"Потрібно одягатися просто і пристойно.
У костюмі не повинно бути нічого химерного та крикливого
(різкі кольори, незвичайний фасон).
Брудний, неохайний костюм справляє неприємне враження.
Це важливо пам'ятати, оскільки психологічний вплив на тих, що зібралися,
починається до мови, з моменту появи перед публікою".
А. Ф. Коні
8 жовтня щорічно відзначається День юриста. Його святкують судді, прокурори, адвокати, слідчі, нотаріуси та інші спеціалісти в галузі правознавства. Свято встановлене Указом Президента України № 1022/97 від 16 вересня 1997 року на підтримку ініціативи Міністерства юстиції України, Спілки юристів України та Спілки адвокатів України. До речі, дату відзначення Дня юриста України обрано зовсім не випадково. Вважається, що саме 8 жовтня 1016 року Ярослав Мудрий видав звід законів "Руська правда", який згодом став правовою основою для розвитку централізованої держави Київська Русь.
Професія юриста зародилася ще у Стародавньому Римі. Першими юристами були понтифіки – жерці, які керували справами релігії і проводили суди.
З нагоди свята в Центрі правової інформації Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка оформлена книжкова виставка-дрес-код "Почесна професія – юрист".
Наче непомітно, але впевнено увійшла у свої права осінь. Пора витягати зі схованок рукавиці.
Українська назва другого осіннього місяця не потребує пояснень. Саме на жовтень припадає час жовтіння листя.
У жовтні на українців чекають довгі вихідні, приурочені до святкування Дня захисників і захисниць України, який відзначається щорічно 14 жовтня, в один день із Покровою Пресвятої Богородиці, Днем українського козацтва та Днем створення УПА. Відпочиватимемо чотири дні поспіль (з 14 до 17 жовтня), але один день доведеться відпрацювати в суботу 23 жовтня.
В останню неділю жовтня відбувається перехід на зимовий час. Цьогоріч 31 жовтня о 4-й годині ранку годинники переводимо на годину назад.
На цей місяць припадає чимало важливих професійних, державних, міжнародних свят, неофіційних значущих дат, серед яких – Міжнародний день музики, Всесвітній день усмішки, Міжнародний день лікаря, День працівників освіти, День художника, День визволення України від фашистських загарбників, Міжнародний день архітектора, Всесвітній тиждень космосу, Всесвітній день учителів, Міжнародний день Чорного моря тощо. Також є дати, пов'язані з процесом державотворення та правами громадянина.
Дати, наведені в календарі, – це знаменні дати, офіційно проголошені ООН, а також дні, що визнані неурядовими організаціями. До кожної з дат подано коротку інформацію про подію.
23 вересня в Центрі правової інформації Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка за участі спеціалістів Чернігівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги працювала точка доступу до правової допомоги. Надавалися юридичні консультації з питань пенсійного законодавства.
Також присутніх було проінформовано про види правових послуг, надання безоплатної первинної правової допомоги, порядок та підстави надання, припинення і відмови у наданні безоплатної вторинної правової допомоги, коло суб'єктів права на безоплатну вторинну правову допомогу.
9 вересня в Центрі правової інформації Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка за участі спеціаліста Чернігівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги спільно з представником юридичної клініки "Adiutorium" та волонтера у сфері надання безоплатної правової допомоги працювала точка доступу до правової допомоги. Надавалися юридичні консультації з питань договору оренди житлового приміщення й роботи за сумісництвом.
Також присутніх було проінформовано про порядок та підстави надання безоплатної правової допомоги, способи захисту прав людини, запобігання і протидію домашньому насильству.
Охочі одержали інформаційні матеріали системи безоплатної правової допомоги.
З приходом вересня відчувається подих осені. Прохолодні ранки й вечори, уже далеко не літні дощі… Все це навіває легкий сум. Здається, тепло повернеться не скоро… Проте це не зовсім так. Адже зазвичай вересень дарує нам декілька днів, коли погода знову стає теплою і ясною, з лагідним сонечком та сріблястим ажурним павутинням. Благословенне бабине літечко… Отже – чекаймо і насолоджуймося!
Назву першого гінця осені пов'язували з вересом, адже він буйно цвіте о цій порі. Також достигають яскраві грона горобини й калини. Недаремно в народі кажуть: "У вересні і горобець – багатій".
На початку осені нема офіційних державних свят, завдяки яким українці мають додаткові вихідні. Але все ж на нас чекає багато цікавих свят, серед яких – День знань, День підприємця, Міжнародний день солідарності журналістів, Міжнародний день краси, День туризму, Всеукраїнський день бібліотек тощо. Також є дати, пов'язані з процесом державотворення та правами громадянина.
Дати, наведені в календарі, – це знаменні дати, офіційно проголошені ООН, а також дні, що визнані неурядовими організаціями. До кожної з дат подано коротку інформацію про подію.
Максим Максимович Ковалевський (27.08.1851 – 22.03.1916) – видатний український та російський юрист-компаративіст, історик права, соціолог, етнограф, економіст, державний та громадський діяч.
Народився в сім'ї відставного офіцера. 1872 року закінчив юридичний факультет Харківського університету. У 1872–1876 рр. навчався в університетах Берліна, Парижа та Лондона. З 1877 року викладав у Московському університеті, в 1878 році зайняв там кафедру державного права європейських держав. У 1880-му захистив докторську дисертацію "Общественный строй в Англии в конце средних веков" і здобув звання ординарного професора. Читав курси з порівняльного законодавства зарубіжних країн, порівняльної історії права, історії політичних установ, порівняльної історії сім'ї, власності, історії давнього кримінального права та процесу, історії суспільних станів у Росії й на Заході.
обслуговування користувачів до 17:45
обслуговування користувачів
призупиняється