027.5(477.43)
Б 59
Бібліотека – наша доля [Текст] : довідник / Департамент інформ. діяльн., культури, нац. та релігій Хмельниц. облдержадмін. ; уклад. О. О. Баворовська. – Хмельницький : Хмельницька ОУНБ, 2021. – 121 с. : фот.
Довідник подає відомості про працівників Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки, які працювали в різні роки та працюють сьогодні.
Видання присвячене 120-річчю бібліотеки. Розраховане на широке коло читачів, бібліотечних фахівців усіх систем і відомств, викладачів та студентську молодь навчальних закладів культури України й усіх, хто цікавиться бібліотечною справою на Хмельниччині або досліджує її.
94(477)
К 17
Календар знаменних і пам'ятних дат Хмельниччини на 2020 рік [Текст] : рек. бібліогр. довід. / Хмельниц. обл. універс. наук. б-ка, Хмельниц. міська орг. Нац. спілки краєзнавців України ; [уклад.: О. М. Шеін, В. М. Борейко]. – Хмельницький : Стрихар А. М., 2019. – 155 с.
До уваги читачів – черговий випуск рекомендаційного бібліографічного довідника "Календар знаменних і пам'ятних дат Хмельниччини на 2020 рік", який видається Хмельницькою ОУНБ з 1966 року та представлений на вебсайті бібліотеки.
Мета видання – надати довідковий матеріал про визначні події історії, суспільно-політичного, спортивного, громадського й культурного життя Хмельниччини, ювілеї уродженців краю та видатних діячів, життя і діяльність яких пов'язані з нашим краєм.
Дати у довіднику подано за новим стилем. Якщо у джерелах траплялися розбіжності, перевага віддавалася інформації з фундаментальних енциклопедично-довідкових видань.
Календар складається з двох розділів: "Хроніка знаменних і пам'ятних дат" та "Імена, події, факти...".
У першому розділі спочатку подаються ювілеї, точна дата яких не встановлена, далі – дати за місяцями і числами. Дати, по яких подаються розширені текстові довідки, виділені курсивом.
Текстові матеріали подаються в авторській редакції. Список літератури про діячів науки, культури, мистецтва та спорту розміщено у зворотній хронологічній послідовності.
До збірника увійшли доповіді й тези учасників обласної науково-практичної конференції, на якій розглядалися найактуальніші проблеми сьогодення бібліотек області: шляхи реформування публічних бібліотек у зв'язку з адміністративною реформою. В сучасних умовах розвитку українського суспільства публічні бібліотеки відіграють особливу роль у розвитку громад, адже залишаються доступним та безкоштовним джерелом отримання достовірної інформації, місцем, що об'єднує мешканців.
До збірника увійшли авторські доповіді й тези учасників обласної науково-практичної конференції "Бібліотека в системі соціалізації особистості та соціального розвитку громад", у яких порушуються актуальні проблеми розвитку публічних, наукових, університетських бібліотек, формування та розбудови краєзнавчих ресурсів, зокрема історико-культурних фондів, розвитку сучасних технологій обслуговування мешканців громад області, проєктної та грантової діяльності.
Видання адресоване працівникам бібліотечно-інформаційної галузі.
Це видання приурочено до 75-річчя утворення Хмельницької області і містить інформацію про історію утворення області, її сучасний стан, визначено перспективи розвитку. Адресовано широкому загалу, всім, хто цікавиться історією, сьогоденням Хмельниччини, дбає і творить своє майбутнє.
Українська революція 1917–1921 років стала визначальним етапом в історії українського державотворення. У ході революції уперше у новітній історії український народ утвердив себе як політичну націю і створив незалежну українську державу. Після десятиліть цілеспрямованого замовчування та викривлення комуністичною тоталітарною пропагандою української історії для великого загалу досі залишаються маловідомими українські постаті, які брали участь у подіях Української революції.
Актуальність теми національної безпеки зумовлена складними реаліями сьогодення країни.
Бібліографічний посібник "Національна безпека України" продовжує попередні два видання (Хмельницький: ОУНБ, 2005; 2015) та складений на основі фонду Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки.
Матеріали в покажчику згруповані в тематичні розділи, які найбільш повно розкривають питання національної безпеки країни.
Бібліографічні описи книг та статей із збірників супроводжуються шифрами, присвоєними їм в ОУНБ, та містять вказівку на місцезнаходження документа у структурних підрозділах бібліотеки.
Покажчик розрахований на задоволення інформаційних потреб викладачів, учнів та студентської молоді, працівників органів місцевого самоврядування, а також широкого кола читачів. Відбір літератури завершено у І кварталі 2020 р.
Видання містить інформацію про директорів обласних, централізованих бібліотечних систем, центральних міських/районних бібліотек та провідних бібліотек закладів вищої освіти Хмельниччини.
обслуговування користувачів до 17:45
обслуговування користувачів
призупиняється