2 ВЕРЕСНЯ 1945-ГО РОКУ ЗАВЕРШИЛАСЯ ДРУГА СВІТОВА ВІЙНА – НАЙБІЛЬША ТРАГЕДІЯ ХХ СТОЛІТТЯ Після капітуляції Німеччини 9 травня 1945 р. Друга світова війна ще майже чотири місяці продовжувалася з союзницею Берліну – Японією.
2 вересня 1945 року, 75 років тому, завершилася Друга світова війна. Представники союзних держав – США, Великої Британії, СРСР – на лінкорі "Міссурі" підписали акт про капітуляцію Японії. Від імені СРСР акт підписав Кузьма Дерев’янко, українець з Уманщини, До цієї історичної дати працівники відділу документів із гуманітарних наук Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки імені В. Г. Короленка підготували книжкову виставку "Перемога над нацизмом у Другій світовій війні: чернігівці і Чернігівщина". Сергій Бутко, представник Українського інституту національної пам’яті у Чернігівській області, стисло розкрив цю тему, розповів про події вересня 1945 року, внесок і втрати нашого народу й наших земляків у тій жахливій війні.
Головним скарбом життя, найбільшою цінністю для людини є здоров'я. Як кажуть у народі: "Здоров'я не можна купити ні за які гроші". Стан здоров'я людини залежить на 20% від спадковості, на 10% – від рівня розвитку медицини, на 20% – від стану довкілля, на 50% – від способу життя. Ні лікарі, ні державні програми не зроблять людину здоровою. Подбати про здоров'я, про стан свого організму може тільки сама людина. Академік Микола Амосов стверджував: "Щоб бути здоровим, потрібні власні зусилля, постійні і значні. Замінити їх не можна нічим".
Сучасні жінки сильні духом, незалежні та самодостатні. Кажуть, що народитися жінкою легко, а от щоб стати справжньою жінкою, потрібно докласти чимало зусиль. Мабуть, більшість із вас, коли чує фразу "справжня жінка", малює в голові картину красивої успішної леді, яка впевнено крокує життям та долає будь-які перешкоди. Та чи правильне таке трактування? То яка вона – справжня жінка? Які риси притаманні їй? Спробуємо розібратися.
Шановні друзі! Пропонуємо до вашої уваги нову віртуальну книжкову виставку "Іловайськ. Шість років трагедії". В Україні 29 серпня відзначають День пам'яті захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність країни. Таку пам'ятну дату своїм указом встановив президент України Володимир Зеленський, оскільки того дня в Іловайському котлі загинуло найбільше бійців за весь час війни на Донбасі.
Шановні друзі! Пропонуємо до вашої уваги нову віртуальну книжкову виставку "Не програмуйте дитину". Поміркуймо про те, чому ми так часто вимагаємо, щоб діти добре поводилися. Бо, напевно, колись самі також швидко забули про свою істинну природу і пристосувалися до того, чого батьки хотіли для нас, до їхніх вказівок та очікувань.
Як наші слова впливають на долю дітей Усі батьки хочуть, щоб їхні діти були здоровими, розумними та успішними. Але якщо прислухатися до нашого спілкування з малюками, часто можна почути фрази, які зовсім не сприяють успіхам дитини, а навпаки – завдають їй глибоких ран.
Шановні друзі! Пропонуємо ознайомитися з віртуальною виставкою "Святитель Русі-України – великий князь Київський – Володимир". Щороку 28 липня, в день пам'яті рівноапостольного князя Володимира – хрестителя Київської Русі, в Україні на державному рівні відзначається православне свято – День хрещення Київської Русі-України. Великий Князь Київський Володимир – один із найвизначніших діячів європейського середньовіччя. У вітчизняну історію він увійшов передовсім як князь-воїн та князь-реформатор: суттєво розширив державні кордони і провів адміністративну та військову реформи, завдяки яким Русь стала могутньою централізованою державою. Найважливішою реформою Володимира Великого була релігійна: прийняття християнства та хрещення підвладних йому земель. Це дало змогу середньовічній Русі увійти до кола цивілізованих європейських держав.
28 липня – День хрещення Київської Русі-України. День хрещення Київської Русі – державна пам'ятна дата в Україні на честь хрещення Русі Володимиром Великим, яка відзначається щорічно 28 липня – в день пам'яті князя Володимира. Державне свято встановлене в Україні згідно з Указом Президента України Віктора Ющенка від 25 липня 2008 року № 668/2008 "Про День хрещення Київської Русі-України". Князь Володимир не тільки сам навернувся до християнства, але й посприяв тому, що християнство стало державною релігією Київської Русі. Існує багато версій стосовно часу і місця хрещення самого князя. Літопис говорить про 988 рік.
Автографи часу Любителям біографічних романів поспішаємо повідомити про серію книг "Автографи часу". Багато письменників і літературознавців у різні часи писали про життєвий шлях та твори своїх колег. Інформаційно-книжкова викладка "Автографи часу" – це серія книжок про тих, чиї життя і творчість – непідвладна часові цінність. Читаючи романи із серії "Автографи часу", ми більше дізнаємося про такі постаті як Володимир Винниченко, Михайло Коцюбинський, Архип Тесленко, Василь Стефаник, Ольга Кобилянська, Григорій Сковорода, які піднесли українську літературу до світового рівня.
обслуговування користувачів до 17:45
обслуговування користувачів
призупиняється