Відділ мистецтв

Новини

01.09.2020
737
Видатні чернігівці. Творчий портрет Василя Нечепи

  Говорити про цього митця можна безкінечно, перераховувати його заслуги і діяння – дуже довго, а полічити всі його концерти та виступи – просто нереально.
  Народний артист України, лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка, український кобзар, лірник, народний співак, активний дослідник та просвітник, поборник української національної ідеї та самоусвідомлення, ревний охоронець нашого традиційного музичного мистецтва, що бере свої корені із сивої давнини… Так, це все – Василь Нечепа, про котрого і буде п'ята історія циклу "Видатні чернігівці".

Докладніше
Поділитись:
28.08.2020
648
Віртуальний книжковий огляд на допомогу креативним вчителям НУШ (нової української школи) "Як говорити з дітьми про мистецтво. Книги. Топ-5+"

  Відгомоніли та відбешкетували літні канікули, біля порогу вже вичікувально походжає осінь, випрасовуючи вишиванки та лаштуючи на хвостиках бантики, а отже – скоро в школу. Тож до нового навчального сезону ми підібрали топ-5+ (з хвостиком) книг, які будуть корисними у знайомстві з одним із найскладніших для викладання, пояснення та розуміння уроків – мистецтва. Бо ж, приміром, з математикою чи навіть літературою все більш-менш ясно. Але мистецтво – штука особисто-сприймальна та світоглядно-формувальна: неправильний фундамент (або ж його відсутність – і таке буває) зводить нанівець усі подальші потуги.

Докладніше
Поділитись:
13.08.2020
628
#відгук_на_виставу

   Нещодавно в Чернігівському Молодіжному театрі відбулася прем’єра вистави "Орніфль" за однойменною п’єсою Жана Ануя. Режисер та виконавець головної ролі – Роман Покровський. Сорежисерка – Руслана Остапко.
  Звісно, відділ мистецтв не міг лишитися осторонь такої цікавої події та не поділитися своїми враженнями. І тому, з огляду на очевидні обставини, проєкт "Від п’єси до вистави" змінив свій формат.

Докладніше
Поділитись:
12.08.2020
674
Людина, що була Театром

  Людина, що була Театром – короткий, але майстерний опис заслуженого діяча мистецтв України та одного із засновників Чернігівського Молодіжного театру Геннадія Касьянова.
  Чернігівська ОУНБ ім. В. Г. Короленка підтримувала Молодіжний театр від початку і до сьогодні. Більше 30 років тому на сцені бібліотеки з успіхом пройшла одна з перших вистав театру "11 сторінок воєнної прози".
  Геннадій Касьянов подарував безліч світлих миттєвостей та спогадів багатьом людям і дуже важливо зберегти той вогник світла й любові до Театру, який митець запалив у кожному з нас.

Докладніше
Поділитись:
06.08.2020
1154
Видатні чернігівці. Творчий портрет Миколи Панька

  "Творити красиве і корисне" – такий девіз відомого чернігівського різьбяра Миколи Панька. Його дійсно можна вважати спадкоємцем та охоронцем мистецтва різьблення на Чернігівщині. І четверта історія циклу "Видатні чернігівці" саме про нього. 

Докладніше
Поділитись:
31.07.2020
854
Видатні чернігівці. Творчий портрет Володимира Наталушка

  Ви знаєте, як липа шелестить?*

  Можливо, але це не точно.
  А от справжньому поціновувачу пленерного живопису, тому, хто майже щодня спілкується з Природою, гадаю, не буде важко описати всі відтінки настрою цієї примхливої красуні.
  "Пейзаж для мене – це тиха, але корисна й медитативна розмова з Природою", – говорить член Національної спілки художників України Володимир Наталушко.

Докладніше
Поділитись:
28.07.2020
617
"І дзвонами історія лунає…"

  Шановні друзі! Пропонуємо до вашої уваги нову віртуальну книжкову виставку "І дзвонами історія лунає…".
  Понад тисячу років тому відбулася важлива подія, яка змінила хід історії та визначила долю багатьох поколінь українців. Ідеться про хрещення Київської Русі. Датою хрещення Київської Русі-України обрано 28 липня, адже саме цього дня православний світ ушановує пам’ять рівноапостольного князя Володимира Святославовича. Він, як відомо, не лише сам навернувся до християнства, а й посприяв тому, що воно стало державною релігією Київської Русі.

Докладніше
Поділитись:
24.07.2020
659
Видатні чернігівці. Творчий портрет Олександри Дідович

  Чомусь у нас так повелося, що про талановитих вихідців з України – винахідників, вчених, акторів чи художників, котрі знані на весь світ, самі українці навіть не чули. А буває ще гірше: людину всі знають, але те, що вона завдячує талантом серед всього іншого й нашій славній Батьківщині, не відають.
  Та позаяк Україна велика, відділ мистецтв вирішив ознайомлювати громадськість насамперед із талановитими земляками. Допомагатиме цьому нещодавно започаткований цикл розповідей "Видатні чернігівці". Другою творчою історією з циклу стане "Творчий портрет Олександри Дідович", приурочений 80-річчю від дня народження майстрині.

Докладніше
Поділитись:
16.07.2020
653
Чернігівщина туристична

  Шановні друзі! Пропонуємо ознайомитися з віртуальною виставкою "Чернігівщина туристична".
  Чернігівщина – один із прекрасних, цікавих і загадкових регіонів України. Багата історія тутешніх місць чудово доповнюється мальовничою природою та унікальними об'єктами архітектури, що мають велике значення для держави.

Докладніше
Поділитись:
10.07.2020
1107
Педагогічна концепція музичного виховання Карла Орфа

  Часто вважають, що музику вивчають лише для того, аби в майбутньому стати музикантом-професіоналом. Але німецький композитор, музикознавець, педагог, член Баварської академії мистецтв Карл Орф (10.07.1895–29.03.1982) вважав, що елементарна музична грамотність необхідна кожному. Адже музика здатна допомогти в роздумах, зняти напруження, може сприяти вивченню іноземних мов чи математики, додасть натхнення та активізує уяву… Потрібно лише своєчасно обережно допомогти дитині зазирнути за двері, де живе Музика. Тоді людина навчиться не лише слухати, а й чути.

Докладніше
Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється