Хелловін або Відьомська ніч – сучасне свято, яке походить від старовинного кельтського. Святкується в ніч проти 1 листопада.
Відділ документів іноземними мовами Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка запрошує всіх охочих переглянути книжкову виставку "Halloween Books" та ознайомитися з містичними й жахливими історіями.
2 жовтня у відділі документів іноземними мовами Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка відбулася зустріч у рамках книжкового клубу "Book talks".
Цього разу учасники побували у фантастичному світі книги Lewis Carroll "Alice's adventures in Wonderland". Мабуть, усі ще з дитинства пам'ятають дивовижні пригоди Аліси. "Пригоди Аліси в Країні Див" – дитяча повість-казка англійського професора математики Чарлза Лютвіджа Доджсона (він же Льюїс Керрол).
Учасники клубу поговорили про сюжет та екранізації книги, відтворили зустріч на чаюванні у Капелюшника й поблукали бібліотечними лабіринтами з надією знайти Кролика і потрапити у справжню Країну Див.
Уже багато років, починаючи з 1966-го, в усьому світі 20 липня відзначають Міжнародний день шахів.
Назва гри походить від персидського "шах мат" – володар помер. Батьківщина шахів – Індія.
13 червня у відділі документів іноземними мовами Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка відбулося засідання клубу "Book talks". Цього разу ми ознайомилися з шедевром американської класики.
Всесвітній день океанів (World Oceans Day) – всесвітній день боротьби за збереження біорізноманіття мешканців морських глибин і стабільну екологічну ситуацію в океанах, який відзначається щороку 8 червня.
Всесвітній день боротьби з тютюнопалінням установлений 1987 року Всесвітньою організацією охорони здоров'я та відзначається щорічно 31 травня. Цього дня в усьому світі відбуваються антитютюнові акції.
Щороку 22 травня весь світ відзначає Міжнародний день біорізноманіття. Це ще одна нагода звернути увагу широкої спільноти на актуальні проблеми збереження біоти, яка є фундаментом духовного і фізичного здоров'я будь-якої нації.
Біологічне різноманіття – це основа життя. Його збереження необхідне для існування людини. На жаль, інтенсивність використання компонентів біорізноманіття призводить до виснаження й вичерпання природних ресурсів: зникають і перебувають під загрозою зникнення численні види та екосистеми, постійно зростає загроза генному фонду тощо.
Міжнародний день чаю відзначається щорічно 21 травня. Метою створення цього цікавого свята стало залучення уваги урядів і громадян до проблем поширення чаю, зміцнення взаємозв'язків між виробниками та споживачами чайної продукції, а також обговорення проблем дрібних виробників і працівників чайних виробництв.
Найгучніше святкування "Міжнародного дня чаю" відповідно проходить в Індії і Шрі-Ланці, але такі країни, як Непал, Індонезія, Бангладеш, В'єтнам, Кенія, Уганда, Малайзія і Танзанія, будучи також у ряді провідних світових сільгоспвиробників чаю, не залишаються байдужими до цього свята.
обслуговування користувачів до 17:45
обслуговування користувачів
призупиняється