Інструменти фінансової сфери

Інструменти фінансової сфери

24.07.2024
148
  В Україні 24 липня щорічно святкують професійне свято працівників фінансової сфери. Його встановлення сприяє вшануванню самовідданої праці представників цієї галузі, їхнього значного внеску в розвиток фінансової сфери й підвищенню престижності роботи фінансиста.
  Працівники фінансової сфери втілюють у життя фінансову політику держави за допомогою фінансових інструментів. Основні з них – це податки та збори, види цін, грошовий капітал, фінансові ресурси, стимули, санкції, цінні папери, валюта, грошові зобов'язання, страхові поліси, кредитні договори та інші види ринкового фінансового продукту.
  До професійного свята фінансистів працівниці відділу документів з економічних, технічних, природничих та сільськогосподарських наук Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових підготували віртуальну книжкову виставку "Інструменти фінансової сфери".


  336
  Б 82
  Боринець С. Я. Теоретико-методологічні засади дослідження фінансової системи : конспект лекцій / С. Я. Боринець ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. – Київ : Київський університет, 2018. – 156 с.

  У виданні проаналізовано загальні основи методології наукових досліджень та їх організацію. Розглянуто економічні теорії як методологічну основу дослідження фінансової системи. Значну увагу приділено аналізу фінансової складової економічної науки, питанням методології дослідження грошової форми фінансових ресурсів і кредитним відносинам.


  336
  В 34
  Вермонд К. Таємне життя грошей : дит. путівник світом готівки / Кіра Вермонд ; іл. Клейтона Генмера ; [пер. з англ. Ганни Базецької]. – Харків : Vivat, 2019. – 158, [1] с.

  Книга "Таємне життя грошей" допоможе вам довідатися про те, як впливає на наше життя готівка і чому вона більш значуща, ніж банківські рахунки й навіть великі інвестиції. Ґрунтуючись на різноманітних джерелах – від старовинних казочок до новітніх досліджень, автор цієї книжки розплутує загадкові шляхи грошей і розкриває, що воно таке насправді – ота химерна, захоплива й водночас невід'ємна частина життя кожного.


  336
  В 61
  Вовчак О. Д. Гроші та кредит : навч. посіб. для вищ. навч. закл. / О. Д. Вовчак, І. Є. Бучко, З. Р. Костак ; Вищ. навч. закл. Укоопспілки "Львів. комерц. акад.". – Київ : Центр учбової літератури, 2017. – 423 с.

  Мета цього посібника – сприяння вивченню теоретико-методологічних засад організаційно-правового механізму функціонування грошово-кредитних відносин у ринковій економіці та засвоєння закономірностей функціонування грошового ринку як теоретичної основи монетарної політики й розвитку грошово-кредитної системи. Навчальний матеріал відповідає навчальній програмі дисципліни "Гроші та кредит", відповідно до вимог державного стандарту підготовки бакалаврів за напрямом підготовки "Економіка і підприємництво". Посібник складається з шістнадцяти тем. Він містить навчальну програму з курсу, теоретичний виклад кожної теми, навчальні завдання, перелік підсумкових питань з курсу, кросворди до кожної теми й термінологічний словник ключових понять. Для більш ефективного засвоєння студентами програмового матеріалу в кінці кожної теми наведено питання для самоконтролю, плани семінарських занять, завдання для самостійного опанування навчального матеріалу і тестові завдання.


  336
  Д 53
  Дмитренко В. В. Історія грошей / В. В. Дмитренко, М. Ю. Відейко. – Харків : Фоліо, 2019. – 123 с.

  Гроші – один із найбільших винаходів людства. Вони є специфічним товаром, що має властивість обмінюватися на будь-який інший товар, тобто загальним еквівалентом. Поява грошей сприяла розвиткові обміну й торгівлі. Важко уявити без грошей нормальне функціонування світової економіки. Вони зачаровують багатьох людей. Заради грошей люди працюють, переступають закон, придумують способи отримати їх і способи витратити їх... Люди майже все зроблять задля грошей, і гроші майже все роблять задля людей. Саме у грошах ми одержуємо зарплати, гонорари, дивіденди. У грошовому вимірі плануються і сімейні бюджети, і бюджети фірм, і бюджети країн. Коли ж і за яких обставин з'явився цей дивовижний і водночас фундаментальний винахід людства? Яким чином він був удосконалений? Що може чекати гроші у майбутньому? Як і коли з'явилися, а також які гроші були у минулі часи в обігу на території України? Про це та інші речі – розповідь на сторінках цієї книжки.


  336
  Р 35
  Рей Р. Сучасна теорія грошей : [посібник] / Рендал Рей ; пер. з англ. Олександр Вальчишен [та ін.]. – Київ : Наш формат, 2017. – 476, [1] с.

  На противагу загальноприйнятим уявленням про сучасну грошово-кредитну та фіскальну політику, ця книжка допоможе по-новому поглянути на процес створення грошових систем і на роль, яку гроші відіграють у різних світових режимах валютного курсу. "Сучасна теорія грошей" також детально пояснює, чому приховування справжніх джерел походження державних коштів стримує розвиток демократичного суспільства й перешкоджає забезпеченню інтересів громадськості.


  336(477)
  С 16
  Сало І. В. Розвиток депозитарної і депозитної діяльності в Україні : монографія / І. В. Сало. – Суми : Університетська книга, 2019. – 97 с.

  У монографічному дослідженні розглядаються обіг державних цінних паперів та розвиток депозитарної і депозитної діяльності в Україні. Саме таким інструментам фінансової сфери як цінні папери й депозити присвячене видання.


  336
  Т 33
  Теорія фінансів : підручник / [С. В. Бойко та ін.] ; під заг. ред. В. М. Федосова, С. І. Юрія. – Київ : Центр учбової літератури, 2017. – 573 с.

  Цей підручник – перша спроба повернути українську фінансову школу до загального русла світової фінансової науки. Уперше у вітчизняній літературі за новою структурою курсу висвітлюються питання теорії фінансів у систематизованому виді з сучасною системою оцінок. Підручник устаткований контрольними запитаннями й тестами для перевірки знань студентів, узагальненнями підходів до трактування категорій, списком рекомендованих першоджерел до кожної теми.
  За структурою та змістом підручник відповідає програмі навчального курсу "Фінанси", який вивчається на всіх факультетах економіки і фінансів вищих закладів освіти України.



  336
  Ф 43
  Фергюсон Н. Еволюція грошей : фінансова історія світу / Ніл Ферґюсон ; пер. з англ. Катерина Диса. – Київ : Наш формат, 2017. – 378, [1] с.

  Фінансова неосвіченість шкодить не менше за природні катастрофи, хоча багато людей і досі мало знають про гроші. Чим вони є? Що роблять банки? Яка різниця між акціями та облігаціями? Навіщо купувати страхові поліси чи нерухомість? У книжці висвітлено основні фінансові поняття й концепції, роз'яснено причини останньої потужної світової економічної кризи. Ніл Ферґюсон розповідає про еволюцію грошей та досліджує світову фінансову історію від її витоків у давній Месопотамії до останньої цифрової трансформації, а також її вплив на позиції західних країн.


  336
  Ш 65
  Шишкіна О. В. Гроші та кредит: теорія і практика (у схемах і таблицях) / О. В. Шишкіна, М. В. Дубина ; Черніг. нац. технол. ун-т. – Чернігів : Брагинець О. В., 2018. – 570 с.

  У виданні викладено основні теоретичні, методичні та практичні аспекти функціонування грошей і кредиту в економіці країни. Розглянуто основні складові фінансового ринку, види грошових систем та становлення грошової системи України. Проаналізовано особливості проведення грошових реформ. Розкрито особливості позичкового капіталу й позичкового процента, кредитних відносин на різних етапах економічного розвитку. Значна увага приділена аналізу фінансових посередників – таких як банківські й небанківські фінансово-кредитні установи, а також їх об'єднання. Для студентів вищих навчальних закладів, аспірантів, викладачів, наукових і практичних працівників.
 
Повернутись
Поділитись: