Авторизація
Прізвище
Пароль  
Увійти
 

Вид пошуку

 

Бази даних


Електронна картотека аналітичного опису статей - результати пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>K=виховання в процесі викладання<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Показані документи с 1 за 14
1.


    Кобернік, Сергій
    Географічна вікторина у 8 класі як засіб патріотичного виховання школярів [Текст] / Сергій Кобернік // Географія та основи економіки в школі. - 2011. - № 6. - С. 32-34. - Бібліогр.: 12 назв.
Рубрики: Географія--Методика--Позакласна робота
Кл.слова (ненормовані):
виховання в процесі викладання -- патріотичне виховання -- любов до рідного краю -- географічна вікторина -- розробка вікторини -- конкурси
Анотація: Про формування у школярів комплексної географічної картини природи рідного краю за допомогою географічної вікторини. Подано розробку вікторини.


Дод.точки доступу:
Ягниця, Вікторія

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

2.


    Голик, О.
    Глибока прірва душі. Роман В. Підмогильного "Місто". Зображення "цілісної" людини в єдності біологічного, духовного, соціального : [урок] [Текст] / О. Голик // Українська мова і література в школах України. - 2017. - № 1. - С. 45-49. - Бібліогр.: 15 назв.
Рубрики: Українська література--Підмогильний Валер'ян Петрович (1901-1937 рр.)
Кл.слова (ненормовані):
урок-аналіз -- Місто, роман -- виховання в процесі викладання -- міжпредметні зв'язки
Анотація: Пропонується розробка уроку, мета якого - формувати ідейно-моральні позиції людини; вчити учнів бачити внутрішній світ персонажів, розуміти мотиви їхніх вчинків, морально-етичні принципи й авторський погляд на них; виробляти оцінні позиції школярів, щоб знання перетворювалися на переконання; пояснювати роль жіночих образів у романі; висловлювати власну думку про способи самоствердження людини; виховувати прекрасні людські почуття: кохання, вірність, взаємоповагу, прищеплювати традиційні моральні цінності.


Дод.точки доступу:
Підмогильний, Валер'ян Петрович (український письменник і перекладач, один з найвидатніших прозаїків українського «розстріляного відродження» ; 1901-1937) \про нього\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

3.


    Маркотенко, Тамара.
    Лінгвокультурний компонент навчання української мови в сучасному виші [Текст] / Тамара Маркотенко // Українська мова і література в школах України. - 2018. - № 3. - С. 21-24. - Бібліогр.: 5 назв.
Рубрики: Українська мова--Методика викладання
Кл.слова (ненормовані):
фразеологічні одиниці -- прислів'я -- приказки -- виховний потенціал -- студенти -- виховання в процесі викладання -- народознавче виховання
Анотація: У статті подаються фразеологічні одиниці на позначення національних та родинних цінностей українського народу й розглядається їх пізнавально-виховний потенціал.


Є примірники у відділах: всього 2 : ВДГН (1), ВА (1)
Вільні: ВДГН (1), ВА (1)


Знайти схожі

4.


    Ходацька, Ольга.
    Тарас Шевченко - геній і людина: нове прочитання творів Кобзаря [Текст] / Ольга Ходацька // Українська мова і література в школах України. - 2018. - № 4. - С. 48-51.
Кл.слова (ненормовані):
вивчення творчості Т. Г. Шевченка -- читання -- тема жінки-матері -- позакласна робота -- інсценізування фрагментів твору -- виховання в процесі викладання
Анотація: В статті йдеться про неформальну, позакласну роботу з української літератури, яка є важливим складником навчально-виховного процесу. Подано сценарій проведення виховного заходу для учнів 9 класу за поемою Т. Г. Шевченка "Катерина", мета якого - спонукати учнів до роздумів над долею жінки-покритки, виховувати почуття відповідальності за найвище щастя - щастя материнства.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

5.


    Малишко, Валентина.
    Складні речення з різними видами зв'язку. Розділові знаки в них : [урок], 9 клас [Текст] / Валентина Малишко // Українська мова і література в школах України. - 2018. - № 5. - С. 51-53.
Рубрики: Українська мова--Урок--9-й клас
Кл.слова (ненормовані):
вивчення синтаксису -- кодовий диктант -- розробка уроку -- виховання в процесі викладання -- складне речення
Анотація: Подано розробку уроку, мета якого - поглибити в учнів поняття про складне речення з сурядним, підрядним та безсполучниковим зв'язком та розділові знаки в них; розвивати вміння визначати вид складних синтаксичних конструкцій, складати схеми речень, правильно розставляючи розділові знаки в них; формувати творчі вміння моделювати, відновлювати й конструювати складні синтаксичні конструкції відповідно до комунікативного завдання; за допомогою мовленнєво-комунікативного дидактичного матеріалу сприяти осмисленню учнями материнської та батьківської ролей в родині, ціннісно-моральних уявлень про сім'ю на основі творчої спадщини В. О. Сухомлинського.


Є примірники у відділах: всього 2 : ВА (1), ВДГН (1)
Вільні: ВА (1), ВДГН (1)


Знайти схожі

6.


    Сугейко, Любов.
    Лінгвокульторологічний аспект вивчення сучасної української мови під час формування професійної компетентності студентів вишу [Текст] / Любов Cугейко // Українська мова і література в школах України. - 2018. - № 5. - С. 34-37. - Бібліогр.: 7 назв.
Рубрики: Українська мова--Методика у ЗВО
Кл.слова (ненормовані):
лігводидактика -- національна свідомість -- лінгвокультурологічні задачі -- міжпредметна інтеграція -- компетентнісний підхід -- лінгвокультурологічний принцип -- національне виховання -- виховання в процесі викладання -- підготовка вчителя української мови
Анотація: Розглядаються лінгвокультурологічні принципи та завдання організації вивчення української мови студентів на основі створеної українським народом оригінальної та яскравої культури, відображеної у міфології, традиціях, звичаях, усній народній творчості, у творах письменників, в історіях про український народ та його мову; проаналізовано лінгвокультурологічні завдання як засіб формування національно-мовної особистості студента.


Є примірники у відділах: всього 2 : ВА (1), ВДГН (1)
Вільні: ВА (1), ВДГН (1)


Знайти схожі

7.


    Клочек , Григорій.
    Ліна Костенко. Стара церковця в Лемешах. Текст та інтепретація [Текст] / Григорій Клочек // Українська мова і література в школах України. - 2018. - № 7/8. - С. 51-53.
Рубрики: Українська література--Костенко Ліна Василівна (1930 р.н.)
   Українська література--Методика викладання

   Лемеші, село Козелецького району
Кл.слова (ненормовані):
вивчення творчості Л. Костенко -- сторітелінг -- виховання в процесі викладання -- патріотичне виховання засобами літератури
Анотація: У рубриці "На допомогу вчителеві-словеснику" аналізується поезія Ліни Костенко "Стара церковця в Лемешах", в якій поетеса продемонструвала блискуче вміння у створенні сторітелінгової розповіді, котра інтерпретує проблему патріотизму власне в морально-етичному аспекті. Завершення історії, яка лежить в основі аналізованої поезії (брати Розумовські - сини українського козака Григорія Розума - завдяки своїй неабиякій усебічній обдарованості стали видатними діячами імперської Росії) має особливий, не афористийчний, а містичний характер. Читача буквально примушено думати, чому це душа покійного козака Грицька Розуму не сприймає того, що його сини досягли успіху "на чужині, на чужій роботі". Це дисонанс, вічний біль України, коли її полишають кращі сини.


Дод.точки доступу:
Костенко, Ліна Василівна (українська письменниця, поетеса-шістдесятниця ; 1930) \про твір\

Є примірники у відділах: всього 2 : ВДГН (1), ВА (1)
Вільні: ВДГН (1), ВА (1)


Знайти схожі

8.


    Бончук, Олена.
    "Мати - берегиня роду людського" : [урок], 5 клас [Текст] / Олена Бончук // Українська мова і література в школах України. - 2018. - № 10. - С. 45-47.
Рубрики: Українська література--Урок--5 клас
Кл.слова (ненормовані):
зв'язне мовлення -- урок позакласного читання -- виховання в процесі викладання -- народознавче виховання -- виховання любові до матері -- вивчення творчості В. Сухомлинського
Анотація: Подано розробку уроку позакласного читання для 5 класу за творчістю В. О. Сухомлинського. Мета уроку - ознайомити учнів із творчістю В. О. Сухомлинського; поглибити знання про обереги українців; розвивати зв'язне мовлення, креативність, читацькі інтереси; виховувати шанобливе ставлення до матері, збагачувати духовний світ учнів на прикладах творчості В. О. Сухомлинського, народних прислів'їв та приказок.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

9.


    Яценко, Лариса.
    Дидактичний матеріал з теми "Повторення, узагальнення й поглиблення вивченого. Звертання, вставні слова, однорідні члени речення в простому реченні" (за творами Василя Сухомлинського), 6 клас [Текст] / Лариса Яценко // Українська мова і література в школах України. - 2019. - № 10. - С. 37-40.
Рубрики: Українська мова--Методика--6 клас
Кл.слова (ненормовані):
оповідання В. Сухомлинського -- виховання в процесі викладання -- моральне виховання


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

10.


    Нешкреба, Алла.
    Дидактичний матеріал за творами В. О. Сухомлинського : [з тем: "Головне і залежне слово в словосполученні; "Спільнокореневі слова й форми слова"], 5 клас [Текст] / Алла Нешкреба // Українська мова і література в школах України. - 2019. - № 10. - С. 35-36.
Рубрики: Українська мова--Методика--5 клас
Кл.слова (ненормовані):
словосполучення -- спільнокореневі слова -- оповідання В. Сухомлинського -- виховання в процесі викладання -- моральне виховання


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

11.


    Сухіна, Наталія.
    Література рідного краю як засіб формування критичного мислення учнів [Текст] / Наталія Сухіна // Українська мова і література в школах України. - 2019. - № 11. - С. 54-58.
Рубрики: Українська література--Позакласне читання--Урок
Кл.слова (ненормовані):
вивчення творчості А. Греса -- виховання в процесі викладання -- критичне мислення -- урок позакласного читання
Анотація: Подано конспект уроку літератури для учнів 10-11 класів за романом криворізького письменника Анатолія Греса "Кайф". Мета уроку - ознайомити учнів із життєвим і творчим шляхом письменника, розглянути тематику його творчості, проаналізувати роман "Кайф", визначити його проблематику та актуальність, проаналізувати образи твору; розвивати навички критичного мислення, удосконалювати вміння узагальнювати та робити власні висновки; виховувати негативне ставлення до наркоманії як найпотворнішого явища сьогодення.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

12.


    Маринчук, Ірина.
    Формування в сучасних учнів рис високоморальної особистості під час вивчення роману Івана Багряного "Тигролови" [Текст] / Ірина Маринчук // Українська мова і література в школах України. - 2019. - № 11. - С. 28-29. - Бібліогр.: 7 назв.
Рубрики: Українська література--Багряний І.
Кл.слова (ненормовані):
вивчення творчості І. Багряного -- виховання в процесі викладання -- моральне виховання -- толерантність


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

13.


    Кашуба, Євдокія.
    Гармонія людини і природи - велика духовна цінність : Написання складних прикметників разом або з дефісом : [урок], 6 клас [Текст] / Євдокія Кашуба // Українська мова і література в школах України. - 2020. - № 3. - С. 44-46
Рубрики: Українська мова--Урок--6 клас
Кл.слова (ненормовані):
урок-гармонія -- виховання в процесі викладання


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

14.


    Грицай, Любов.
    Особливості співпраці закладу освіти з батьками та її роль у формуванні мовної компетентності як складника професійної [Текст] / Любов Грицай // Українська мова і література в школах України. - 2020. - № 12. - С. 18-20. - Бібліогр.: 9 назв.
Рубрики: Українська мова--Методика
   Педагогіка--Робота з батьками

Кл.слова (ненормовані):
мовна компетентність -- професійна компетентність -- співпраця з батьками -- спілкування -- мовознавчі поняття -- мовний розбір -- лінгвосоціокультурні компетенції -- виховання в процесі викладання
Анотація: Мета статті - висвітлити особливості співпраці закладу освіти з батьками та її роль у формуванні мовної компетенції як складової професійної компетентності.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)