336(477)
Ж 74
Житар, Максим Олегович.
Фінансова архітектура економіки України в умовах глобальних трансформацій [Текст] : монографія / М. О. Житар ; [ред. О. С. Смєлова] ; М-во освіти і науки України, Черніг. нац. технол. ун-т. – Чернігів : ЧНТУ, 2020. – 351 с. : рис., табл.
У монографії висвітлено сучасні проблеми функціонування фінансової архітектури економіки України. Сформовано концептуально значущі положення, що детермінують специфічний підхід до визначення парадигми формування сучасної фінансової архітектури в межах меркантилістської, фізіократичної, класичної, неокласичної, марксистської, кейнсіанської та інституційної теорій. Запропоновано методичний підхід до оцінки фінансової архітектури, що грунтується на основних базових припущеннях щодо визначення: об'єкта оцінювання, типології фінансової архітектури, характеру показників, інтерпретації результатів оцінювання, в основу якої покладено чотири комплексні складові з відповідним набором індикаторів, зокрема: фінансовий розвиток, фінансові інститути, фінансові ринки, фінансова стабільність. Значна увага приділена підходам до формування конфігурації фінансової архітектури національної економіки: за рівнями ієрархії; за економічною будовою; за організаційно-правовим складом; за інституційно-функціональним складом. Визначено соціально-економічні умови результативності використання основних складових фінансової архітектури держави. Представлено концептуальний підхід до організаційно-економічного забезпечення регулювання фінансово-кредитних відносин в Україні. Запропоновано стратегічні напрями розвитку фінансової архітектури економіки України в умовах глобальних трансформацій.
Монографія розрахована на науковців, спеціалістів, які приймають рішення у сфері формування стратегії забезпечення стійкості національної фінансової системи в умовах трансформаційної невизначеності, викладачів, аспірантів, магістрів і студентів.