18 грудня у Блакитній вітальні бібліотеки у межах засідання клубу "Краєзнавець" відбувся круглий стіл з нагоди 35-річчя утворення Чернігівської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, а також 50-річчя діяльності клубу "Краєзнавець" ОУНБ імені Софії та Олександра Русових.
5 грудня у читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових у межах чергового засідання клубу "Краєзнавець" відбулася презентація мандрівних нотаток видатного українського мореплавця і мандрівника Юрія Лисянського.
5 грудня відзначає 65 років від дня народження знаний чернігівський журналіст, поет, прозаїк і фотохудожник Владислав Васильович Савенок. З цієї нагоди у відділі краєзнавства Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Софії та Олександра Русових відкрилася книжково-ілюстративна виставка "Журналіст, фотохудожник, громадський діяч Владислав Савенок".
Журналіст, поет, член літературної спілки "Чернігів", голова спілки "Співдружність муз" Михайло Ілліч Кушніренко народився 6 листопада 1944 року.
Місце народження майбутнього поета – Максаківський хутір тодішнього Менського району Чернігівської області. Однак в біографічній довідці, вміщеній у його збірці "Не дай забути", місцем народження значиться село Червоні Луки. Нова назва з'явилася на мапі області в середині 50-х років минулого століття. Зараз – це село Луки Корюківського району, в якому досі стоїть хата його батьків.
6 листопада у Навчально-науковому інституті історії та соціогуманітарних дисциплін імені О. М. Лазаревського Національного університету "Чернігівський колегіум" імені Т. Г. Шевченка відбулася Всеукраїнська наукова конференція, присвячена 1000-літтю створення Чернігівського князівства.
30 жовтня в читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових у межах засідання клубу "Краєзнавець" відбулася презентація книги "Ніжин: долі та спогади", автор-упорядник якої – ніжинський підприємець, меценат, краєзнавець і громадський діяч Микола Шкурко.
У грудні 1917 року Російська Радянська Республіка оголосила війну Українській Народній Республіці. Тоді на захист України, як і в лютому 2022 року багато наших земляків, став уродженець села Дащенки сучасного Прилуцького району Чернігівської області, сотник армії УНР Аверкій Гончаренко.
Він народився 22 жовтня 1890 року в селі Дащенки Лохвицького повіту Полтавської губернії (нині Прилуцького району Чернігівської області). Закінчив Прилуцьку гімназію. Здобувши хорошу на той час освіту, а відтак – і можливість навчатися в університеті, юнак натомість обирає інший шлях. Він вступає до Чугуївського військового училища.
Протягом тижня, щодня з 14 до 17 жовтня до Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Софії та Олександра Русових на ознайомчі екскурсії приходили першокурсники Пенітенціарної академії України разом із своєю викладачкою, кандидатом історичних наук Наталією Щербиною.
Днями фонд Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових поповнився новим цікавим виданням. Монографію "Він світильником був, або Українська Голгота Івана Самійленка" відомого чернігівського журналіста і краєзнавця-дослідника, активного автора журналів "Сіверянський літопис" і "Літературний Чернігів" Миколи Гриня нам доправили видавці – чернігівський видавничий центр "SCRIPTORIUM", за що ми їм щиро дякуємо.
Український композитор, фольклорист, етнограф і вчений Олександр Рубець народився 13 жовтня 1838 року (за іншими даними – 29 квітня (ст. ст.) 1837 року) в місті Чугуєві Харківської губернії в сім'ї військового чиновника. Після смерті батька в 1854 році родина Рубців повернулася на рідну Стародубщину, на хутір Іскрівку Стародубського повіту Чернігівської губернії (нині РФ).