Відділ документів із гуманітарних наук

Новини

19.12.2021
549
LingUA. Ольга Петренко всіх вітає із днем Святого Миколая

  Добра подруга та активна користувачка Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка, керівниця української мовної студії ораторського мистецтва LingUA Ольга Петренко всіх вітає із днем Святого Миколая!

Докладніше
Поділитись:
18.12.2021
564
Груднева поезія дощу

  18 грудня у Чернігівській ОУНБ ім. В.Г. Короленка відбулася зустріч поетів Чернігова та області у поетичному бібліопросторі "А+". Тему творчого спілкування "запропонувала" сама природа за вікном – "Груднева поезія дощу".
  На початку заходу ведуча Наталія Утиро представила гостей – вихованців музичної школи № 1 ім. С. Вільконського, які навчаються під керівництвом викладачки Лариси Забари по класу синтезатора. Юні музиканти порадували учасників зустрічі чарівними мелодіями.
  Традиційно учасники заходу взяли участь в інтерактиві для активізації мислення "Ваша філософія життя" та інтерактивній грі "Продовжуй думку автора". Свої чудові вірші читали Лариса Батог, Наталія Коса, Валентина Григоренко, Ірина Кулаковська, Наталія Сапун, Олена Грицюк, Людмила Ковальчук, Анжела Чехова.
  Музика і поезія завжди поряд, тому музичні твори, подаровані юними гостями зустрічі, стали яскравим доповненням заходу. А чаювання зі смаколиками створило справді теплу та щиру атмосферу.

Докладніше
Поділитись:
17.12.2021
492
Етер "Бібліотайм" / Про "хворобу брудних рук" з Тетяною Жабко

  У Чернігівській ОУНБ ім. В. Г. Короленка вже стало доброю традицією організовувати цікаві зустрічі в етері "Бібліотайм" із людьми різних професій та спілкуватися з ними на різноманітні теми, які можуть сьогодні бути актуальними в нашому повсякденному житті.
  Цього разу авторка проєкту Наталія Утиро запросила до діалогу лікаря-інфекціоніста Чернігівської міської лікарні № 2 Тетяну Жабко. Тема розмови – "Хвороба брудних рук".

Докладніше
Поділитись:
11.12.2021
482
Мовна студія ораторського мистецтва LingUA

  11 грудня відновила офлайн-заняття українська мовна студія ораторського мистецтва LingUA. Керівниця студії Ольга Петренко підготувала інформацію про каву та практичні вправи з цієї ароматно-смачної теми. А ще на занятті студійці рахували, забарвлювали цифри незвичайними кольорами, повторювали алфавіт, готувалися до дебатів і як справжні українці ворожили на майбутнє напередодні Андрія.
  Тут завжди весело й пізнавально. Долучайтеся до нашого гурту! Наступне заняття відбудеться на Святого Миколая – 19 грудня об 11.00.

Докладніше
Поділитись:
08.12.2021
518
Мовна філіжанка кави

  Саме таку тему онлайн-заняття української мовної студії ораторського мистецтва LingUA запропонувала цього разу керівниця студії Ольга Петренко.
  Зокрема, пані Ольга розповіла про історію виникнення кави в Україні, про гурманів цього напою, про те, з чого можна пити каву, про різновиди цього напою. Також керівниця студії звернула увагу, як правильно вимовляти й писати деякі назви кави та в якому складі правильно ставити наголос. Ольга Михайлівна закликала не допускати помилок у своєму мовленні й озвучила домашнє завдання – дібрати по двадцять п'ять прикметників і стільки ж само дієслів до слова "кава".

Докладніше
Поділитись:
01.12.2021
503
Етер "Бібліотайм" / СНІД – загроза людству

 Щорічно з 25 листопада до 10 грудня проводиться Всеукраїнська кампанія "16 днів проти насильства" з метою привернення уваги до проблем подолання насильства в сім'ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.
  Цьогоріч у межах національної інформаційної кампанії учасниці руху "Зе!Жінки" реалізують проєкт #ЗеЖінки_УкраїнаБезНасильства, який роз'яснить суть цього негативного явища і надасть "інструменти" для боротьби з ним.

Докладніше
Поділитись:
30.11.2021
654
СНІД – загроза людству…

  Під такою назвою до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом працівники відділу документів із гуманітарних наук Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка створили книжково-ілюстративну виставку-попередження.
  Здоров'я – одне з основних джерел радості, щасливого та повноцінного життя. Здоров'я – це стан життя і діяльності людини за умови відсутності хвороб, фізичних дефектів, психологічний, соціальний та духовний добробут.
  Поріг ХХІ століття людство переступило з низкою жахливих недуг. Серед особливо небезпечних – ВІЛ і його кінцева стадія – СНІД. Поширення епідемії ВІЛ-інфекції і сьогодні продовжує залишатися об'єктивною загрозою національного масштабу та негативно впливати на репродуктивний потенціал населення багатьох країн світу, в тому числі й України.
  Але ж людина живе надією. І перемогти цю хворобу потрібно й можливо. А залежить усе від самих людей. Ми маємо пам'ятати: здоровий спосіб життя, чистота у взаєминах – найкращі методи профілактики СНІДу.

Докладніше
Поділитись:
25.11.2021
541
Етер "Бібліотайм" / Голод 1946–1947 років в Україні (до 75-х роковин пам'яті Голодомору)

  Голод в Україні 1946–1947 років був викликаний різними факторами. У першу чергу свою роль відіграла спланована акція сталінської влади з вилучення надлишків зерна у селян для надання допомоги "братнім народам" із соціалістичного табору та відбудови промисловості, відновлення військово-промислового комплексу. Звісно, що на початок голоду вплинула Друга світова війна, одним із наслідків якої стало руйнування всіх ланок господарства України. Розорене сільське господарство остаточно підірвала сильна посуха. Особливо постраждали південні області.

Докладніше
Поділитись:
19.11.2021
560
"Листопад запрошує на побачення з пані Поезією…"

  У листопаді 2017 року після першого поетичного стартапу "Дотиком душі" за пропозицією директорки Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка Інни Аліференко був створений поетичний бібліопростір "А+". Нагадаємо, що мета нашого поетичного клубу – об'єднати всіх людей, які володіють поетичним словом, незалежно від віку, соціального статусу, професії. І, головне, презентувати їхню творчість мешканцям Чернігова.

Докладніше
Поділитись:
19.11.2021
551
Етер "Бібліотайм" / День Гідності та Свободи

  Етер "Бібліотайм" Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка продовжує свою роботу. Незважаючи на карантинні обмеження, ми залишаємося на зв'язку з нашими читачами та працюємо для них, тому проводимо різні за тематикою зустрічі у форматі онлайн-спілкування.
  21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи. Саме 21 листопада 2013 року розпочалися перші протестні акції української громадськості у відповідь на рішення тодішньої влади стосовно припинення курсу на євроінтеграцію і скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Попрання законодавчо закріплених пріоритетів зовнішньої політики України, якою, власне, і була Угода про асоціацію між Україною та ЄС, викликало обурення українців.

Докладніше
Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється