За одягом зустрічають

За одягом зустрічають

27.02.2025
111
  28 лютого щорічно в усьому світі відзначається Всесвітній день кравця (World Tailor's Day), в ознаменування річниці народження сера Вільяма Еліаса Хоу, винахідника швейної машини.
  Кравець – це фахівець з виготовлення одягу, взуття та інших текстильних і шкіряних виробів. На відміну від швачки, що виконує лише якусь конкретну операцію, кравець може пошити виріб з нуля.
  Перші кравці з'явилися у Стародавній Греції у III ст. до н. е. Працювали вони у майстернях. Проте особливого статусу ця професія набула приблизно у XV ст., коли зародилося поняття "мода". Згодом намітилася і спеціалізація кравців: одні шили плащі, другі – чоловічі костюми, треті – жіночі сукні, інші – решту необхідного одягу. Все вбрання переважно виготовлялося на замовлення. У спеціальних книгах були зібрані зразки різних модних кроїв. Ці збірки матеріалів дозволяли кравцям шити одяг точно по фігурі клієнта, допомагали у виправленні певних недоліків.
  В історії моди, ніби у дзеркалі, відбита історія людства. За минулі сотні років сталися значні зміни у світі моди і в мистецтві кравецької справи. Так, на зміну ручній роботі прийшли швейні машини, з'явилися нові й досконалі тканини та фурнітура; одяг став зручнішим. Але і досі кравецька справа залишається мистецтвом, тому що саме завдяки їй створюється унікальний одяг, окремий стиль для кожної людини.
  Отже, цю професію можна з упевненістю назвати однією з найдавніших та найсучасніших, оскільки її представники несуть красу у світ.
  Потреба у кравецьких послугах є постійно. Нині створення одягу – це багатоетапний процес. Кравці можуть працювати на швейних підприємствах і займатися масовим виробництвом одягу, а можуть, працюючи в ательє, шити одяг за індивідуальними замовленнями. Кравець може бути фахівцем широкого профілю, іншими словами – виготовляти одяг різних асортиментних груп, або спеціалізуватися на виготовленні верхнього одягу, чоловічого чи жіночого, виробів зі шкіри або хутра.
  З нагоди Всесвітнього дня кравця працівниці відділу документів з економічних, технічних, природничих та сільськогосподарських наук створили віртуальну книжкову виставку "За одягом зустрічають".


  687
  А 50
  Аллан-Карон Л. Таємниця на ім'я Лаґерфельд / Лоран Аллан-Карон у співпраці з Патріком де Сінеті ; [пер. з фр. С. Орлова]. – Харків : Фабула, 2021. – 158, [1] с. – (#PROCreators).

  Карл Лагерфельд – одна з найзагадковіших постатей в історії світової моди. Його знають усі, і водночас про нього не знають майже нічого. Як це вдалося королю подіуму, який протягом кількох десятиліть перебував у центрі загальної уваги? І навіщо батько моди перетворив себе на легенду? Ці та чимало інших питань французький журналіст Лоран Аллан-Карон поставив друзям та близьким кутюр'є, а їхні відповіді дбайливо зібрав у правдивий і переконливий портрет генія, який спочатку ретельно вибудував життя своєї мрії, а потім зі смаком його прожив. Автор делікатно прочинив завісу в таємницю Лагерфельда, зробивши чудовий подарунок усім прихильникам таланту Кайзера Карла.


  687
  Г 47
  Гілфіґер Т. Американський мрійник: моє життя у фен-індустрії / Томм Гілфіґер за участю Пітера Ноблера ; пер. з англ. Юлія Кузьменко. – 2-ге вид. – Київ : Наш формат, 2021. – 359, [32] с. : іл., фот. кольор.

  Ця історія – про хлопця з провінційного містечка, який виріс у багатодітній сім'ї й завжди знав, ким хоче стати. Почалося все з любові до спортивної форми. Проте найбільш його зачарували бренди. Саме тому Томмі Гілфіґ із друзями відкриває магазин, одягає всю школу в хіпстерський одяг і пропонує новий стиль життя. Завдяки відчуттю моди і трендів колекції майбутнього дизайнера були суперпопулярними у брендових магазинах. І вже за кілька років мрійливий хлопець із містечка Ельміра стає автором не лише культових речей, а й революції в тогочасному маркетингу.


  687
  Г 70
  Горобчишина В.С. Довідник технологічних послідовностей виготовлення одягу : навч. посіб. / В. С. Горобчишина. – Львів : Новий Світ-2000, 2018. – 286 с. : табл. – (Вища освіта в Україні).

  У довіднику наведені технологічні послідовності виготовлення одягу з використанням сучасних обладнання і технології. Технологічні послідовності систематизовані у відповідності до видів асортименту побутового одягу. Перед кожною технологічною послідовністю представлені короткі технічні описи моделей одягу, що дає можливість оперативно орієнтуватися при виборі необхідної інформації для подальшого її використання чи опрацювання.


  37.24 / 6П9.3
  Г 70
  Горобчишина В. С. Проектування технологічних процесів швейного підприємства: навч. посіб. для вищ. навч. закл. / В. С. Горобчишина, Л. В. Буханцова. – Київ : Кондор, 2016. – 271 с. : табл.

  У навчальному посібнику розглянуто питання раціонального проєктування виробничих цехів і дільниць швейних підприємств, а також викладено методики розрахунків кількості робітників, обладнання та площі основних цехів швейних підприємств.


  687
  Є 41
  Єжова О. В. Конструювання: курс лекцій / О. В. Єжова ; Центральноукр. держ. пед. ун-т ім. В. Винниченка. – 3-тє вид., допов. – Київ : Центр учбової літератури, 2020. – 191 с. : рис., табл.

  У посібнику викладені основні відомості, пов'язані з асортиментом, вихідними даними та методами конструювання одягу в системі "людина – одяг – середовище", наведені методи виконання проєктно-конструкторських робіт з проєктування одягу платтєво-блузкового і костюмного асортименту, а також поясних виробів на типову та індивідуальну фігуру з використанням сучасних технологій традиційного та комп'ютерного проєктування. Особливу увагу приділено проблемі забезпечення якості одягу.


  687
  Є 41
  Єжова О. В. Технологія оброблення швейних виробів : навч. посіб / О. В. Єжова, О. В. Абрамова ; Центральноукр. держ. пед. ун-т ім. В. Винниченка. – 3-тє вид., допов. – Київ : Центр учбової літератури, 2020. – 255 с. : рис., табл.

  У посібнику викладені теоретичні відомості з оброблення деталей швейних виробів і наведені приклади технологічних послідовностей виконання окремих швів, вузлів та виготовлення швейних виробів. Перевагу при цьому віддано методам, які дозволяють отримати найвищу якість оброблення в умовах навчального закладу. Значна увага приділена ручним декоративним швам, що традиційно застосовувалися при виготовленні українського костюма.


  37.24 / 6П9.3
  К 61
  Колосніченко М. В. Комп'ютерне проектування одягу : навч. посіб. для вищ. навч. закл. / М. В. Колосніченко, Б. Ю. Щербань, К. Л. Процик ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. – Київ : Освіта України, 2010. – 235 с. : іл.

  У цьому навчальному посібнику вміщено основні відомості щодо комп'ютерного проєктування одягу, розглянуто реалізацію етапів конструювання швейних виробів із застосуванням сучасних систем автоматизованого проєктування (САПР) одягу.
  Теоретичний матеріал для повноти візуального сприйняття ілюстровано схемами, рисунками, скриншотами вікон програм. До кожної теми наведено найкорисніші, з погляду авторів, літературні джерела, які можуть розширити й доповнити матеріал.



  687
  К 67
  Корницька Л. А. Художнє проектування одягу. Історія костюма: [навч. посіб.] / Лариса Корницька. – Львів : Новий Світ-2000, 2018. – 433 с. : іл. – (Вища освіта в Україні).

  Костюм – це невід'ємна частина культурного буття людини та її привілей серед інших мешканців планети. Людина сама створює і презентує себе через костюм, навіть тоді, коли вона над цим не замислюється.
  У посібнику подаються відомості про історичний костюм та національний український костюм у контексті розвитку європейських мистецьких стилів і моди.
  Видання призначене для студентів вищих навчальних закладів, які вивчають історію костюма за швейним профілем навчання, інженерів-педагогів швейного профілю, а також викладачів спеціальних дисциплін швейного профілю.



  687
  Л 17
  Лазур К. Р. Швейне виробництво та матеріалознавство: словник / К. Р. Лазур, Т. М. Олійник. – Львів : Новий Світ-2000, 2018. – 245 с. : рис.

  Словник містить терміни, які вживаються у текстильній, швейній, трикотажній, галантерейній промисловості й товарознавстві.
  Усталені словосполучення у словнику подано в алфавітній послідовності. До іменника в називному відмінку долучено прикметник (полотно ткацьке, шов настрочний).
  Терміни, запозичені з інших мов, зазвичай доповнено короткою етимологічною довідкою.



  687
  П 30
  Петровцева Н. О. Художнє проектування одягу (вступ до спеціальності) : навч. посіб. / Петровцева Наталія. – Київ : Кондор, 2019. – 146 с. : рис., табл.

  Навчальний посібник містить ґрунтовну теоретичну частину, в якій розглянуто основні терміни і поняття, пов'язані з дизайном одягу; розкрито питання загальної характеристики сучасного процесу проєктування одягу; наведено відомості про різновиди ескізів костюмів, канони пропорцій людської фігури; надано інформацію про особливості графічного подання стилізованої схеми фігури людини в одязі, доповнення одягу (взуття, зачіска, окуляри, сумка, капелюх, пасок тощо) та оформлення одягу в залежності від структури і фактури тканини.


  37.24 / 6П9.3
  С 91
  Сушан А. Т. Інженерне проектування швейних виробів : навч. посіб. / А. Т. Сушан ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. – Київ : Арістей, 2005. – 171 с. : іл., табл.

  У навчальному посібнику викладено основні теоретичні положення щодо структури й технології процесу прийняття проєктного рішення. Подано вимоги до розробки проєктно-конструкторської документації у відповідності до ДСТУ, наведено приклади виконання окремих документів та довідкові матеріали.


  687
  Т 90
  Туск К. Твій стиль / Катажина Туск ; [пер. з пол. Соломії Савки]. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2018. – 236, [1] с. : фот.

  Чому нема що вдягнути, якщо шафа тріщить по швах? Як добирати одяг, щоб не перетворитися на рабиню модних трендів, які часто змінюються? Як завжди мати неперевершений вигляд і витрачати на свій гардероб мінімум часу? На всі ці запитання й багато інших відповідає знана експертка у світі гарного одягу та добрих манер, модна польська блогерка Катажина Туск.


  687
  Ш 95
  Шульман А. Одяг та інші важливі речі / Александра Шульман ; з англ. пер. Світлана Брегман [та ін.]. – Київ : ArtHuss, 2021. – 263, [1] с. : фот.

  Александра Шульман, редакторка британського Vogue упродовж 25 років (1992–2017), розповідає про речі з власного гардеробу, про ролі, які вони відіграли в її житті, і про свої стосунки з одягом починаючи від самого дитинства. У книзі йдеться радше не про світ моди – хоча про нього авторка знає все, – а про те, що одяг узагалі значить для кожного, як і чому ми його обираємо й носимо, припасовуючись до соціальних ролей, важливих для нас у поточний момент.
  Підготувала Людмила Бердак,
провідна бібліотекарка відділу документів з економічних, технічних, природничих та сільськогосподарських наук
Повернутись
Поділитись: