Україна – серце Європи

Україна – серце Європи

07.05.2025
29
  Уже третій рік поспіль 9 травня Україна відзначає День Європи разом із країнами Європейського Союзу. До цієї дати Центр європейської інформації Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових проводить "Тиждень європейської книги". Сьогодні ми підготували для вас віртуальну книжкову виставку "Україна – серце Європи".
  Європа – це не просто географічний простір. Це спільна історія, культура, цінності та прагнення. Україна розташована в самому центрі Європи, на перетині важливих торговельних шляхів та культурних впливів. Це робить її мостом між Сходом і Заходом, а також ключовим геополітичним гравцем. Зараз у боротьбі з російською агресією українці демонструють неабияку мужність та стійкість. Ми згуртувалися, щоб захистити свою землю, свою свободу та своє майбутнє в Європі. Україна – це не просто країна на карті. Це серце Європи, що б'ється. І це серце не можна зупинити.


  Волков О. М. Сучасна українська кухня : гастрономічна подорож Україною / Олексій Волков. – Київ : Поліпрінт, 2021. – 238 с.

  Автор книги Олексій Волков – президент Громадської спілки "Всеукраїнська асоціація гастрономічного туризму". Він переконаний, що українська кухня у сучасному світі є пізнаванним гастрономічним брендом. На його думку, українці вже мають в історії гастрономії багато страв і технологій, які зараз у тренді в усьому світі, й цим можна пишатися! Книга "Сучасна Українська кухня. Гастрономічна подорож Україною" розповідає по 2–3 гастрономічні історії з кожного регіону України. Разом 30 кулінарних історій і кращих українських страв. Книжка занурює у світ гастрономічних рецептів від часів козацтва до сьогодення.


  Капранов В. Д. Історія Європи : український погляд / Брати Капранови. – Київ : Зелений пес, – 2023. – 104 с.

  Як формувалася географічна та політична карта Європейського континенту? Чому Україна – це Європа, а наша історія – невіддільна від її історії? Лаконічний ілюстрований екскурс у давнину і сучасність для тих, хто хоче освіжити, систематизувати свої знання (а чи й набути нових) про події, які сформували нас як націю і привели до того, де ми є зараз. Бо щоб рухатись у майбутнє, потрібно розуміти минуле.


  Музиченко Я. Україна. Шлях до серця Європи = Ukraine. A journey to the heart of Europe / Ярослава Музиченко ; іл. Марії Білінської. – Харків : Vivat, 2023. – 236 с.

  Запрошую в мандрівку долями тих, що називали себе українцями і своєю працею робили життя інших ліпшим. Тих, чиї цінності, принципи та віра в людство стали гармонійною частиною європейської культури. Ми завітаємо до мислителя Григорія Сковороди, який вчить слухати серце й бути вільним; до художниці Катерини Білокур, яка попри всі негаразди свого життя дарувала людству прекрасне; до Володимира Беца, який довів рівність націй на анатомічному рівні. Я відкрию тобі ще чимало цікавих облич. Разом ми пройдемо новим шляхом до розуміння країни, нації, її духовного багатства та дивовижних переплетінь внутрішніх мотивацій. Дослідимо те, що невидимими пересічному оку артеріями стрімко мчить до серця. Серця України. Серця Європи.


  Попельницька О. О. Сто великих діячів культури України / О. О. Попельницька, М. В. Оксенич. – Київ : Арій, 2010. – 462 с.

  Книга містить 100 коротких біографічних оповідей – лаконічних портретів найвидатніших представників вітчизняної культури, які у різні історичні епохи творили як на теренах України, так і за її межами: скульпторів, архітекторів, художників, діячів театру та кіно, письменників і поетів. Творчість багатьох митців, чиї прізвища ввійшли до цієї книги, мало відома широкому загалу.


  Скицька У. Наші на карті світу : історії про людей, якими захоплюється світ / Уляна Скицька. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2019. – 315 с.

  "#НАШІ на карті світу" – це 80 історій про непересічних людей: українців за походженням чи місцем народження. Книжка журналістки Уляни Скицької – про #НАШИХ, людей, яких визнав увесь світ, які змінили хід історії, чиї досягнення дивують і вражають. Серед героїв книжки є добре знані Іван Пулюй, Соломія Крушельницька, Енді Воргол, Софія Яблонська, Казимир Малевич, Ігор Сікорський, Марія Примаченко. А є й ті, хто стане для читачів справжнім відкриттям: оскароносний мультиплікатор студії "Дісней" Володимир Титла; талановитий генетик, який розвинув теорію Дарвіна, Теодозій Добжанський; вчений-математик, чиї розробки лягли в основу першого у світі комп'ютера, Михайло Кравчук; донька львівського банкіра, яка винайшла принцип роботи Wi-Fi, Геді Ламар; легендарний воротар NHL Террі Савчук; харків'янин, який розшифрував писемність майя, Юрій Кнорозов. Ці люди надихають, і часом їхні біографії настільки дивовижні, що виникає думка: "Так буває лише в кіно".


  Скляренко В. М. 1000 фактів про Україну / В. М. Скляренко ; [пер. Ю. В. Максимейко]. – Харків : Бібколектор, 2013. – 313 с.

  Історія та політика, наука і техніка, мистецтво і спорт – ось далеко не повний перелік тем, що висвітлюються в нашому виданні. Ви дізнаєтесь про видатні археологічні пам'ятки – Кам'яну Могилу і Херсонес Таврійський, що увійшли до Списку всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО; про природні багатства України – мінеральні води та цілющі грязі, заповідний ковиловий степ і карпатські ліси, поклади вугілля та нафти, уранової руди та золота; про визначні наукові відкриття і технічні досягнення і, насамперед, про надзвичайних людей, які жили в нашій країні в різні часи.


  Традиції та звичаї українців. – Харків : Торсінг, 2018. – 95 с.

  Книга розповідає про стародавні й сучасні звичаї та традиції українців, про їх вірування та світогляд, знання та народну мудрість. Зі сторінок цього видання ви дізнаєтеся про найважливіші свята українців, а також - чим відрізнялося життя українців, які мешкали у різних регіонах.


  Україна – сузір'я культур : збірник. – Київ : Новий друк, [2018]. – 235 с.

  На сторінках збірника здійснено першу спробу зібрати, систематизувати та висвітлити інформацію щодо стану забезпечення прав представників національних меншин на культурну, мовну, релігійну самобутність, ефективну участь у державних справах представників етнонаціональних спільнот не тільки на державному, але й на регіональному рівнях.


  Україна. 500 чарівних куточків, які варто відвідати : путівник / [уклад. Т. Лагунова]. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2014. – 405 с.

  У книзі ви знайдете інформацію про видатні археологічні пам'яткі та печерні міста, замки та фортеці, садиби й палаци, національні парки та біосферні заповідники. Майже про кожний куточок подано історичну довідку та відомості про походження назви. Наведено розклад роботи музеїв, телефони та багато іншої корисної інформації.


  Українська культура в європейському контексті / Ю. П. Богуцький [та ін.]. – Київ : Знання, 2007. – 679 с.

  У книзі розкривається розвиток української культури з найдавніших часів до сьогодення у її нерозривному зв'язку і взаємозбагаченні з духовними надбаннями народів Європи. Висвітлюється активна роль культурної складової у процесах загально-цивілізаційного поступу, зокрема державотворення в Україні.


  Ці дивовижні українці : кн.-мандрівка "Україна" / [авт. текстів Є. Нєвєжина ; авт. ідеї, голов. ред.: І. Тараненко, Ю. Курова ; іл. А. Шостко]. – Київ : Green Pengvin : Media Friends, 2019. – 48 c.

  "Ці дивовижні українці" – захоплива космічна мандрівка у світ України та людей, котрі її населяють. Космічна, бо Україна – це цілий всесвіт, де діє безвідмовний закон тяжіння українця до землі, де сяє, але не завжди гріє сонце свободи.
  Тут тисячолітня історія та новітні українські ноу-хау, тут смачнюча бабусина їжа й таємничі прадавні символи. А все це разом складається в один неповторний код-орнамент, що поєднує нас у єдине ціле і робить українську галактику відмінною від інших. А ще мандрівка космічна тому, що українці – просто Космос! І цей проєкт – найкращий привід у цьому переконатись!



  Шаров І. Ф. Вчені України: 100 видатних імен / І. Ф. Шаров. – Київ : АртЕк, 2006. – 480 с.

  Книга кандидата історичних наук, народного депутата України Ігоря Шарова репрезентує сто видатних вчених України, які є гордістю, славою, духовним надбанням нації.
  Підготувала Оксана Плаунова,
головний бібліограф відділу наукової інформації та бібліографії
Повернутись
Поділитись: