Екологічний календар на 2025 рік : метод. порадник [Електронний ресурс] / Черніг. ОУНБ ім. Софії та Олександра Русових ; уклад. Н. Карбовська ; відп. за вип. В. М. Примак. – Чернігів, 2024. – 36 с.
Одним із найважливіших напрямів діяльності бібліотеки в роботі з користувачами є формування екологічного світогляду та екокультури. Публічні бібліотеки, як найбільш демократичні та загальнодоступні установи культури, мають значний потенціал для підвищення рівня інформованості різних верств населення, залучення їх до активної діяльності щодо збереження та поліпшення довкілля, екологічної освіти та просвітництва. Бібліотеки мають систематизований фонд документів з питань екології та суміжних наук, працівники бібліотек вміють систематизувати інформацію, а також професійно застосовувати всі інформаційні канали.
Використання екологічного календаря може надати суттєву допомогу у вивченні і дослідженні питань, що стосуються довкілля.
Пропонований список екологічних дат надає можливість зорієнтуватись в інформаційному просторі і обрати форму бібліотечної роботи. Свої завдання бібліотекарі повинні бачити в тому, щоб різними заходами, зокрема проведенням бесід, оглядів літератури й періодичних видань, організацією книжкових виставок, конкурсів, вікторин тощо, сприяти екологічній освіті користувачів.