с. - (Серія "XX століття крізь шпарини пам'яті");
Горбняк, Тарас Васильович. Давня Бакота : [студія] / Т. В. Горбняк. - Кам'янець-Подільський : ПП "Медобори-2006", 2013. - 160 С.;
Куриляк, Степан. Моє село (Тур'є Буського району на Львівщині) / С. Куриляк ; авт. наук. апробації, авт. вступ. сл. Р. Ф. Кирчів ; упоряд., підгот. текстів, авт. прим. В. М. Дяків. - Л. : Інститут народознавства НАН України, 2010. - 144 с.
ББК 63.59(4Укр)
Рубрики: Села--Етнографічні дослідження
   Хижинці, село (Вн Вінницький р-н)
    Тур'є, село (Лв Буський р-н)

    Тарасовичі, село (Кв Вишгородський р-н)

    Бакота, село (Хм Кам'янець-Подільський р-н)



Знайти схожі

6.


    Коваль-Фучило, І. М.
    Про затоплені села в польській етнології [Текст] / І. М. Коваль-Фучило // Народна творчість та етнологія. - 2017. - N 3 (травень-червень). - С. 110-112 : кольор. ілюстр.
Рец. на кн. : Годинь, Марія. Opowiesc o utraconej wsi Maniowy. Studium z antropologii pamieci = Оповідь про втрачене село Маньови. Студія з антропології пам'яті / М. Годинь. - Краков : Польська Академія мистецтв і наук, 2015. - 168 с. - (Монографії Етнографічної комісії, т. 1). - ISBN 978-83-7676-212-8

Рубрики: Рецензії на книги--Краєзнавство національне
Анотація: Рецензія на книгу, присвячену переселеному селу.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВМ (1)
Вільні: ВМ (1)


Знайти схожі

7.


    Коваль-Фучило, І. М.
    Ще раз про західні землі Польщі в післявоєнний період [Текст] / І. М. Коваль-Фучило // Народна творчість та етнологія. - 2018. - № 2. - С. 114-119 : ілюстр. - Бібліогр. в кінці ст.
Рец. на кн. : Halicka B. Polski Dziki Zach d. Prszymusowe migracje і kulturowe oswajanie Nadodrza 1945-1948 / Tlum.: Aleksandra luczak. - Krakow : TAWPN Universitas, 2015. – 434 s.

Рубрики: Території--Освоєння--Польща, 1945-1948
   Міграційні процеси--Польща, 1945-1948

Кл.слова (ненормовані):
Повернені землі Польщі
Анотація: Студія Беати Галіцької "Польський дикий захід. Примусові міграції і культурне освоєння Надодрщини 1945-1948", культурознавця, професора Познанського університету імені Адама Міцкевича, співробітниці Польсько-німецького дослідницького інституту в Слубіцах, порушує проблему заселення й особливостей адаптації простору так званих повернених земель. Це колишня територія Третього рейху, яка була передана Польщі за умовами міжнародних Ялтинської та Потсдамської конференцій у 1945 році.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВЗ (1)
Вільні: ВЗ (1)


Знайти схожі

8.


    Коваль-Фучило, І. М.
    Поміж правдою і пропагандою: українці на "повернених землях" Польщі [Текст] / І. М. Коваль-Фучило // Народна творчість та етнологія. - 2018. - N 4. - С. 98-102 : ілюстр. - Бібліогр. в кінці ст.
Рец. на кн. : Коваль П. Діти берегів часу: акція "Вісла". Спогади / П. Коваль ; пер. з пол. та передм. Л. Івасюк. - Львів : Світ, 2016. - 464 с.



Є примірники у відділах: всього 1 : ВЗ (1)
Вільні: ВЗ (1)


Знайти схожі

9.


    Коваль-Фучило, І. М.
    У полі уваги - друга світова війна [Текст] / І. М. Коваль-Фучило // Народна творчість та етнологія. - 2018. - N 6. - С. 77-79
Рубрики: Конференції і конгреси--Друга світова війна (1939-1945 рр.)--Мюнхен, місто (Німеччина), 2018
Анотація: 22-24 жовтня 2018 року в Мюнхені відбулася четверта щорічна Міжнародна наукова конференція "Німеччина й Україна у Другій світовій війні", організована Німецько-українською комісією істориків. У науковому зібранні взяли участь дослідники з Німеччини, України, США, Швеції, Австрії та Франції. Загалом було виголошено двадцять доповідей.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВЗ (1)
Вільні: ВЗ (1)


Знайти схожі

10.


    Коваль-Фучило, І. М.
    Номінація локусів та персонажів в оповідях про примусове переселення із зони затоплення [Текст] / І. М. Коваль-Фучило // Мовознавство. - 2020. - № 6. - С. 44-56. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Мовна картина світу--Номінація--Примусове переселення
Анотація: У статті проаналізовано найменування локусів та персонажів у спогадах про примусове переселення із зон затоплення внаслідок побудови ГЕС. Це продовження студій переселенської лексики, що її використовують переселенці у своїх спогадах і яка репрезентує вербальний образ примусового переселення. Номінація у спогадах розкриває особливості бачення пережитої події її учасниками, класифікує набутий досвід.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

11.


    Коваль-Фучило, І. М.
    Історія вивчення усних спогадів: позиція Максима Рильського і сучасні підходи [Текст] / І. Коваль-Фучило // Народна творчість та етнологія. - 2020. - N 3. - С. 112-117. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Усні спогади--Вивчення
   Усна історія--Вивчення

Кл.слова (ненормовані):
Усна історія -- Літературний текст -- Фольклорний текст -- Усні спогади
Анотація: У статті проаналізовано фольклористичні проблеми, порушені в статті Максима Рильського "Краса і велич на-родної творчості" (1957). Багато з цих проблем актуальні до нашого часу. Це стосується провідної проблеми фольк-лористики – визначення основного предмета дослідження, тобто означення меж такого явища, як фольклор, що є фольклором, які терміни використовують для його номінації.
М. Рильський аналізує вживання терміна словесність на означення фольклору. Автор, покликаючись на авторитет словника Ушакова, словесністю вважав усю творчість, виявлену в слові, не лише в художньому слові. Термін народна поетична творчість не задовольняв Максим Тадейовича якраз у зв’язку з тим, що він не охоплював "споминів учасників визначних подій", які сьогодні дослідники номінують меморатами (усні спогади) і мемуарами (письмові спогади). І хоча ці тексти не надто художні, тобто їхня мова не така поетично довершена, як у класичних фольклорних жанрах, як-от обрядові та ліричні пісні, фольклористи, на думку Рильського, повинні залучати їх до поля свого дослідження. Удруге Максим Рильський згадав народні оповідання у визначенні терміна словесний фольклор, коли відстоював думку про те, що фольклор надалі активно побутує.
Сьогодні ми щоразу переконуємося, що народне слово активно реагує на різні події, і результати цієї словесної діяльності важко вписати у звичну класифікацію фольклорних жанрів. Цю тенденцію помітив свого часу й М. Рильський, у переліку нових записів він знову не забув зазначити народні оповідання. На означення текстів, що їх сьогодні найчастіше називають усною історією, дослідник вжив такі номінації: оповідання, усні оповідання, розповіді, усні розповіді, оповідання бувалих людей, спомини учасників визначних подій. Цей перелік свідчить про те, що автор аналізованої розвідки надавав важливого значення усноісторичним текстам. Три терміни – розповіді, усні розповіді, спомини учасників визначних подій – свідчать, що М. Рильський усвідомлював принципову різницю між літературним і фольклорним текстом.


Дод.точки доступу:
Рильський, Максим Тадейович (1895-1964) \про твори\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВМ (1)
Вільні: ВМ (1)


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)