ДРУГА СВІТОВА ВІЙНА В ПАМ`ЯТІ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ (До 65-річчя Великої Перемоги)

ДРУГА СВІТОВА ВІЙНА В ПАМ`ЯТІ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ (До 65-річчя Великої Перемоги)

30.04.2010
567

65_letie_pobedy-2-

ДРУГА СВІТОВА ВІЙНА В ПАМ'ЯТІ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ
(До 65-річчя Великої Перемоги)

 

  …Історія нагадує, історія вчить і застерігає…А пам’ять повертає нас у минуле заради майбутнього… Період Великої Вітчизняної війни – це одна з героїчних і в той же час трагічних незабутніх сторінок нашого народу.

  Виставку розкривають розділи:

  а) Україна в полум’ї війни;

  б) маловідомі сторінки історії;

  в) німецько-окупаційний режим на Чернігівщині.

  Документи, які представлені на виставці висвітлюють питання офіційної пам’яті про Другу світову війну в Україні; систему німецьких таборів для радянських військовополонених на території України (1942-1944 р.р.).

 

Ukraina_v_polumi

  УКРАЇНА В ПОЛУМ’Ї ВІЙНИ. 1941-1945 / П. П. ПАНЧЕНКО, О. І. УТКІН, В. І. ГОРЄЛОВ ТА ІН. – К.: УКРАЇНА, 2005. – 560 С.: ІЛ.

 

  Спираючись на фактичний матеріал, маловідомі архівні документи, автори детально аналізують оборонні і наступальні операції, проведені на території України у роки Великої Вітчизняної війни, показують масовий героїзм бійців і командирів Червоної армії у боях за визволення рідного краю від німецько-фашистських загарбників.

Veluka_Vitchuznyna

  ВЕЛИКА ВІТЧИЗНЯНА ВІЙНА 1941-1945 РОКІВ: СУЧАСНІ ПРОБЛЕМИ ІСТОРИЧНОЇ ОСВІТИ І НАУКИ: ЗБІРНИК МАТЕРІАЛІВ МІЖНАРОДНОЇ НАУКОВОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ, ДНІПРОПЕТРОВСЬК, 12-13 ТРАВНЯ 2005 Р. / РЕД. КОЛ.: С. І. СВІТЛЕНКО (ВІДП. РЕД.) ТА ІН. – Д.: "ПОРОГИ", 2005. – 340 С. 

 

  Збірник матеріалів присвячено 60-річчю Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років як складової другої світової війни. Зосереджується увага на теоретико-методологічному, історіографічному осмисленні історії України періоду 1941-1945 p.p., її регіональному вимірі, значенні досвіду та уроків війни в контексті викладання та виховання.

V_imy_chutty

  В ІМ’Я ЖИТТЯ / АВТ.-УПОРЯД. З. О. СІЛЬЧЕНКО (КЕР.) ТА ІН. – К.: УКРАЇНА, 2005. – 288 С.: ІЛ. – УКР., РОС.

 

  Книга містить нариси і спогади жінок України – беспосередніх учасниць бойових дій, які пліч-о-пліч з чоловіками виборювали Перемогу в діючій армії, партизанських загонах, у підпіллі, в розвідці у глибокому тилу противника під час Великої Вітчизняної війни.

Dykuemo_i_mertvum_i

  ПЕДАК В. П. ДЯКУЄМО І МЕРТВИМ, І ЖИВИМ: ДОКУМЕНТАЛЬНИЙ НАРИС / ПЕРЕДМ. Ю. Б. ЛАНГЕ-КВАССОВСЬКІ. – ДНІПРОПЕТРОВСЬК: СІЧ, 2007. – 278 С.

 

  Книга запорізького журналіста про долі остарбайтерів, котрі під час війни опинилися в Німеччині. Автор ще раз підкреслює важливу думку: війни розпалюють правителі, а тяжкий хрест несуть народи.

Vuzvolrnny_Ukrainu

  ВИЗВОЛЕННЯ УКРАЇНИ: ВЕЛИКА ВІТЧИЗНЯНА ВІЙНА: 1941-1945: ХРОНОЛОГІЧНИЙ ДОВІДНИК; ВІДПОВІДАЛЬНИЙ РЕДАКТОР Е. А. АФОНІЙ; УПОРЯДНИКИ В. А. ДРОЗД, Е. А. АФОНІН,О. А. ДЕМЧЕНКО. – К.: ПАРЛАМЕНТСЬКЕ ВИД-ВО, 1999. – 136 С.

 

  У довіднику представлена хронологія подій, пов’язаних з визволенням України від німецько-фашистських загарбників: дата окупації та визволення населеного пункту, військові з’єднання та частини, які брали участь у боях.

Zvutyga_i_chertovnictb

  МУКОВСЬКИЙ І. Т., ЛИСЕНКО О. Є. ЗВИТЯГА І ЖЕРТОВНІСТЬ: УКРАЇНЦІ НА ФРОНТАХ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ / ЗА РЕД. В. Д. КОНАШЕВИЧА. – К.: ПОШУКОВО-ВИД. АГЕНТСТВО "КНИГА ПАМ’ЯТІ УКРАЇНИ", 1996. – 568 С.

 

  Ця монографія є першою спробою комплексного дослідження боротьби воїнів-українців з німецько-фашистськими та японськими загарбниками. На багатому архівному матеріалі, який здебільшого вводиться до наукового обігу вперше, автори розкривають роль і місце в другій світовій війні основного "трудівника фронту" – рядового бійця, плоть від плоті українського народу. В основу роботи покладено історико-хронологічну послідовність у висвітленні ратної звитяги громадян України на фронтах, боротьби національного підпілля, участі українців у збройних силах США, Канади, Франції та інших країн.

Knuga_skorbotu

  КНИГА СКОРБОТИ УКРАЇНИ / І. О. ГЕРАСИМОВ, І. Т. МУКОВСЬКИЙ, П. П. ПАНЧЕНКО ТА ІН. ЧЕРНІГІВ: РВК "ДЕСНЯНСЬКА ПРАВДА", 2003. – 480 С.

 

  До першого тому "Книги Скорботи України" Чернігівської області увійшли поіменні відомості про мешканців міста Чернігова, Бахмацького, Бобровицького, Борзнянського, Варвинського та Городнянського районів, які були розстріляні, страчені у в’язницях та таборах смерті, повішені, спалені під час німецько-фашистської окупації 1941-1943 p.p.; загинули під час бойових дій, внаслідок артобстрілів та бомбардувань, а також від інших факторів, пов’язаних з війною; були вивезені на каторжні роботи і не повернулись. Для широкого кола читачів.

Doli_obpaleni_viynoy

  СТУДЬОНОВА Л. В. ДОЛІ, ОБПАЛЕНІ ВІЙНОЮ: ДОКУМ. ОПОВІДЬ. – НІЖИН: ТОВ "ВИДАВНИЦТВО "АСПЕКТ-ПОЛІГРАФ", 2005. – 168 С.

 

  Книга написана на документальній основі про Чернігівський район у роки Великої Вітчизняної війни. Вперше публікуються свідчення очевидців про спалені села, нагородні листи на Героїв Радянського Союзу – уродженців Чернігівського району тощо.

Slidamu_chernigivcbkogo_pidpilly

  СТУДЬОНОВА Л. В. СЛІДАМИ ЧЕРНІГІВСЬКОГО ПІДПІЛЛЯ: ДОКУМЕНТАЛЬНІ НАРИСИ. – НІЖИН: ТОВ "ВИДАВНИЦТВО "АСПЕКТ-ПОЛІГРАФ", 2007. – 232 С.: ІЛ.

 

  У книзі розкрито маловідомі сторінки діяльності Чернігівської міської підпільної організації 1941-1943 p.p. на чолі із О. Д. Михайленком (1916-1985) на тлі створеного німецько-фашистськими окупантами режиму. Вірними помічниками чернігівців були патріоти сіл Андріївка, Киїнка, Козероги Чернігівського району.

Dzvonu_pamyti

  ДЗВОНИ ПАМ’ЯТІ: РІПКИНЩИНА В РОКИ ВЕЛИКОЇ ВІТЧИЗНЯНОЇ ВІЙНИ 1941-1945 P.P.: ЗБ. ДОК. І МАТ. / УПОРЯДНИКИ: Б. Ф. ЮР’ЄВ, І. Д. КУЖІЛЬНИЙ, А. І. ЖАГЛОВСЬКИЙ. – ЧЕРНІГІВ: РВК "ДЕСНЯНСЬКА ПРАВДА", 2008. – 456 С.

 

  Книга "Дзвони пам’яті" товариства "Ріпкинське земляцтво" у м. Чернігові присвячена 65-й річниці визволення Ріпкинського району від німецько-фашистських загарбників. У виданні використані документальні матеріали державних архівів, музеїв, спогади та особисті документи ветеранів війни, нариси, кореспонденції журналістів і краєзнавців з місцевої та республіканської преси за період з 1941 по 2008 p.p., а також ілюстрації з календаря товариства "Чернігівське земляцтво" у Києві "Чернігівщина у вогні" (К., 2003) та енциклопедії "Великая Отечественная война 1941-1945 г.г.".

Повернутись
Поділитись: