Відділ краєзнавства

Новини

31.12.2024
94
У рідну мову закоханий. Павло Плющ │ Рубрика "Цей день в історії"

  Павло Плющ народився 31 грудня 1896 року в селі Володькова Дівиця Ніжинського (донедавна – Носівського) району. Коли синові було три роки, батьки виїхали на заробітки до Кам'янського (в 1936–2016 рр. – Дніпродзержинськ). Там Павло закінчив двокласну заводську школу. Земляк науковця – краєзнавець і письменник Григорій Власенко – згадував, що Павло Павлович так розповідав про своє життя: "Дитинство моє не було всіяне трояндами. Батько народився в бідній селянській сім'ї. Землі у діда було обмаль, і батько мусив іти на заробітки, а коли одружився (мені йшов третій рік) виїхав до Кам'янського,… працював там робітником на металургійному заводі… Любов до літератури у мене була ще з дитинства. Не знаю чому, але тягло мене в рідні краї. 1912 р. я опинився в місті Ніжині, де спершу навчався у нижчому технічному училищі, а потім – у комерційному. Оскільки мав лише п'ятірки, від платні за навчання мене звільнили. Закінчив комерційне училище 1918 р. зі срібною медаллю. Всі предмети склав на відмінно, тільки французьку – на чотири. У цей час написав драму, яка ставилася на сцені Ніжинського театру".

Докладніше
Поділитись:
30.12.2024
250
Краєзнавчий щорічник "Знаменні і пам'ятні дати Чернігівської області на 2025 рік" чекає на читача

  Побачив світ і чекає на зацікавленого читача краєзнавчий щорічник "Знаменні і пам'ятні дати Чернігівської області на 2025 рік", який підготували працівники Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових.
  Мета посібника – популяризація інформації з актуальних питань життя регіону та відомостей про минулі покоління знаних земляків і відомих сучасників, забезпечення формування історичної пам'яті й допомога у патріотичному вихованні молоді.

Докладніше
Поділитись:
27.12.2024
100
Рейментарівський "голос душі" │ Рубрика "Цей день в історії"

  Неповторний голос народного артиста України Віталія Розстального був його зброєю, якою він воював за незалежність і свободу рідного народу, був голосом гордої і світлої душі. Віталій Розстальний був одним із тих акторів, без яких не можна уявити українську культуру другої половини ХХ століття. Його акторський талант починався у неповторних глибинах корюківського Полісся, розкоренився в Києві під час опанування мистецтва перевтілення, гартувався у глибокому духовно Львові, щоб сягнути вершин у древній українській столиці у спільноті з такими видатними ровесниками як Богдан Ступка, Богдан Бенюк та інші. Він був не тільки високий на зріст, а й високий у боротьбі за українську культуру, мову. Згадаймо, як непереборно звучав голос Віталія Розстального на радіо, коли він кілька років озвучував пристрасні роздуми про Україну чи закликав слухачів берегти й захищати українську мову.

Докладніше
Поділитись:
20.12.2024
60
Українському історику, генеалогу, джерелознавцю та видавцю Олександру Лазаревському присвячується

  20 грудня з нагоди 190-річчя від дня народження українського історика, генеалога, джерелознавця і видавця Олександра Лазаревського у Навчально-науковому інституті історії та соціогуманітарних дисциплін імені О. М. Лазаревського Національного університету "Чернігівський колегіум" імені Т. Г. Шевченка відбулися Одинадцяті Шрагівські читання.

Докладніше
Поділитись:
18.12.2024
96
"Дивовижні трудяги" у бібліотеці

  18 грудня у Блакитній вітальні бібліотеки у межах засідання клубу "Краєзнавець" відбувся круглий стіл з нагоди 35-річчя утворення Чернігівської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, а також 50-річчя діяльності клубу "Краєзнавець" ОУНБ імені Софії та Олександра Русових.

Докладніше
Поділитись:
05.12.2024
219
Презентація унікальної книги славного ніжинця

  5 грудня у читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових у межах чергового засідання клубу "Краєзнавець" відбулася презентація мандрівних нотаток видатного українського мореплавця і мандрівника Юрія Лисянського.

Докладніше
Поділитись:
03.12.2024
153
Журналіст, фотохудожник, громадський діяч Владислав Савенок

  5 грудня відзначає 65 років від дня народження знаний чернігівський журналіст, поет, прозаїк і фотохудожник Владислав Васильович Савенок. З цієї нагоди у відділі краєзнавства Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Софії та Олександра Русових відкрилася книжково-ілюстративна виставка "Журналіст, фотохудожник, громадський діяч Владислав Савенок".

Докладніше
Поділитись:
06.11.2024
187
Його благословив на творчість Максим Рильський │ Рубрика "Цей день в історії"

  Журналіст, поет, член літературної спілки "Чернігів", голова спілки "Співдружність муз" Михайло Ілліч Кушніренко народився 6 листопада 1944 року.
  Місце народження майбутнього поета – Максаківський хутір тодішнього Менського району Чернігівської області. Однак в біографічній довідці, вміщеній у його збірці "Не дай забути", місцем народження значиться село Червоні Луки. Нова назва з'явилася на мапі області в середині 50-х років минулого століття. Зараз – це село Луки Корюківського району, в якому досі стоїть хата його батьків.

Докладніше
Поділитись:
06.11.2024
196
Презентація покажчика "З глибини віків" на Всеукраїнській конференції

  6 листопада у Навчально-науковому інституті історії та соціогуманітарних дисциплін імені О. М. Лазаревського Національного університету "Чернігівський колегіум" імені Т. Г. Шевченка відбулася Всеукраїнська наукова конференція, присвячена 1000-літтю створення Чернігівського князівства.

Докладніше
Поділитись:
30.10.2024
199
"Ніжин: долі та спогади" на засіданні клубу "Краєзнавець"

  30 жовтня в читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових у межах засідання клубу "Краєзнавець" відбулася презентація книги "Ніжин: долі та спогади", автор-упорядник якої – ніжинський підприємець, меценат, краєзнавець і громадський діяч Микола Шкурко.

Докладніше
Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється