65.9(4УКР) / 33С5(С2)
Б 93
Бутко, Микола Петрович.
Інвестиційна домінанта сталого розвитку регіону в умовах інтеграції [Текст] / М. П. Бутко, О. Ю. Акименко ; НАН України, Рада по вивченню продукт. сил України. – Ніжин : Аспект-Поліграф, 2009. – 230 с. – Бібліогр.: с. 201–215.
У монографії викладена сутність інвестиційної домінанти регіонального розвитку та організаційні засади державного регулювання інвестиційної діяльності в сучасних умовах. Досліджено необхідність державного регулювання процесу інвестування, запропоновано інвестиційно-орієнтовану модель регіонального розвитку.
Досліджено реальний стан та запропоновано шляхи удосконалення державної інвестиційної політики на регіональному рівні. Вказано напрями активізації процесу залучення прямих іноземних інвестицій.
Монографія розрахована на фахівців у галузі економіки, державного регіонального управління місцевого самоврядування, науковців, викладачів, аспірантів, магістрів та студентів.
У монографії досліджено теоретичні положення та прикладні підходи до вдосконалення організації систем інформаційного забезпечення державного управління. Обґрунтовано методичні засади інформаційного моделювання в державному управлінні, удосконалено методичні підходи до визначення тенденцій розвитку систем інформаційного забезпечення, методики прогнозування зовнішніх інформаційних потоків та оптимізації внутрішніх інформаційних потоків в органах державного управління. Запропоновано систему принципів побудови, функціонування і розвитку інформаційних систем, теоретико-методичні підходи до оцінки якісних характеристик управлінської інформації, теоретичні підходи до моделювання функціональних підсистем систем інформаційно-аналітичного забезпечення державного управління. Розглянуто проблеми формування електронного уряду в Україні.
Монографія розрахована на фахівців у галузі державного управління, місцевого самоврядування, науковців, викладачів, студентів.
Монографія присвячена актуальному питанню розвитку регіонального транспорту як важливої складової сучасної виробничої інфраструктури регіону. Досліджені особливості формування, використання та зростання транспортного потенціалу як передумови розвитку економіки регіону.
В монографії, зокрема, здійснена оцінка рівня розвитку сукупного транспортного потенціалу регіону на прикладі Чернігівської області, досліджено його місце в національній транспортній системі та виявлено можливості інтеграції у єдиний європейський транспортний простір і транспортну систему країн СНД.
Проведена діагностика дозволила розробити організаційно-економічний механізм розвитку сукупного транспортного потенціалу регіону, деталізації шляхів реалізації якого авторами монографії приділено значну увагу.
Монографія розрахована на фахівців у галузі економіки, державного регіонального управління, науковців, викладачів, аспірантів, магістрів і студентів.
У монографії проведено сучасну оцінку конкурентних позицій харчової промисловості України в умовах посилення інтеграційних процесів; доведено вплив диверсифікації виробництва на його адаптацію до вимог інтеграції, розкрито критерії оцінки її впливу на конкурентоспроможність; обґрунтовано методику ідентифікації харчової промисловості до вимог СОТ.
В умовах фінансово-економічної кризи, а також неоднозначності розвитку глобалізаційних процесів, різко підвищується практична цінність наукових розробок, спрямованих на обґрунтування механізмів підвищення конкурентних позицій національної економіки.
Монографія розрахована на фахівців з управління, науковців, викладачів, студентів.
65.9(4УКР)32 / 33С5(С2)
Б 93
Бутко, Микола Петрович.
Консалтингове забезпечення процесів інноваційно-інвестиційного розвитку [Текст] : монографія / М. П. Бутко, С. В. Повна ; Черніг. держ. технол. ун-т. – Ніжин : Аспект-Поліграф, 2010. – 249 с. – Бібліогр.: с. 228–249.
У монографії розглянуто сутність інноваційно-інвестиційної моделі розвитку економіки в сучасних умовах глобалізації та регіоналізації. При цьому система консалтингу визначена як один з механізмів забезпечення такого розвитку. Поглиблені дослідження стану консалтингового забезпечення процесів інноваційно-інвестиційного розвитку здійснено на прикладі аграрного сектора економіки Чернігівської області.
Обґрунтовано логічний взаємозв'язок між експертизою та консалтингом для активізації інноваційно-інвестиційної діяльності підприємств. Розглянуто принцип мінімуму при розвитку складових системи експертизи та консалтингу, де загальний рівень розвитку усієї системи обумовлюється найменш розвиненою її підсистемою. Відповідно розроблена стратегія формування консалтингової системи підтримки інноваційно-інвестиційних процесів в аграрному секторі, в основу якої покладено розподіл за державними та приватними функціями, та науково обґрунтовано ресурсне забезпечення експертно-консалтингової діяльності щодо інноваційно-інвестиційного розвитку аграрного сектора.
Монографія розрахована на фахівців з управління, науковців, викладачів, студентів.
обслуговування користувачів до 17:45
обслуговування користувачів
призупиняється