Відділ краєзнавства

Новини

23.04.2025
31
Часопис, що завжди пам'ятає минуле: "Сіверянському літопису" – 30!

  23 квітня в читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових у межах засідання клубу "Краєзнавець" відбулося відзначення цікавої та визначної події – 30-річчя започаткування унікального регіонального часопису – історико-краєзнавчого і просвітницького журналу "Сіверянський літопис". Перший номер часопису побачив світ у лютому 1995 року і дуже швидко завоював увагу читачів, став відомим, солідним та цікавим для багатьох поціновувачів не тільки в Україні, а й далеко за її межами. З того часу популярність тепер уже всеукраїнського наукового журналу "Сіверянський літопис" тільки зростає…

Докладніше
Поділитись:
18.04.2025
69
Дослідник культури Чернігово-Сіверщини │ Рубрика "Цей день в історії"

  18 квітня 1854 року в Санкт-Петербурзі в сім'ї нащадків українського козацько-старшинського роду народився український історик, фольклорист, етнограф, літературознавець, бібліограф та громадський діяч Микола Сумцов.

Докладніше
Поділитись:
14.04.2025
88
Батурин – це не просто місто, це ціла епоха в історії України

  Цьогоріч відзначаємо 400 років із часу заснування на рештках давньоруських укріплень міста Батурина. З цієї нагоди у відділі краєзнавства Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Софії та Олександра Русових відкрилася книжково-ілюстративна виставка "Батурин – це не просто місто, це ціла епоха в історії України".

Докладніше
Поділитись:
10.04.2025
89
"Козацького роду, із славних Прилук" │ Рубрика "Цей день в історії"

  До когорти знаних і талановитих людей, які популяризували українську пісню та прославляли нашу Україну у світі, належить народний артист України, почесний громадянин Прилук Володимир Бойко.

Докладніше
Поділитись:
04.04.2025
102
Могіканин античного класицизму │ Рубрика "Цей день в історії"

  Іван Турцевич – учений-антикознавець, історик-медієвіст, дійсний член кількох наукових товариств, співробітник українських академічних науково-дослідних інституцій, професор Ніжинського історико-філологічного інституту князя Безбородька, громадський діяч.

Докладніше
Поділитись:
03.04.2025
142
Леонід Раковський – науковець, педагог, краєзнавець │ Рубрика "Цей день в історії"

  Леонід Раковський народився 3 квітня 1938 року в селі Черепівка на Хмельниччині в сім'ї вчителів. Дитячі та шкільні роки були нелегкими. Під час сталінських репресій заарештували батька, і мати з двома синами змушена була переїхати до села Голодьки Хмільницького району Вінницької області.

Докладніше
Поділитись:
17.03.2025
116
Невгамовний Федір Вовк │ Рубрика "Цей день в історії"

  17 березня 1847 року в селі Крячківка Пирятинського повіту Полтавської губернії народився український антрополог, етнограф, археолог, археограф, музеєзнавець, видавець і літературознавець Федір (Хведір) Вовк – автор першої загальної науково обґрунтованої концепції антропологічного складу українців.
  Батьки прагнули дати дітям належну освіту, тому сім'я переїхала до Ніжина, де й минули гімназійні роки Федора. Після закінчення гімназії юнак продовжив навчання у Новоросійському університеті в Одесі, пізніше перейшов на природничий відділ Київського університету імені Святого Володимира, де вивчав хімію, ботаніку, зоологію, порівняльну анатомію, анатомічну антропологію.

Докладніше
Поділитись:
14.03.2025
192
Перший ректор Чернігівського учительського інституту Олексій Фльоров (1866–1954) │ Рубрика "Цей день в історії"

  Народився Олексій Фльоров 14 березня 1866 року в селі Янівка Глухівського повіту Чернігівської губернії в сім'ї священника Павла Миколайовича Фльорова й дочки священника Євдокії Пилипівни. Його батько служив у Покровській церкві Янівки та працював законовчителем у Янівському земському училищі.
  У 1872 році родина Фльорових переїхала до Новгорода-Сіверського, де Павло Миколайович став служити священником Успенської церкви і водночас працював законовчителем у повітовому народному двокласному та приходському училищах.

Докладніше
Поділитись:
11.03.2025
157
Письменник, етнограф, приятель Тараса Шевченка │ Рубрика "Цей день в історії"

  Олександр Афанасьєв-Чужбинський (1817–1875) – відомий свого часу письменник, публіцист, етнограф, приятель молодих років Тараса Шевченка й автор спогадів про нього. Залишив також безцінні етнографічні та краєзнавчі здобутки, на жаль, маловідомі нині навіть серед фахівців.

Докладніше
Поділитись:
05.03.2025
434
Вручення обласної літературно-мистецької премії імені Леоніда Глібова цьогорічним лауреатам

  5 березня у межах засідання клубу "Краєзнавець" у Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Софії та Олександра Русових відбулося урочисте вручення обласної літературно-мистецької премії імені Леоніда Глібова цьогорічним лауреатам.

Докладніше
Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється