5 грудня у читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових у межах чергового засідання клубу "Краєзнавець" відбулася презентація мандрівних нотаток видатного українського мореплавця і мандрівника Юрія Лисянського. Книга включає "Журнал, або записки лейтенанта Юрія Федоровича Лисянського, що були ведені ним під час служби волонтером на англійському флоті, 1793–1800" та "Подорож навколо світу на шлюпі "Нева", 1803–1806". Видання вперше перекладено українською мовою, гарно проілюстроване, побачило світ у серії "Великі подорожі". Автор щоденників, нащадок шляхетного козацького роду з Ніжина, він гідно посідає своє місце в пантеоні українських героїв. Його внесок у світову географію та мореплавство є неоціненним.
Директор Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових Юрій Соболь щиро та сердечно привітав присутніх з виходом унікального видання, яке дає уявлення про значний внесок у епоху географічних відкриттів славного уродженця Ніжина.
Книгу Юрія Лисянського "Щоденник служби на британському флоті, 1793–1800. Подорож навколо світу на шлюпі Нева", 1803–1806" представив гість з Ніжина, упорядник та перекладач презентованого видання, історик, книгознавець, директор наукової бібліотеки та Музею рідкісної книги Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, науковий співробітник "Меморіального будинку-музею Юрія Лисянського" Олександр Морозов. Грунтовний та емоційний виступ Олександра Сергійовича супроводжувався цікавою та пізнавальною
відео-презентацією.
В обговоренні видання взяли участь, наукові співробітники Чернігівського історичного музею ім. В. В. Тарновського Світлана Половнікова та Наталія Самохіна, начальник відділу Державного архіву Чернігівської області Ганна Морозова. Підбив підсумки засідання президент клубу "Краєзнавець", голова правління Чернігівської обласної організації Національної Спілки краєзнавців України, професор Олександр Коваленко.
У залі демонструвалася книжково-ілюстративна виставка "Мореплавець, засновник наукової океанографії з Ніжина Юрій Лисянський", яку прокоментувала модератор заходу, бібліотекар відділу краєзнавства бібліотеки Олена Дорохова.