Відділ документів з ЕТПС наук

Новини

04.08.2020
522

Елегантний вік Чернігівської швейної фабрики   У 1920 році в Чернігові була створена невелика артіль "Промголка", в якій шили одяг лише за індивідуальним замовленням. У 1929 році, у зв'язку зі зростанням потреби чернігівців у масовому одязі, на базі "Промголки" відкрили швейну фабрику. Під час німецько-фашистської окупації Чернігова підприємство не працювало, а після визволення поновило свою діяльність. У післявоєнні роки фабрика неодноразово змінювала асортимент своєї продукції, технології виробництва.

Докладніше
Поділитись:
31.07.2020
531

 Сергій Іванович Кучук-Яценко – гордість української науки    2 серпня виповнюється 90 років Сергію Кучуку-Яценку – академіку Національної академії наук України, доктору технічних наук, професору, члену-кореспонденту Академії наук України.

Докладніше
Поділитись:
23.07.2020
589

 Мойсей Вольф – видатний організатор аграрної науки У квітні 2020 року виповнилося 140 років від дня народження Мойсея Михайловича Вольфа – вченого-аграрія, державного і громадського діяча, одного з організаторів сільськогосподарської дослідної справи в Україні. Постать ученого та його науковий доробок довгі роки залишалися невідомими. Майже всі праці М. Вольфа були вилучені або заборонені для використання в науковому обігу після його страти 1933 року за звинуваченням у "шкідницькій і контрреволюційній діяльності в сільському господарстві".

Докладніше
Поділитись:
17.07.2020
564

 Пропонуємо ознайомитися з віртуальною виставкою "Професія – металург". Щорічно у третю неділю липня відзначається День працівників металургійної та гірничодобувної промисловості України.

Докладніше
Поділитись:
10.07.2020
589

 Петро Погребняк – учений зі світовим ім'ям 10 липня виповнюється 120 років від дня народження Петра Степановича Погребняка – українського вченого-лісівника і ґрунтознавця, доктора географічних наук, професора Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, професора кафедри лісівництва Української сільськогосподарської академії (Національний університет біоресурсів і природокористування України), академіка та віцепрезидента АН УРСР.

Докладніше
Поділитись:
07.07.2020
562

  В Україні 7 липня визначено Днем працівника природно-заповідної справи. Завдяки роботі професіоналів у цій сфері зберігається й відновлюється біологічне і ландшафтне різноманіття, розвиваються території та об'єкти природно-заповідного фонду України. До цієї дати пропонуємо віртуальну книжкову виставку "Заповідна Україна", на якій представлені книги, статті з періодичних видань про природно-заповідні території України.  Виставку підготувала Наталя Карбовська, завідувачка відділу документів з економічної, технічної та природничої літератури.

Докладніше
Поділитись:
03.07.2020
651

День без поліетилену   3 липня в усьому світі відзначають Міжнародний день відмови від поліетиленових пакетів. Цього дня люди обходяться без використання таких пакетів, проводять прибирання та віддають зібраний поліетилен на переробку.

Докладніше
Поділитись:
26.06.2020
617

 Пропонуємо ознайомитися з новою віртуальною книжковою виставкою "Конституційне право на працю" до Дня Конституції України, який відзначається 28 червня.  Ознайомившись із представленими джерелами, ви матимете уявлення про роль і місце права на працю в системі основних прав людини взагалі та в системі трудових прав зокрема, особливості історичного розвитку галузі трудового права. У пропонованих статтях і книгах розглянуто мотивацію та відповідальність приватного бізнесу (як варіанту реалізації права на працю) на прикладі туристичних і спортивних підприємств, а також наведено приклади захисту права на працю в судовому порядку. Для пошуку інших видань із цієї тематики радимо скористатися електронними ресурсами бібліотеки та традиційними картковими каталогами.

Докладніше
Поділитись:
24.06.2020
632

  Продовжуючи цикл виставок "Видатні діячі науки і техніки", пропонуємо ознайомитися з новою віртуальною книжковою виставкою "Брати Боголюбови", про видатних учених – братів Боголюбових.  Виставку підготувала Наталя Карбовська, завідувачка відділу документів з економічних, технічних, природничих та сільськогосподарських наук.

Докладніше
Поділитись:
22.06.2020
685

Невеликий нарис про Велику людину(до Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни)   22 червня, в день початку німецько-радянської війни, яка забрала життя кожного п’ятого українця, відзначається День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни.  Кожен загиблий – окрема людська трагедія для родини, рана, що кровоточить уже більше сімдесяти років і не загоїться доти, доки нащадки зберігатимуть пам’ять про тих, хто так і не повернувся з тієї війни.   У цьому нарисі розповімо про життя звичайного українця, мешканця містечка Седнева, гарного парубка, чудового сина, найкращого брата Євгена Олексійовича Кріпкого, який загинув,захищаючи Батьківщину від німецько-фашистських загарбників.

Докладніше
Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється