Відділ інформаційних технологій та електронних ресурсів
Читайте періодику Чернігівщини онлайн!
Пропонуємо скористатися нашою електронною бібліотекою та ознайомитися з цифровими копіями періодичних видань Чернігівщини. Щоб переглядати газети й журнали, потрібно зареєструватися. Зробити це дуже легко: 2-3 хвилини – і Ви наш новий читач. Найсвіжіші номери періодики можна почитати, завітавши до нашого затишного інтернет-центру.
Чернігівська обласна універсальна наукова бібліотека імені Софії та Олександра Русових спільно з волонтерами започатковує акцію "Мандрівна бібліотека" в межах Всеукраїнської акції "Бібліотека українського воїна". Мета цієї ініціативи – збір та передача книг нашим захисникам, чернігівським воїнам.
З нагоди Дня Української Державності, який щороку відзначається в Україні 15 липня, в день хрещення Київської Русі-України, фахівці відділу краєзнавства Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових підготували книжково-ілюстративну виставку "Чернігівщина: сторінки української державотворчості".
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом". Це вже четверта козацька сага у циклі "Нескорені". Нова книга, як і попередні, написана в історико-пригодницькому жанрі. У планах автора – продовжувати творчу роботу в цьому напрямі.
Україна надзвичайно багата заповідними місцями, чудовими парками й садами, які є історико-культурним, науковим та естетичним надбанням нашого народу. Неповторність, індивідуальність, первинність – подібними словами можна говорити про природні перлини України. У безмежній красі та глибині історії Україна розкриває свою ідентичність через визначні місця, які стали національними символами, культурною спадщиною.
10 липня в Центрі правової інформації Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Софії та Олександра Русових за участі спеціалістів Благодійного Фонду "Право на захист" працювала точка доступу до правничої допомоги.
Надавалися юридичні консультації з питань земельного та спадкового права; розглядалася процедура подання інформації про пошкоджене та знищене через бойові дії майно з метою подальшого отримання відповідних компенсацій.
У 2025-му виповнюється 100 років від дня народження видатного українського правника, вченого-юриста в галузі кримінального права та кримінології, кандидата юридичних наук (1954), професора (1973), академіка Академії правових наук України, Героя України (2006), першого проректора Харківського юридичного інституту й Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого (1968 – 2010) Володимира Сташиса.