У виданні вперше публікується повний текст унікальної пам’ятки – Чернігівської переписної книги 1666 р. Матеріали перепису дають можливість ознайомитися з кількісним, поіменним та якісним складом населення значної частини Чернігівського полку та прилеглої території білоруського Задніпров’я.
Для істориків, краєзнавців та всіх шанувальників історії України.
Чернігівській ОУНБ ім. В. Г. Короленка подаровано два примірники книги.
Книга містить архівні матеріали про участь уродженців Ічнянщини (Чернігівська обл.) у формуваннях Армії УНР. Відомості про них подано в широкому контексті національно-визвольних змагань українського народу 1917–1921 рр. Публікуються також слідчі матеріали щодо борців проти радянського режиму та довідник старшин і козаків Армії УНР – вихідців з Чернігівщини.
Чернігівській ОУНБ ім. В. Г. Короленка подаровано два примірники книги.
Видання містить упорядковану довідкову інформацію про Ройську сотню Чернігівського полку. Розглядається процес формування території сотні та її адміністративно-територіальний устрій. Списки сотенної старшини супроводжуються біографічними довідками. Також детально розглядається історія кожного поселення, що входило до складу сотні: історія заснування, власники, кількість дворів, церкви, млини, школи, шпиталі, шинки, володіння старшини, приїжджі двори; перелічені основні козацькі родини та отамани.
Для істориків, краєзнавців та всіх, хто цікавиться історією України.
Чернігівській ОУНБ ім. В. Г. Короленка подаровано два примірники книги.
Померлий козацький полковник, який роз’їжджає містом у компанії чортів... Привид Мотрі Кочубей, що охороняє скарби гетьмана Мазепи... Прокляті могили, закинуті церкви, привиди старовинних панських маєтків, відьми, які своїми чарами викликають посуху та зурочують людей... Усі вони – герої містичних нарисів про минуле Чернігівщини. Цим оповідям можна вірити або не вірити, сприймати їх як плід народної уяви або віддзеркалення реальних історичних подій. У будь-якому разі вони вже стали частиною місцевого фольклору і будуть цікаві не лише туристам та гостям нашого міста, а всім, хто хоче більше дізнатися про минуле рідного краю.
Чернігівській ОУНБ ім. В. Г. Короленка подаровано два примірники книги.
Посібник призначений для допомоги вчителям інформатики, фізики, математики при викладанні предметів "Інформатика", "Фізика", "Математика" у середній школі, а також буде корисним слухачам курсів підвищення кваліфікації педагогічних працівників при вивченні курсу "Інформаційно-комунікаційні технології в освіті".
Чернігівській ОУНБ ім. В. Г. Короленка подаровано три примірники книги.
Навчальний посібник підготовлено відповідно до навчальної програми спецкурсу "Психологія масової комунікації", який передбачено тематикою спецкурсів кафедри соціальної та практичної психології.
У навчальному посібнику викладено найважливіші теоретичні відомості з такого наукового напряму, як психологія масової комунікації. У кінці навчального посібника наведено плани семінарських і практичних занять, подано методичні матеріали для їх проведення, представлено завдання для самостійної та індивідуальної роботи студентів, призначені для активного й осмисленого засвоєння теоретичних знань і вироблення практичних умінь. За структурою навчальне видання відповідає вимогам кредитно-модульної системі організації навчального процесу.
Для студентів вищих навчальних закладів, які вивчають спецкурс "Психологія масової комунікації" або нормативний курс "Соціальна психологія".
Чернігівській ОУНБ ім. В. Г. Короленка подаровано два примірники книги.
обслуговування користувачів до 17:45
обслуговування користувачів
призупиняється