До діячів української медицини, які до цього часу залишаються невідомими не тільки широкій громадськості нашої держави, а й українським історикам медицини, з повним правом можна зарахувати наших співвітчизників, уродженців Чернігівщини, братів Прохора та Якима Чаруківських. Серед діячів медицини першої половини XIX ст. це були надзвичайно талановиті і яскраві постаті.
Рідна мова – важливий елемент культурної та національної свідомості людини, невід'ємна частина її особистості. Це не просто засіб спілкування, а головний критерій соціальної ідентичності й самодостатності людини та нації.
Пропонуємо до вашої уваги книжкову виставку "І в серці обізветься рідна мова", організовану у відділі абонемента Чернігівської обласної універсальної бібліотеки імені Софії та Олександра Русових з нагоди Міжнародного дня рідної мови.
У Чернігівській ОУНБ імені Софії та Олександра Русових уже не вперше відбувається акція з нагоди Міжнародного дня дарування книг. Настав час розповісти про подарунки й подякувати дарувальникам. Але подарунки не закінчуються...
Щорічно 20 лютого в Україні на державному рівні вшановують Героїв Небесної сотні, згадуючи найтрагічніші дні масових розстрілів протестувальників під час Революції гідності 2013–2014 років.
Працівниці відділу документів із гуманітарних наук Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових також долучилися до вшанування пам'яті Героїв Небесної сотні й підготували книжкову виставку "Герої серед нас". На ній ви зможете ознайомитися з виданнями, в яких зафіксовано хронологію подій того часу, спогади очевидців.
Олександр Олександрович Русов народився 19 (7) лютого 1847 року в Києві у сім'ї лікаря Київського військового шпиталю Олександра Захаровича Русова та його дружини Олени Антонівни (у дівоцтві – фон-Фогель). Коли Олександру виповнилося 6 років, батько помер від холери. Сім'ї доводилося нелегко. Рання скрута наклала відбиток на весь подальший спосіб життя Олександра Олександровича – скромного і невибагливого – та змусила його власними зусиллями добиватися певного становища у суспільстві.
19 лютого в читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових у межах засідання клубу "Краєзнавець" відбувся перегляд фільму "Гриць Золотюсенький" з серії "Седнів таємничий" і творча зустріч з його авторами. Захід був приурочений до 170-річчя від дня смерті седнівського блаженного Гриця Мірочника (1821–1855).
У центрі "Вікно в Америку" Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулися курси з англійської мови для ветеранів і членів їхніх сімей. Заняття провела викладачка англійської мови й координаторка центру "Вікно в Америку" Ксенія Матор.
Дарувати книги бібліотекам – цінний внесок у розвиток грамотності, освіти та любові до читання. Чернігівське обласне об'єднання Всеукраїнського товариства "Просвіта" передало більше 900 книг своєї бібліотеки до фондів Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових, публічних бібліотек Чернігівської області та формування бібліотек військових частин й військового госпіталя в рамках реалізації акції "Бібліотека українського воїна".
Електронна бібліотека Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових поповнилася новим виданням.
016:94(477)
І-32
Із глибини віків : 1000-ліття Чернігівського князівства : рек. покажч. / Черніг. обл. універс. наук. б-ка ім. Софії та Олександра Русових ; [уклад. Л. В. Студьонова ; ред. І. Я. Каганова ; відп. за вип. В. М. Примак]. – Чернігів : Черніг. ОУНБ, 2024. – 25, [1] с. – Електронна версія друкованого видання.