Новини

Новини

23.12.2020
531
Віктор Дудко і "Спадщина" (з нових надходжень відділу краєзнавства)

  2020 завершується! Непростий рік для усіх нас… Карантин… Обмежений доступ до бібліотеки, неможливість звичного спілкування… Але ми знаємо, що пройде час і усе повернеться на круги своя! А впевненості нам додають цікаві видання, що дарують бібліотеці її найвідданіші друзі-читачі. 
  Так, днями, завдяки клопотам шановної нашої читачки, Тамари Павлівни Демченко, ми отримали декілька томів надзвичайно цінного наукового видання Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України "Спадщина. Літературне джерелознавство. Текстологія", з якими і хочемо вас познайомити.

Докладніше
Поділитись:
16.12.2020
357
Добірка інтер'єрів у стилі рококо

  До вашої уваги пропонуємо добірку інтер'єрів у стилі рококо.
  Рококо (фр. rococo – декоративна раковина, черепашка, рокайль) – стиль у мистецтві, що виник у Франції в першій половині XVIII сторіччя під час правління регента Філіппа Орлеанського, дядька Людовіка XV.
  Стиль рококо виник у період кризи абсолютизму, відбивши властиві аристократії гедоністичні настрої, тяжіння до втечі від дійсності в ілюзорний та ідеалістичний світ театральної гри.

Докладніше
Поділитись:
07.12.2020
351
7 грудня – день святої великомучениці Катерини

  7 грудня – день святої великомучениці Катерини. Цього дня 120 років тому народилася народна художниця України Катерина Білокур.
  У відділі інформаційних технологій та електронних ресурсів (ВІТЕР) Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка завжди панує доброзичлива атмосфера. Напевно, теплий вітер тут віє ще й тому, що на стінах – репродукції картин Катерини Білокур, які випромінюють світло і заряджають позитивом.

Докладніше
Поділитись:
01.12.2020
351
Як розкрутити сторінку у фейсбуці без бюджету на рекламу

  Вебінар із такою назвою відбувся в перший день зими в Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. В. Г. Короленка. Захід провели директор бібліотеки Інна Аліференко й завідувачка відділу інформаційних технологій та електронних ресурсів Олена Попович. До ZOOM-конференції долучилися заступники директора Лілія Дубовик та Алла Мальована, завідувачі відділів, бібліотекарі.

Докладніше
Поділитись:
27.11.2020
506
Вийшов друком краєзнавчий щорічник "Знаменні і пам'ятні дати Чернігівської області на 2021 рік"

  Вийшов друком краєзнавчий щорічник "Знаменні і пам'ятні дати Чернігівської області на 2021 рік", який підготували працівники Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка.
  Метою посібника є популяризація інформації з актуальних питань життя області та відомостей про минулі покоління знаних земляків і відомих сучасників, забезпечення формування історичної пам'яті та допомога у патріотичному вихованні молоді.
  Календар складається з хронологічного переліку знаменних і пам'ятних дат, котрі мають відзначатися у 2021 році та додаткових відомостей і рекомендаційних списків до найцікавіших визначних дат, які підготували укладачі видання.

Докладніше
Поділитись:
26.11.2020
624
Обласна школа керівника "Бібліотека у сучасному форматі: професійні ідеї, сучасні проєкти"

  26 листопада відбулася обласна школа керівника "Бібліотека у сучасному форматі: професійні ідеї, сучасні проєкти" у форматі онлайн. Конференція була організована у програмі ZOOM і приєдналися до неї 65 учасників із всієї області. Це не лише керівники бібліотек, а й керівники відділів культури ОТГ, заступники директорів та методисти.

Докладніше
Поділитись:
20.11.2020
619
Книжково-інформаційна виставка "Чому сумує, плаче дзвін?...". Чернігівщина: хроніка голодомору 1932–1933 років"

  Голод 1932–1933 років став національною трагедією українців. День пам'яті жертв голодоморів в Україні відзначається щорічно у четверту суботу листопада. До цієї сумної дати працівники відділу краєзнавства підготували книжково-інформаційну виставку "Чому сумує, плаче дзвін?...". Чернігівщина: хроніка голодомору 1932–1933 років".

Докладніше
Поділитись:
03.11.2020
622
Григорій Галаган. Журнал 1836–1841 рр. (з нових надходжень відділу краєзнавства)

  Багатий землевласник на Полтавщині і Чернігівщині. Володар чудових маєтків у Сокиринцях і Дігтярях Срібнянського району. Земський діяч-меценат. Член Чернігівського комітету з поліпшення побуту поміщицьких селян. Автор низки праць із української етнографії. Все це – уродженець Сокиринців, Григорій Павлович Галаган (27.08.1819–25.09.1888). Так розпорядилася доля, що вічний спокій він знайшов тут, у родовому маєтку. Про Григорія Павловича написані численні статті, на його честь проведені наукові конференції, але поки ще не існує монографії, або документальної повісті про дивовижне життя цієї унікальної людини. 

Докладніше
Поділитись:
28.10.2020
356
Дезінфодемію лікують… у бібліотеці

  ВГО "Українська бібліотечна асоціація" за традицією запросила бібліотеки України долучитися до Всесвітнього тижня медійної та інформаційної грамотності-2020, який відзначається у світі вже увосьме за ініціативою ЮНЕСКО. Цьогоріч його тема – "Resisting Disinfodemic: MIL for everyone, by everyone" – "Протидія дезінфодемії: медійна та інформаційна грамотність кожного і для всіх". Співорганізатори – ЮНЕСКО та Республіка Корея.
  Всесвітній тиждень медійної та інформаційної грамотності-2020 триватиме з 24 по 30 жовтня. З цієї чудової нагоди ми вирішили нагадати про важливість медіаграмотності як життєво необхідної навички сьогодення. Чернігівська ОУНБ ім. В. Г. Короленка підготувала віртуальну книжкову виставку "Дезінфодемію лікують… у бібліотеці". Бо так само, як звичка пити ранкову каву, навички здорового споживання медіаконтенту та обміну інформацією повинні стати частиною нашого щоденного способу життя.

Докладніше
Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється