Ми – є! Ми – рівні! (до Міжнародного дня людей з інвалідністю)

Ми – є! Ми – рівні! (до Міжнародного дня людей з інвалідністю)

03.12.2023
326
  Щороку 3 грудня у світі відзначається Міжнародний день людей з інвалідністю, який проголошено Генеральною Асамблеєю ООН у жовтні 1992 року. Цей день – не свято. Він покликаний привернути увагу до проблем людей з інвалідністю і нагадати людству про його обов'язок виявляти турботу й милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства.
  Основне завдання цього дня – забезпечення повноцінної реалізації прав осіб з інвалідністю на основі справедливості і повноцінної участі у житті суспільства.
  Усі ми – невід'ємна частина суспільства, де кожному має бути комфортно – незалежно від статі, віку, фізичних та інших особливостей, де кожному забезпечені однакові права і можливості реалізації.
  За підтримки першої леді Олени Зеленської в Україні розроблений та впроваджується "Довідник безбар'єрності" (https://bf.in.ua). Посібник покликаний зафіксувати нові норми безбар'єрної мови і стати гідом з коректного спілкування.
  Увага держави та милосердя, толерантність кожного з нас допоможуть спростити життя людей з інвалідністю, створити майбутнє, де б люди не були виключені з соціуму через проблеми зі здоров'ям.
  Працівники відділу документів із гуманітарних наук Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Софії та Олександра Русових підготували віртуальну виставку "Ми – є! Ми – рівні!" (до Міжнародного дня людей з інвалідністю).


  343
  Б 73
  Богатирьов А. І. Реабілітація засуджених з інвалідністю в умовах відбування покарання : (навч. посіб.) / Богатирьов А. І., Лаптінова О. К. ; [за заг. ред. Богатирьової О. І.] ; Ун-т держ. фіскал. служби України. – Чернігів : Десна Поліграф, 2019. – 199 с. – У назві на обкл. : Реабілітація. – Бібліогр.: с. 162–199.

  На підставі ґрунтовного нормативно-правового аналізу спеціальної монографічної та іншої літератури презентовано сучасний навчальний посібник "Реабілітація засуджених з інвалідністю в умовах відбування покарання". У ньому відображено історію реабілітації засуджених з інвалідністю; сформульовано поняття реабілітації та розкрито його зміст; проаналізовано нормативно-правові акти забезпечення реабілітації засуджених з інвалідністю в умовах відбування покарання; розкрито реабілітацію засуджених з інвалідністю через призму соціально-демографічної, кримінально-правової та кримінально-виконавчої характеристик; досліджено правові та психолого-педагогічні засоби впливу на процес реабілітації засуджених з інвалідністю, які відбувають покарання у вигляді позбавлення волі.
  Для науковців, викладачів, курсантів (студентів) і слухачів юридичних навчальних закладів, персоналу установ виконання покарань Міністерства юстиції України.



  88.4 / 15
  Б 86
  Бочелюк В. Й. Психологія людини з обмеженими можливостями : навч. посіб. для вищ. навч. закл. / В. Й. Бочелюк, А. В. Турубарова. – Київ : Центр учбової літератури, 2011. – 260, [1] с. : табл. – Бібліогр.: с. 246–260.

  Проаналізовано теоретико-методологічні основи психології людини з обмеженими можливостями у межах спеціальної психології, окреслені предмет, об'єкт і завдання цієї науки. Також вказується на соціально-психологічні особливості людини з різними психофізичними порушеннями та основи її психологічної реабілітації.
  Значна увага приділяється основам психологічної готовності вчителів до педагогічної діяльності з дітьми з психофізичними порушеннями, визначено зміст і психологічну структуру такого роду педагогічної діяльності, методику її діагностики, а також систему корекційної роботи з підвищення рівня готовності вчителя до професійної діяльності.
  Для студентів, магістрів, аспірантів та викладачів вищих навчальних закладів, широкого кола читачів.



  74.5 / 371.9
  Д 26
  Дегтяренко Т. М. Корекційно-реабілітаційна робота в спеціальних дошкільних закладах для дітей з особливими потребами : навч. посіб. для вищ. навч. закл. / Т. М. Дегтяренко, Л. С. Вавіна ; Сум. держ. пед. ун-т ім. А. С. Макаренка. – Суми : Університетська книга, 2012. – 301 с. : табл. – Бібліогр.: с. 30–32, 51–63, 133–145.

  У посібнику розглянуті основні завдання системи корекційно-реабілітаційної роботи у спеціальних дошкільних закладах для дітей з особливими потребами, наводиться модель сучасної системи допомоги цим дітям, подаються практичні матеріали стосовно роботи з дітьми з психофізичними порушеннями.
  Посібник адресований студентам вищих педагогічних закладів, які навчаються за спеціальністю "Дефектологія", викладачів, учителів-дефектологів спеціальних закладів, учителів загальноосвітніх шкіл та батьків, які мають дітей з особливими потребами.



  78.38 / 02
  Д 64
  Долати перешкоди – разом : метод.-бібліогр. матеріали по орг. обслуг. громадян з особливими потребами / Черніг. держ. обл. універс. наук. б-ка ім. В. Г. Короленка ; [підгот. А. В. Матюшенко ; відп. ред. Ю. М. Самойленко]. – Чернігів : [б. в.], 2008. – 38 с. – Бібліогр.: с. 35–37.

  Видання містить огляд вітчизняного та міжнародного бібліотечного досвіду обслуговування користувачів з особливими потребами. Бібліотечним працівникам пропонуються рекомендації щодо забезпечення інформаційних соціокультурних, дозвіллєвих потреб неповноспроможних громадян.


  159
  М 17
  Максименко Д. С. Ігри та ігрові завдання для дітей раннього віку з обмеженими можливостями здоров'я : практ. психологія / Д. С. Максименко. – Київ : Центр учбової літератури, 2018. – 117, [2] с. – Бібліогр.: с. 118.

  У цій книзі представлена система ігор та ігрових завдань, які дозволяють продуктивно спілкуватися з дітьми з обмеженими можливостями здоров'я (ОМЗ), з огляду на їхні вікові й індивідуальні особливості розвитку. Систематичне застосування цих ігрових завдань сприятиме формуванню у дітей позитивної взаємодії з дорослими та однолітками, вікових психологічних досягнень у розвитку, становленню важливих особистісних рис і соціалізації загалом.
  Книга рекомендується як педагогам, що працюють з дітьми з обмеженими можливостями, так і зацікавленим батькам.



  342
  М 93
  Мхитарян А. М. Протидія дискримінації за ознакою інвалідності / Мхитарян Армен Маратович; під заг. ред. Соболя Євгена Юрійовича. – Київ : КНТ, 2019. – 151 с. – Бібліогр.: с. 138–151.

  Монографія покликана привернути увагу наукової спільноти до вирішення проблем реалізації та захисту прав, свобод і законних інтересів різних категорій осіб з інвалідністю з боку органів публічної влади.


  349.3(477)
  П 25
  Пенсійне забезпечення: відповідальність за правопорушення / за заг. ред. С. В. Пєткова. – Київ : КНТ, 2021. – 151, [1] с. – Бібліогр.: с. 138–151.

  Викладене свідчить про постійну увагу наукової спільноти до вирішення проблем реалізації та захисту прав, свобод і законних інтересів різних категорій осіб з інвалідністю з боку органів публічної влади. Таким чином, неналежна розвинутість нормативно-правового забезпечення щодо попередження та протидії дискримінації за ознакою інвалідності адміністративно-правовими засобами, а також необхідність проведення монографічного дослідження в окресленій сфері зумовили вибір теми дисертаційного дослідження, яке розраховане на широке коло читачів.


  67.99(4УКР)3 / 34С(С2)
  П 70
  Працевлаштування та зайнятість людей з інвалідністю : довід. для роботодавців / [упоряд.: Т. В. Семигіна, О. Л. Іванова]. – [Б. м. : б. в.], 2010. – 140 с. : табл. – Бібліогр. в підрядк. прим.

  Довідник містить інформацію щодо нормативно-правових засад працевлаштування та зайнятості людей з інвалідністю; методичних рекомендацій з добору роботи й організації робочих місць для них; інвалідності та основних захворювань, що її спричиняють; взаємодії роботодавців з державними установами, недержавними організаціями та об'єднаннями з цих питань; відповідного практичного досвіду в Україні і за кордоном. Довідник підготовлено для керівників організацій, підприємств та установ усіх форм власності, спеціалістів із роботи з персоналом, а також фахівців центрів зайнятості з організації надання послуг роботодавцям.
  Підготувала Олена Журман,
  бібліотекар відділу документів із гуманітарних наук
Повернутись
Поділитись: