Торгівля людьми – сучасне рабство

Торгівля людьми – сучасне рабство

30.07.2024
256
  Торгівля людьми – це сучасне рабство, в якому жертви піддаються насильству, примусові, обману та приниженню людської гідності. Це виклик для сучасного суспільства, який вимагає негайної уваги та дії.
  30 липня в Україні відзначається Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми. Започаткований він у 2013 році Генеральною Асамблеєю ООН. Цей день покликаний привернути увагу до глобальної проблеми – важкого становища жінок, чоловіків та дітей, які стали жертвами тяжкого злочину.
  З метою більш глибокого осмислення проблеми торгівлі людьми в сучасному світі пропонуємо ознайомитися з літературою в Центрі правової інформації Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових.


  67.99(4УКР)3 / 34С(С2)
  Г 85
  Грищенко С. В. Протидія торгівлі людьми : навч. посіб. / Грищенко С. В. ; Черніг. нац. пед. ун-т ім. Т. Г. Шевченка. – Чернігів : Лозовий В. М., 2015. – 223 с.

  Навчальний посібник написаний згідно з вимогами організації навчального процесу у кредитно-трансферній системі. У виданні вміщено навчальний матеріал дисципліни "Протидія торгівлі людьми", пропонується ґрунтовний виклад основних питань курсу: характеристики торгівлі людьми як злочину та порушення прав людини; соціально-педагогічної роботи у сфері протидії торгівлі людьми; соціальної профілактики торгівлі людьми в Україні.
  Рекомендується для викладачів ВНЗ, студентів спеціальностей "Соціальна педагогіка", "Соціальна робота" і для фахівців, які працюють у сфері протидії торгівлі людьми.



  67.9(4УКР)3 / 34С(С2)
  Д 68
  Допомога жінкам, які потерпіли від торгівлі людьми / [авт. тексту Р. Безпальча ; ред. Я. Вознюк]. – Київ : [б. в.], 2003. – 114 с.

  Ця книга присвячена проблемі торгівлі людьми та фокусується на допомозі жінкам, які стали жертвами цього жахливого явища. Видання включає аналіз сучасного стану торгівлі людьми, особливості, що стосуються жінок як основної категорії жертв, і стратегії реагування на цей виклик. Автори звертають увагу на правові, психологічні та соціальні аспекти проблеми, надають практичні поради й ресурси для підтримки жінок, що пережили торгівлю людьми. Ця книга – важливе джерело інформації для професіоналів, які працюють у сфері прав людини, соціального захисту і боротьби з торгівлею людьми, а також для всіх, хто цікавиться цією проблематикою.


  67.9 / 341
  Л 55
  Лизогуб Я. Г. Протидія торгівлі людьми: аналіз вітчизняного та зарубіжного законодавства : навч. посіб. / Я. Г. Лизогуб, С. С. Яценко ; Луган. акад. внутр. справ ім. 10-річчя незалежності України, Київ. нац. ун-т ім. Т. Г. Шевченка. – Київ : Атіка, 2005. – 238 с.

  У навчальному посібнику вперше в Україні в комплексному вигляді висвітлюється питання кримінально-правової протидії торгівлі людьми у порівняльно-правовому аспекті. Дається юридичний аналіз злочину, передбаченого ст. 149 КК України, віддзеркалюється історична еволюція заборони "білого рабства" у світових пам'ятках права, розкривається зміст транснаціональної організованої злочинності у сфері торгівлі людьми. Значне місце у посібнику посідає аналіз зарубіжного кримінального законодавства.
  Для студентів юридичних вузів і факультетів, курсантів вищих навчальних закладів, аспірантів та ад'юнктів, науковців, а також співробітників спеціальних підрозділів по боротьбі з торгівлею людьми, працівників неурядових організацій, які займаються протидією торгівлі людьми.



  67.5 / 341
  Н 17
  Наден О. В. Торгівля жінками як кримінально-правова та соціальна проблема сучасності / О. В. Наден. – Київ : Атіка, 2004. – 286 с.

  Пропонується авторське бачення кримінально-правових та соціальних проблем торгівлі людьми, зокрема торгівлі жінками, яке є не тільки проблемою в Україні, а й світовою проблемою.
  Запропоновано системний підхід до проблеми торгівлі людьми як складу злочину. Проаналізовано чинні визначення понять "торгівля людьми" й "торгівля жінками", проведених як у міжнародних документах, так і в національному законодавстві країн світу.
  Особливість монографії – те, що в ній комплексно розглянуті питання криміналізації всіх видів діяльності, пов'язаних з торгівлею людьми (таких, як проституція, нелегальна міграція, наркоторгівля).



  67.99(4УКР)3 / 34С(С2)
  П 83
  Протидія торгівлі людьми : (законодавчі акти) / Орг. з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) [та ін.] ; відп. за вип. Ю. Ю. Сорочик. – Київ : [б. в.], 2011. – 62 с.

  У пропоноване друковане видання включено текст Закону України "Про протидію торгівлі людьми", який набрав чинності 15 жовтня 2011 року, окремі статті Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України стосовно питань протидії торгівлі людьми.


  343(477)
  П 83
  Протидія торгівлі людьми в Україні : (зб. законод. актів). – Київ : Нємчінова І. П., 2013. – 92 с.

  До пропонованого друкованого видання включено тексти Закону України "Про протидію торгівлі людьми", Державної цільової соціальної програми протидії торгівлі людьми до 2015 року й постанов Кабінету Міністрів України, прийнятих на виконання Закону України "Про протидію торгівлі людьми", окремі статті Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України стосовно питань протидії торгівлі людьми.


  341
  С 40
  Сироїд Т. Л. Міжнародний захист прав людини : навч. посіб. / Т. Л. Сироїд, Л. О. Фоміна ; Харків. нац. ун-т ім. В. Н. Каразіна. – Харків : Право, 2019. – 308 с.

  У навчальному посібнику висвітлено становлення та розвиток інституту міжнародного захисту прав людини на універсальному й регіональному рівнях; розкрито обсяг і складові основних прав людини (право на життя, право на свободу та особисту недоторканність, свободу думки, совісті та релігії, свободу зібрань та об'єднання та ін.); зосереджено увагу на ключових питаннях щодо правової та інституційної основи захисту таких категорій осіб як діти, жінки, біженці, вимушені переселенці, особи, позбавлені волі, та ін. Приділено увагу спеціалізованим органам та інституціям універсального і регіонального рівня, до компетенції яких віднесено захист прав означених категорій осіб; детально та змістовно розкрито процедури розгляду скарг статутних і договірних органів. Проаналізовано практику Європейського суду з прав людини щодо розгляду конкретних справ та акцентовано увагу на значенні прийнятих ним рішень.
  Для студентів, аспірантів, викладачів закладів вищої освіти, науковців, а також усіх, хто цікавиться питаннями захисту прав людини.



  60.5 / 301
  С 69
  Соціальний аналіз основних чинників торгівлі людьми: реальна ситуація та шляхи запобігання / [А. В. Алексеєва, Ю. М. Галустян, К. Б. Левченко та ін.] ; Держ. ком. України у справах сім'ї та молоді. – Київ : [б. в.], 2003. – 90 с.

  У колективній монографії висвітлено основні чинники, що сприяють поширенню торгівлі людьми в Україні, зроблено аналіз міжнародних документів і нормативно-правової бази протидії цьому соціальному явищу. Емпіричною базою слугували дані, отримані за результатами експертного опитування фахівців, що займаються цією проблемою, та опитувань жертв торгівлі людьми й потенційної групи ризику.
  Для працівників громадських організацій, правоохоронних органів, медичних і соціальних працівників, державних службовців, науковців, викладачів вищих навчальних закладів, аспірантів, студентів та всіх, кого цікавить діяльність, пов'язана із захистом прав людини.



  67.9 / 341
  Ч-48
  Черкес М. Ю. Міжнародне право : підручник / М. Ю. Черкес ; Одес. нац. юрид. акад. – Київ : Правова єдність, 2009. – 390 с.

  У підручнику на новій концептуальній основі висвітлюються структура, ключові поняття, категорії та особливості міжнародного права. Підручник складається з 19 розділів і за змістом відповідає програмі курсу навчальної дисципліни "Міжнародне публічне право" для студентів вищих навчальних закладів, затвердженій Міністерством освіти і науки України. Разом з тим у висвітленні окремих питань автор спробував відійти від звичних схем подання матеріалу та висловити свою думку щодо актуальних проблем міжнародного права, завдяки чому книга може бути цікавою не тільки студентам, а й фахівцям.
  Видання розраховане на студентів вищих юридичних навчальних закладів, аспірантів, викладачів, широке коло читачів, яких цікавлять проблеми міжнародного права.

 
Повернутись
Поділитись: