Новини

Новини

31.12.2024
190
У рідну мову закоханий. Павло Плющ │ Рубрика "Цей день в історії"

  Павло Плющ народився 31 грудня 1896 року в селі Володькова Дівиця Ніжинського (донедавна – Носівського) району. Коли синові було три роки, батьки виїхали на заробітки до Кам'янського (в 1936–2016 рр. – Дніпродзержинськ). Там Павло закінчив двокласну заводську школу. Земляк науковця – краєзнавець і письменник Григорій Власенко – згадував, що Павло Павлович так розповідав про своє життя: "Дитинство моє не було всіяне трояндами. Батько народився в бідній селянській сім'ї. Землі у діда було обмаль, і батько мусив іти на заробітки, а коли одружився (мені йшов третій рік) виїхав до Кам'янського,… працював там робітником на металургійному заводі… Любов до літератури у мене була ще з дитинства. Не знаю чому, але тягло мене в рідні краї. 1912 р. я опинився в місті Ніжині, де спершу навчався у нижчому технічному училищі, а потім – у комерційному. Оскільки мав лише п'ятірки, від платні за навчання мене звільнили. Закінчив комерційне училище 1918 р. зі срібною медаллю. Всі предмети склав на відмінно, тільки французьку – на чотири. У цей час написав драму, яка ставилася на сцені Ніжинського театру".

Докладніше
Поділитись:
30.12.2024
178
"Вікно в Америку": підсумки грудня

  Центр "Вікно в Америку" Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових продовжує співпрацю з консультативним центром EducationUSA. У грудні 2024 року всі зацікавлені у навчанні в США змогли долучитися до таких онлайн-заходів: "Стандартизовані тести для ВНЗ США", "Підготовка конкурентної заявки на освітні та дослідницькі програми у США", "Освіта у США – Каліфорнія, Нью-Йорк, Коннектикут", "Як профінансувати свою освіту у США?".

Докладніше
Поділитись:
30.12.2024
150
Індивідуальні тренінги: грудень

  Упродовж грудня 2024 року у Хабі цифрової освіти, який діє на базі відділу інформаційних технологій та електронних ресурсів Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулися 23 індивідуальні тренінги.

Докладніше
Поділитись:
30.12.2024
138
Ще один подарунок під ялинку для обласної бібліотеки

  Національна Рада Жінок України (НРЖУ) є давнім другом Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових.
  Декілька років поспіль команда НРЖУ дарує бібліотеці річну проплату на Zoom, програму для організації відеоконференцій. 2025 рік не став виключенням.
  Щиро вітаємо Людмилу Андріївну Порохняк-Гановську та її команду з Новорічними святами! Нехай цей рік стане для ВАС початком чогось нового і прекрасного, подарує все те, про що кожен мріє.
  Дякуємо!

Докладніше
Поділитись:
30.12.2024
368
Краєзнавчий щорічник "Знаменні і пам'ятні дати Чернігівської області на 2025 рік" чекає на читача

  Побачив світ і чекає на зацікавленого читача краєзнавчий щорічник "Знаменні і пам'ятні дати Чернігівської області на 2025 рік", який підготували працівники Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових.
  Мета посібника – популяризація інформації з актуальних питань життя регіону та відомостей про минулі покоління знаних земляків і відомих сучасників, забезпечення формування історичної пам'яті й допомога у патріотичному вихованні молоді.

Докладніше
Поділитись:
28.12.2024
184
Засідання клубу "Універсальний Світогляд"

  28 грудня в Хабі цифрової освіти Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулося засідання клубу універсології "Універсальний Світогляд".
  Учасники клубу продовжили ознайомлення з темою "Музичний ключ до керування здоров'ям". "Людина і світ загальнолюдських взаємин" – так звучала тема сьогоднішнього заняття.

Докладніше
Поділитись:
27.12.2024
217
Рейментарівський "голос душі" │ Рубрика "Цей день в історії"

  Неповторний голос народного артиста України Віталія Розстального був його зброєю, якою він воював за незалежність і свободу рідного народу, був голосом гордої і світлої душі. Віталій Розстальний був одним із тих акторів, без яких не можна уявити українську культуру другої половини ХХ століття. Його акторський талант починався у неповторних глибинах корюківського Полісся, розкоренився в Києві під час опанування мистецтва перевтілення, гартувався у глибокому духовно Львові, щоб сягнути вершин у древній українській столиці у спільноті з такими видатними ровесниками як Богдан Ступка, Богдан Бенюк та інші. Він був не тільки високий на зріст, а й високий у боротьбі за українську культуру, мову. Згадаймо, як непереборно звучав голос Віталія Розстального на радіо, коли він кілька років озвучував пристрасні роздуми про Україну чи закликав слухачів берегти й захищати українську мову.

Докладніше
Поділитись:
25.12.2024
192
Різдвяні гостини в геріатричному пансіонаті

  25 грудня відбулася чергова зустріч підопічних Чернігівського геріатричного пансіонату з працівницями відділу абонемента Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових. Проблема організації дозвілля людей з обмеженими фізичними можливостями важлива та актуальна, тому ми намагаємося його урізноманітнювати й робити так, щоб ці люди не були обмежені своїм окремим середовищем: запрошуємо їх на різноманітні заходи, які відбуваються у бібліотеці, намагаємося зробити життя цікавішим за допомогою нових книг, проводимо бесіди на актуальні теми. Головне, щоб люди з інвалідністю не відчували себе покинутими напризволяще, нікому не потрібними, а мали змогу жити звичайним життям та радіти кожному дню.

Докладніше
Поділитись:
25.12.2024
226
Десертна магія. Ідеї для новорічного столу

  Книга "The Great British Bake Off. Favourite Flavours" є справжнім святом для поціновувачів випічки й десертів, натхненним культовим британським кулінарним шоу "The Great British Bake Off". Збірка об'єднує найкращі рецепти, де головну роль відіграють смаки – від класичних поєднань до сміливих інновацій. Читачі знайдуть тут ідеї для пирогів, тортів, печива та іншої випічки, яка розкриває багатство ароматів і текстур.

Докладніше
Поділитись:
25.12.2024
193
Подарунок під ялинку: книжки українських авторів, видані за результатами мистецького конкурсу

  У Чернігівській ОУНБ імені Софії та Олександра Русових знову поповнення – завершальне цього року надходження книжок, виданих за результатами конкурсу культурно-мистецьких проєктів, спрямованих на випуск книжкової продукції. Що й казати, пощастило всім: і видавцям, які стали переможцями конкурсу, і нашій бібліотеці, і тим книгозбірням області, куди незабаром поїде частина отриманої літератури. Нові видання (а це чудові твори українських авторів) тепер будуть у бібліотеках усіх громад Чернігівщини.

Докладніше
Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється