Центр правової інформації

Новини

30.12.2022
438
Петро Недбайло – знаний український фахівець з теорії права (до 115-річчя від дня народження)

  Серед відомих вітчизняних фахівців із загальнотеоретичної юриспруденції, чиї праці у другій половині XX століття сприяли розвиткові загальної теорії держави і права, почесне місце посідає доктор юридичних наук, член-кореспондент Академії наук Української РСР, заслужений діяч науки і техніки УРСР, професор Петро Недбайло.

Докладніше
Поділитись:
29.12.2022
591
Вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України: авторизація та електронні сервіси

  Вебпортал Пенсійного фонду України доступний кожному 24/7 і надає можливість зручно та оперативно взаємодіяти з органами ПФУ, не виходячи з дому. Скористатися послугами порталу ПФУ можуть усі громадяни, застраховані особи, пенсіонери і страхувальники (юридичні особи та ФОП).
  Доступ до порталу можливий з будь-якого пристрою, в тому числі зі смартфона або планшета. Якщо ви бажаєте скористатися мобільним додатком, то необхідно у PlayMarket або AppStore знайти додаток "Пенсійний фонд" і завантажити його.

Докладніше
Поділитись:
27.12.2022
553
Лев Бачинський – творець соборності України (до 150-річчя від дня народження)

  Лев Бачинський – український державний і політичний діяч, адвокат, публіцист. Голова Української радикальної партії, співзасновник українського спортивно-протипожежного товариства "Січ". Двічі (1907, 1911) Льва Васильовича обирали послом (депутатом) австрійського парламенту. Лев Бачинський був депутатом галицького сейму. У період ЗУНР – віцепрезидент Української Національної Ради, державний комісар Станиславівського повіту.

Докладніше
Поділитись:
11.12.2022
416
Андрій Яковлів – визначний український історик права, громадський і політичний діяч (до 150-річчя від дня народження)

  Андрій Яковлів – відомий український учений-історик, правознавець, громадський і політичний діяч, член Української Центральної Ради (УЦР), директор канцелярії УНР, дипломат, ректор Українського вільного університету (УВУ), фундатор багатьох еміграційних українських осередків, автор численних праць з історії держави і права, звичаєвого, конституційного, цивільного, торгового, процесуального, порівняльного, морського, річкового права.

Докладніше
Поділитись:
07.12.2022
397
"Право України". Відеопрезентація одного журналу: до 100-річчя з часу виходу першого номера (1922)

  "Право України" – загальнодержавне періодичне юридичне видання України. Видається українською мовою щомісячно. Засноване у 1922 році.
  У відеопрезентації представлено примірники "Права України" різних років видання як спогад про перші кроки діяльності часопису та розповідь про його розвиток на шляху становлення й життя журналу сьогодні.

Докладніше
Поділитись:
01.12.2022
413
Календар правових дат. Грудень

  Ось і настав перший місяць зими. Зима в народному календарі настає ще з листопада, але на початку грудня за прикметами можуть бути крижані морози, а можуть траплятися відлиги. У народі грудень називають "стужайлом", "вітрозимом", "зимником", "мостовиком", "лютовієм".
  Грудень вважають найпохмурішим місяцем року. 22 грудня – день зимового сонцестояння, коли день – найкоротший, а ніч – найдовша. Цього дня настає астрономічна зима. З 23 грудня день починає збільшуватися, а ніч – коротшати. До кінця року день подовжиться лише "на горобиний крок". Але все ж таки подовжиться! Світла буде більше, тепла – менше. Недарма кажуть: "У грудні сонце на літо, а зима на мороз".
  Цьогоріч додаткових вихідних у грудні не передбачається. У зв'язку з воєнним станом на українців чекають лише звичайні вихідні. Нагадаємо, що наразі воєнний стан подовжено до лютого 2023 року. Проте грудень подарує нам кілька важливих церковних свят, а ще будуть державні та професійні. Подарунки дітям принесе святий Миколай. Віряни західного обряду святкуватимуть Різдво Христове (25 грудня). 28 листопада для вірян східного обряду розпочався Різдвяний піст. Він триватиме аж до 6 січня 2023 року. Серед державних свят – День Збройних сил України (6 грудня), День Сухопутних військ України (12 грудня). Професійні свята першого місяця зими – День місцевого самоврядування в Україні (7 грудня), День працівників суду (15 грудня). Також є дати, пов'язані з процесом державотворення та правами громадянина.
  Дати, наведені в календарі, – це знаменні дати, офіційно проголошені ООН, а також дні, що визнані неурядовими організаціями. До кожної з дат подано коротку інформацію про подію.

Докладніше
Поділитись:
25.11.2022
444
Віртуальна інформ-хвилинка "16 днів проти насильства"

  З 25 листопада до 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція "16 днів проти насильства". Її основна мета – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства в сім'ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок. Щорічну акцію ініціював Перший всесвітній інститут жіночого лідерства у 1991 році. Дати початку і завершення кампанії вибрані не випадково: 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насиллям у ставленні до жінок, 10 грудня – Міжнародний день захисту прав людини.

Докладніше
Поділитись:
01.11.2022
398
Календар правових дат. Листопад

  Листопад – місяць опалого листя. За народним прислів'ям "в листопаді зима з осінню бореться". Все навколо готується до зимового сну, небо стає похмурим, сонечко все рідше виглядає з-за хмар.
  У православному календарі на листопад припадає кілька важливих релігійних дат. Зокрема, поминання померлих: Дмитрівська (5 листопада) та Михайлівська (19 листопада) батьківські суботи. Наприкінці місяця (28 листопада) починається Різдвяний піст, який триватиме 40 днів.
  Останній місяць осені принесе українцям кілька важливих професійних, державних свят та пам'ятних дат: День української писемності та мови, Міжнародний день студента, День Гідності та Свободи, День пам'яті жертв голодоморів в Україні.

Докладніше
Поділитись:
17.02.2022
589
Золотий тризуб – знак найвищої влади

   19 лютого 1992 року Верховна Рада прийняла постанову "Про Державний Герб України". Цьогоріч виповнюється 30 років з часу затвердження Великого Державного Герба України на державному рівні. З метою відзначення цієї важливої події працівники Центру правової інформації Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка підготували тематичну виставку "Золотий тризуб – знак найвищої влади". На ній представлені книги, журнальні й газетні статті. Пропоновані видання розкривають походження, ідею та значення українського тризуба, простежується шлях знака тризуба від містичного символу до Державного Герба України.

Докладніше
Поділитись:
10.02.2022
427
10 лютого в Центрі правової інформації працювала точка доступу до правової допомоги

  10 лютого в Центрі правової інформації Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка за участі спеціаліста Чернігівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги працювала точка доступу до правової допомоги. Надавалися юридичні консультації з питань трудового законодавства.
 

Докладніше
Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється