Корпоративна культура в системі управління підприємством

Корпоративна культура в системі управління підприємством

25.11.2024
29
  Зібратися разом – це початок. Залишитися разом –
  це прогрес. Працювати разом – це успіх.

  Генрі Форд-старший
 
  Корпоративна культура – це система цінностей, переконань, вірувань, уявлень, очікувань, символів, а також ділових принципів, норм поведінки, традицій, ритуалів, які склалися в організації за час діяльності та які приймаються більшістю співробітників.
  Культура організації багатовимірна, складна і впливова. Корпоративна культура являє собою не тільки домінуючий фактор ідентичності підприємства, а й інструмент управління поведінкою персоналу, який може бути причиною підвищення або зниження ефективності діяльності підприємства.
  Управлінець, що впливає на стан справ в організації, повинен займатися не тільки економічними питаннями, але й керувати ціннісними установками організації, в буквальному сенсі створювати сенс роботи в цій компанії.
  Вивчення фактора культури сьогодні поступово перетворюється із академічного пізнання на необхідну компоненту практичної діяльності, оскільки ми стаємо свідками тотальних криз: політичних, економічних, екологічних, духовних, вихід із яких можливий лише за умови сприйняття культурологічних течій, спрямованих на пізнання високих духовних цінностей і на удосконалення й саморозвиток кожної особистості.
  Працівники відділу документів з економічних, технічних, природничих та сільськогосподарських наук підготували віртуальну книжкову виставку, на якій представлено видання, в яких розкривається зміст і значення корпоративної культури в управлінні компанії.



  005.34
  А 30
  Адізес Іцхак Кальдерон. Стилі хорошого і поганого менеджменту / Іцхак Кальдерон Адізес ; пер. з англ. Валерія Глінка. – Київ : Наш формат, 2020. – 222 с.

  Лiдepи кoмпaнiй – живi люди зi cвoїми пepeвaгaми тa нeдoлiкaми. Caмe тoму oднoociбний iдeaльний кepiвник – лeгeндa, яку щe нiкoму нe вдaлocя втiлити в життя. У цiй книжцi Iцxaк Кaльдepoн Aдiзec виoкpeмлює чoтиpи ocнoвнi poлi eфeктивниx упpaвлiнцiв i пoяcнює, чoму вoни є зaпopукoю xopoшoгo мeнeджмeнту.
  Від стилю керівництва залежить і корпоративна культура в організації. Книга призначена для кepiвникiв piзниx piвнiв, вcix, xтo xoчe визнaчитиcь зi cвoїм cтилeм упpaвлiння, нaвчитиcь збaлaнcoвувaти ceбe, пpaвильнo пpизнaчaти зaвдaння cвoїм пpaцiвникaм вiдпoвiднo дo їxнix cтилiв, a тaкoж пoлiпшити cвoє кepiвництвo кoмпaнiєю зaгaлoм тa нa пepcпeктиву.



  174
  Г 22
  Гастінгс Рід. Netflix і культура інновацій / Рід Гастінгс, Ерін Маєр ; [пер. В. Галичиної]. – Харків : Vivat, 2022. – 348, [2] с.

  До Netflix щороку хоче долучитися безліч фахівців, а вже сформована команда – лояльна, щаслива та ефективна. У Netflix немає чітких правил, проте кожен виконує завдання максимально якісно. Рід Гастінгс та Ерін Маєр проаналізували історію успіху цієї компанії й визначили, чому бізнесів багато, але інноваційними та прогресивними серед них стають одиниці.
  Секрет Netflix – у людях: уся команда працює злагоджено тільки тоді, коли кожен її учасник почувається комфортно і знає, що він – важливий елемент системи, а не абстрактна робоча одиниця. У цій книжці ви знайдете поради, як створити компанію, у якій хочеться працювати та впроваджувати інновації. Крім того, ви дізнаєтеся про залаштунки роботи в найбільшому стримінговому сервісі, який досягнув неабияких успіхів завдяки унікальній корпоративній культурі.



  174
  Г 70
  Горовіц Бен. Ви те, що ви робите. Як створити корпоративну культуру / Бен Горовіц ; пер. з англ. Валерія Глінка. – Київ : Наш формат, 2020. – 219, [1] с.

  "Слабо" вчитися менеджменту в рабовласника, аутсайдера й убивці? Божевілля – подумаєте ви. А якщо це будуть люди, які "хакнули" систему і змінили культуру? Рабовласник організував успішне повстання рабів. Аутсайдер побудував найбільшу у світі імперію. А злочинець змінив жорстоку банду: тепер вона допомагає тим, хто вийшов із в'язниці. Саме на цих прикладах Бен Горовіц виводить моделі культури в організації.
  Автор звертається не до ідеальних історій успіху, а до тих, що здавалися неможливими, але спрацювали. Він знаходить спільне в баченні Чингісхана й екс-директора "Макдональдс", в епіграфах цитує хіпхоперів і в нестандартний спосіб переконує, що ви й ваша компанія – це те, що робите.
  Генрі Луїс Ґейтс, літературний критик, історик так відгукується про цю книгу: "Горовіц не звертається до звичайного джерела прославляння переможців, яким є список Fortune 500. Він іде в далекі закутки історії, де знаходить лідерів, чиї історії розкривають уроки й погляди, що є основою створення культури".
  Книга буде корисною для власників бізнесу, керівників усіх рівнів, для всіх, хто хоче вибудувати в компанії корпоративну культуру мрії.



  658
  Г 75
  Граббс Лоррейн. Уроки лояльності. Досвід компанії "Southwest Airlines": погляд ізсередини / Лоррейн Ґраббс. – Харків : Фабула : Ранок, 2018. – 157 с.

  Книга Лоррейн Ґраббс, президента компанії "Lessons іn Loyalty", адресована організаціям і керівникам усіх рівнів. Мета її – дати бізнес-лідерам інструменти та ресурси для створення позитивної і продуктивної корпоративної культури в рамках концепції: "Задоволений клієнт починається із задоволеного співробітника". Керуючись багаторічним досвідом керівної роботи в авіакомпанії "Southwest Airlines", автор пропонує читачам уроки, багаторазово перевірені практикою. Вона незмінно підкреслює необхідність за будь-яких обставин високо цінувати людей, формуючи тим самим лояльність співробітників, відданість клієнтів і високі прибутки компанії.



  65.292 / 33М
  Д 58
  Довгань Л. Є. Корпоративне управління : навч. посіб. для вищ. навч. закл. / Л. Є. Довгань, В. В. Пастухова, Л. М. Савчук. – Київ : Кондор, 2007. – 178 с.

  У навчальному посібнику розглянуто теоретичні засади корпоративного управління, моделі корпоративного управління, міжнародні стандарти та принципи корпоративного управління, що застосовуються в провідних країнах світу. Значну увагу приділено управлінню корпоративним об'єднанням холдингового типу, розглянуто механізми управління структурними складовими корпоративних об'єднань. Навчальний посібник підготовлений відповідно до навчальної програми нормативної дисципліни "Корпоративне управління". Матеріал посібника спрямований на підготовку спеціалістів, які одночасно були б і фахівцями-професіоналами, і нестандартно мислячими, творчими особистостями.



  005.3
  К 59
  Койл Деніел. Культурний код. Секрети успішної взаємодії в команді / Деніел Койл ; пер. з англ. Олександра Асташова. – Київ : Наш формат, 2023. – 201, [2] с.

  Чи помічали ви: в одній команді працюєте злагоджено як годинник, а в іншій – почуваєтеся ні в сих ні в тих, швидко втомлюєтеся, дратуєтеся, вигораєте? Що це – магія? Ні, "хімія". Так Деніел Койл називає командну взаємодію, коли з довірою й відчуттям належності люди досягають спільної мети.
  У цій книзі автор поділився висновками і підказками, які сформулював після чотирьох років дослідження найуспішніших груп світу.
  На яких китах тримаються ці команди? Що мотивує людей злагоджено працювати? Як "паршива вівця" псує команду – і чи на всіх це впливає? Про це та інше розповідає бізнес-консультант. Він звертається до власних спостережень, наукових результатів, цікавих фактів і сторітелінгу, щоб ви дізналися й застосовували секрети успішної взаємодії.



  65.29 / 33М
  К 68
  Корпоративна культура : навч. посіб. для вищ. навч. закл. / [Г. Л. Хаєт, О. Л. Єськов, Л. Г. Хаєт та ін.] ; за ред. Г. Л. Хаєта ; Донбас. держ. машинобуд. акад., ЗАТ "Новокраматор. машинобуд. з-д". – Київ : ЦНЛ, 2003. – 402 с.

  Корпоративна культура – могутній і потужній інструмент управління персоналом. Вона забезпечує довготривалий успіх підприємства на ринкові товарів і послуг. Її розвиток сприяє гуманізації усіх сфер діяльності, формуванню високої національної ідеї.
  У навчальному посібнику за допомогою сучасних методів і підходів аналізується сутність корпоративної культури, а також система цінностей співробітників та всієї організації, яка визначає даний вид культури.
  Розглядається роль символів, фірмового стилю, ритуалів і свят, історії організації, героїв та міфів, здорового способу життя.
  Розвиток корпоративної культури пояснюється у взаємозв'язку з видом менеджменту, середовищем, періодами часу, технологією і особистістю того, хто працює.
  Посібник містить багато конкретних методик: моніторингу корпоративної культури, її кваліметричної оцінки, планування розвитку, психологічного тренінгу, навчання із залученням слухачів у процес діяльності та інші.



  005
  Л 42
  Лейнванд Пол. Стратегія, що працює / Пол Лейнванд, Чезаре Мейнарді у співавторстві з Артом Кляйнером ; [пер. з англ. Я. Машико]. – Харків : Фабула, 2019. – 254, [1] с.

  Усі компанії прагнуть бути великими, але не всі цього досягають. Причину цього Пол Лейвланд і Чезаре Мейнарді вбачають у розриві між стратегією та її реалізацією. Автори аналізують досвід кількох світових корпорацій, яким це вдалося, і виокремлюють кілька основних принципів їхньої діяльності. Крім цікавих і корисних історій про успіх передових компаній, автори пропонують читачеві дієві інструменти для дослідження власного потенціалу і досягнення схожого результату, а також наводять приклади необхідних компетенцій у різних галузях.



  005.9
  Р 76
  Росс Марія. Емпатія в бізнесі. Співпереживання як двигун корпоративного успіху : правила гри для брендів, лідерів і команд / Марія Росс ; пер. з англ. Наталії Валевської. – Київ : Yakaboo Publishing, 2021. – 229, [1] с.

  Розлючені споживачі? Прострочені дедлайни? Провальні продукти? Проблеми вашого бізнесу можуть мати єдиний корінь – брак емпатії. Бути емпатійними на роботі – означає бачити ситуацію з позиції іншої людини і будувати на цьому стиль управління, корпоративну культуру та стратегію бренду.
  Авторка Марія Росс бере свої експертні знання з брендингу, додає до них перевірені дослідження та цікаві історії від управлінців, агентів змін і громадських лідерів і розкриває читачам, як саме емпатія підсилює бренди та організації і робить їх успішнішими.
  Росс демонструє, чому бізнесам варто плекати емпатію вже зараз, і ділиться звичками та рисами емпатійних лідерів, які отримують більше продуктивності й лояльності. Вона дає практичні поради щодо того, як узгодити місію організації з її цінностями і наймати потрібних людей, щоб виховувати більш емпатійну – та інноваційну – робочу культуру. Вона пояснює, як вибудувати емпатійний бренд, щоб це було щиро і проактивно, і показує, як це сприяє більшому задоволенню клієнтів, інноваційності корпоративних культур та зростанню прибутків.



  005.32
  С 38
  Синєгуб Петро Сергійович. Температурний режим компанії 36,6 : фундамент корпоративної культури компанії / Петро Синєгуб. – Харків : Vivat Publishing, 2021. – 206 с.

  Правила ефективного розвитку компанії складені на основі особистого досвіду більш ніж п'ятнадцятирічного керівництва різними успішними бізнесами. Петро Синегуб вважає ці правила фундаментом корпоративної культури в компанії. "Не скажу, що їх написано кров'ю, – каже автор. – Але вже точно відчутними грошовими втратами, стресами і розчаруваннями в людях. Це особисто мої промахи, помилки моїх компаній і інших власників бізнесу, з якими я спілкуюся. Особлива цінність цього багатого колективного досвіду полягає в тому, що його було грамотно осмислено, для кожної ситуації було знайдено ефективні рішення – і сформульовано у вигляді правил".
 
Повернутись
Поділитись: