Прийди в цей світ, зроби його добрішим

Прийди в цей світ, зроби його добрішим

18.11.2024
26
  Творити добро є моральною потребою будь-якої людини. Не обов'язково здійснювати героїчні вчинки. Воно проявляється в буденних речах. І це не лише турбота про близьких, а і допомога незнайомим людям, тваринам – усім, хто потрапив у скрутне становище. Є безліч прикладів, коли цілком сторонні люди збирали кошти на лікування важкохворих, рідні яких навіть не підозрювали про таку допомогу. Під час військових дій, стихійних явищ, техногенних катастроф особливо загострюється відчуття відповідальності. Тому так поширене волонтерство. Однак у нашому випадку, коли в Україні йде війна, волонтерство, допомога армії, тим хто став біженцями є не так доброчинством, як необхідністю. Всі розуміють, що забезпечуючи потреби наших Сил оборони, ми допомагаємо і рятуємо в першу чергу себе.
  Людина – істота соціальна. Тому доброта, милосердя, взаємна підтримка – її вічні супутники. Це було не стільки бажання людини, скільки необхідність, адже лише разом, допомагаючи один одному, можна було вижити. Люди давно знають, що творити добро і не робити зла це – закон природи і суспільства. Адже все вертається – і добро, і зло. Тільки добро – сім раз, а зло – п'ять. І ще вони помітили, що допомагати іншим слід не чекаючи вигоди для себе, бо лише тоді зроблене добро повернеться до благодійника. Про це треба розповідати дітям, і не лише розповідати, а й власним прикладом заохочувати допомагати іншим.
  В українському суспільстві завжди були розвинені горизонтальні зв'язки, коли все, що стосувалося громади, вирішували на спільних зборах. Це стосувалося і допомоги тим, хто її потребував. Однією з найшляхетніших була традиція "Вдовиний плуг". На Благовіщення збиралася громада і вирішували, з якої сім'ї починатимуть обробляти ниву. Першим орали тим, де не було господаря – сиротам і вдовам. Виконували роботу разом і безкоштовно, ніби сплачували борг честі живих чоловіків перед чоловіками загиблими. Адже, як правило, це були козацькі вдови.
  І в давнину, і в сучасному світі вважається, що доброта дарує душевний спокій. Коли людина безкорисливо допомагає іншим, це завжди викликає посмішку, наповнює світлими та радісними емоціями, дарує відчуття задоволення від того, що я, сильніший, допоміг слабшому.
  Ми живемо у відкритому світі. Можна бачити багато відео, у якому люди допомагають тваринам. Це насамперед у зоні бойових дій. Також є вражаючі кадри порятунку людей і тварин після підриву дамби Каховської ГЕС. Чи, коли ми бачимо, як з усіх сил тікає перелякана черепаха, визволена добрими людьми із сіток, чи повільно відпливає морський велетень, бо аквалангісти нарешті зрізали залишки канату, у якому той колись заплутався…
  Пропонуємо переглянути віртуальну виставку "Прийди в цей світ, зроби його добрішим", створену у відділі абонемента Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Софії та Олександра Русових.


  60.9 / 33С5(С2)
  Б 40
  Безпалько О. В. Соціальна робота в громаді / Ольга Безпалько. – Київ : ЦНЛ, 2005. – 170 с.

  Громада – це групова спільнота, члени якої поділяють єдину територію і об'єднані повсякденними регулярними стосунками. У книзі розглядаються основні напрямки та різні аспекти соціальної роботи в громаді, історія і сучасні підходи до розуміння цього суспільного явища. Планування діяльності соціальних служб, спрямоване на вирішення конкретних проблем громади, реалізація громадських ініціатив та соціальних проектів потребує підготовлених спеціалістів, тому посібник допоможе творчо підійти до вирішення різноманітних соціальних проблем у громадах.


  67.9(4УКР)3 / 34С(С2)
  Б 79
  Болотіна Н. Б. Право соціального захисту: становлення і розвиток в Україні / Н. Б. Болотіна. – Київ : Знання, 2005. – 381 с.

  Книга присвячена аналізу проблем становлення і розвитку права соціального захисту в Україні. На основі національної та зарубіжної юридичної практики розглядається історія та сучасні тенденції у сфері державного забезпечення соціальних прав, структура, організаційно-правові форми та конституційні гарантії права людини на соціальний захист. В окремому розділі аналізується відповідність законодавства України міжнародним стандартам у цій сфері.


  821(477)
  Г 15
  Галико Д. У пошуках сонячних днів [Текст] : кн. про благодійність для дітей і батьків / Данило Галико ; іл. Поліни Дорошенко. – Київ : Основи, 2021. – 39 с.

  Для багатьох благодійність – це реакція на біль, трагедію або скруту. Навіть дорослим важко справитись з такими складними почуттями. Діти ж інстинктивно уникають думок про негатив. Важливо, щоб дорослі усвідомили і донесли до дітей що благодійність – це про добрі справи та позитив. Адже звичка допомагати формується в дитинстві та розвивається протягом життя. Людина, вихована допомагати ближнім, буде робити добро природно та невимушено.


  821(477)
  Д 25
  19 різдвяних історій : [коротка проза : збірник / упоряд. і літ. ред. Ольга Ренн]. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2019. – 208, [3] с.

  До книги ввійшли історії дев'ятнадцяти українських письменників, про те, яким може бути Різдво – перш за все сімейне свято, час умиротворення, добрих справ та батьківського тепла. А також подарунків, фантасмагорії, несподіванок, яке повертає нас у дитинство та відкриває нові сенси дорослішання. Історії у книжці різні – про інші зимові свята, різдвяні пригоди і магію свята, а також про те, що, виявляється бувають також собачий Новий рік і котяче Різдво.


  821(477.51)
  З-63
  Зінич Є. Волонтерські щоденники [Текст] / Євген Зінич. – Київ : АВІАЗ, 2020. – 297, [2] с.

  Це – щоденникові записи, зафіксовані безпосередньо на Сході, враження та несподівані думки, спогади і роздуми. Книга ілюстрована авторськими фотографіями волонтерів з Чернігівщини Євгена Зінича та Олега Куриленка. Коли почалася російська агресія проти України – анексія Криму та заворушення на Донбасі – вони відчули внутрішню потребу допомогти нашим воїнам. Саме волонтерська діяльність дозволила їм побачити, як відчайдушно Україна потребує єднання своїх громадян для здобуття справжньої незалежності.


  27
  К 12
  Кавано Б. 365 історій на добрий день / Браян Кавано. – Львів : Свічадо, 2016. – 373 с.

  У книжці зібрано короткі, але милі нашому серцю історії-притчі на кожен день року, усі 365 днів. Вони допоможуть нам замислитися над тим, як живемо і яке наше місце у цьому житті. Прості, щирі оповіді наповнені глибоким змістом, котрий, однак не пізнається відразу, а виринає згодом. Прокидаючись вранці ми очікуємо, що прийдешній день буде добрим. Звісно, трапляються різні події, на які ми вплинути не можемо, але можемо зробити щоб день був радісним, адже все залежить від нашого ставлення до життя.


  63.3(4УКР) / 9(С2)
  С 47
  Слабошпицький М. Ф. Українські меценати : нариси з історії укр. культури / Михайло Слабошпицький. – Київ : Ярославів Вал, 2006. – 412 с.

  Книга про добре знане явище в усіх країнах світу: філантропія, благодійництво, меценатство. У ній відтворені сторінки української історії через призму цього феномена. Читач зустрінеться з Галшкою Гулевичівною, Костянтином Острозьким, Іваном Мазепою, Кирилом Розумовським, родиною Симиренків, Чикаленком – українців із чітко виробленою системою власного світогляду, світосприйняття. Тими, хто мав свої цінності, духовні орієнтири і вповні виявив свою українськість, реалізуючи її в моральній, духовній, матеріальній підтримці Україні.


  159.9
  Ч-44
  Чепмен Г., Кембпел Р. П'ять мов любови до дітей / Ґері Чепмен, Рос Кемпбел. – Львів : Свічадо, 2018. – 223 с.

  Якщо ви зацікавлені, щоб ваша дитина виростала доброю, гармонійною людиною, хочете налагодити з нею діалог взаєморозуміння, то повинні розмовляти мовою, властивою маленькій людині. Цих мов у кожної дитини п'ять, але є головна, завдяки якій найглибше сприймається батьківська любов. Книга розповідає, як визначити цю мову і розмовляти з дитиною, використовуючи при цьому і чотири інших способи висловлювати почуття, аби дитина не сумнівалася в тому, що ви її любите.
 
Повернутись
Поділитись: