ЛОЗОВИЙ Валерій Михайлович

ЛОЗОВИЙ Валерій Михайлович

   
  Видання відкриває читачеві історію Чернігово-Сіверського краю, красу його природи, майстерність мешканців, джерела духовності.
   
   Нова книга Олександра Волощука – це перша спроба автора написання художнього твору (чотири попередні його книги були написані в науково-популярному жанрі). Роман "Сорок чотири дні" є, по суті, автобіографічним. У ньому – розповідь про одну з мандрівок Олександра, але крім романтики траси читач полине у глибини кохання і філософію людських почуттів.
   
  Етнічна культура, створюючи значущий контекст для особистого вибору людини, не обмежуює її здатність піддавати сумніву та переглядати окремі цінності чи переконання. Стрижневою ідеєю пропонованого видання є формування поваги до всіх існуючих у суспільстві культурних потреб та способів життя. Книга містить великий масив опрацьованого матеріалу – етнологічного, соціологічного, психологічного, який подано на підставі поліцентричної методології.
  Для широкого кола читачів – студентів, викладачів, науковців, усіх, хто цікавиться соціокультурними питаннями життя етносу.
   
  VII-й Международный научный семинар "Евреи Левобережной Украины. История и культура" был проведен в рамках VIII-го городского фестиваля еврейской культуры имени Шолома Алейхема.
  В сборник вошли материалы, рассказывающие об истории и культуре евреев Черниговщины ХIХ–ХХ вв.
  Для преподавателей, учителей, научных работников, музейных сотрудников, краеведов и всех, кто интересуется еврейской историей и культурой.
   
  У збірці подані окремі твори літераторів Остра.
  Їх творчість проходить на зламі двох століть – кінець двадцятого початок двадцять першого.
  Різних за характером, віком, розмаїттям творчих пошуків авторів об’єднує любов до слова, до землі, до рідного міста, любов до всього найкращого.
  Для широкого кола читачів.
   
  В данной книге описаны факты из жизни хутора Семеняговка Пакульского сельсовета до революции 1917 года, периода коллективизации, Второй мировой войны и послевоенного периода по воспоминаниям его жителей.
   
  "Документи в порядку? Поїхали!" – третя книга Олени Марченко, яка досить тривалий час мешкає у Москві й очима чернігівки спостерігає динаміку столиці Росії.
  Цього разу вона ділиться своїми враженнями та розповідає про життя московських українців.
    
  У цій книзі йдеться про одне з сіл Козелеччини, яке в різні часи свого існування, як увесь український народ славилося перш за все трудівниками полів і ферм. На її сторінках читачі знайдуть відомості про його уродженців, що заслужили до себе своєю працею шану, повагу і авторитет як у межах району, так далеко і за його межами.
  Пилятинців зацікавлять також світлини, які вміщені у цьому виданні, що нагадують про своє рідне село, його мешканців.
   
  Видання присвячено одному з найпотужніших інструментів соціального впливу, винайдених масовою комунікацією минулого століття, явищу, в якому німецький дослідник Ганс Швіцке вбачав кульмінаційну точку розвитку людської культури – художньому радіомовленню, зокрема, оригінальному радіомистецтву і так званим "жанрам межі". Праця вміщує обґрунтовану наукову відповідь на питання, чому радіомистецтво виявилося у багатьох країнах принципово несумісним з тоталітарною інформаційною політикою.
  Монографія розрахована на дослідників соціальної комунікації, співробітників радіомовлення, студентів.
   
  Представлений навчально-методичний посібник містить докладний огляд основних тем курсу "Методика викладання психології". Розглядаються методичні проблеми підготовки та проведення лекцій, семінарських, практичних, лабораторних занять, уроків з психології, надаються рекомендації з методичного керівництва самостійною роботою студентів. Характеризуються методи і прийоми навчання психології, а також способи перевірки й оцінки знань. Викладення матеріалу супроводжується узагальненням у формі таблиць і схем.
  Для студентів вищих навчальних закладів із фаху "Психологія", викладачів вищих навчальних закладів, практичних психологів у сфері освіти.
   
  Уперше опублікована у 1852 р. книга М. А. Маркевича, що містить унікальні відомості з історії Чернігова, давно вже стала бібліографічною рідкістю. Її перевидання українською мовою покликане активізувати історико-краєзнавчі студії, привернути увагу громадськості до минувшини Чернігова.
  Для істориків, краєзнавців, викладачів, учителів, студентів, усіх, хто цікавиться вітчизняною історією.
   
  До збірника ввійшли 35 статей і доповідей 44 авторів із провідних музейних і науково-дослідних закладів Чернігівщини, Київщини, Полтавщини, Сумщини, Хмельниччини, Рівненщини, Кіровоградщини, АР Крим, Санкт-Петербурга. Простежується історична "бібліографія" та "родовід" палацово-паркових комплексів, визначаються їхні географічні центри, охарактеризовуються культурно-побутові моделі садиб і маєтків. Розглядається актуальне питання збереження культурної спадщини України, Росії, особливо палацово-паркової. Аналізується нагальна потреба в запровадженні ефективних форм і методів реставрації, консервації, пристосування і використання старовинних садиб і маєтків. Увага приділена висвітленню діяльності сподвижника української національної ідеї, громадського діяча, щедрого мецената, фанатичного колекціонера, палкого шанувальника пам'яті Т. Г. Шевченка – Василя Васильовича Тарновського-молодшого.
  Матеріали збірника розраховані на науковців, музейників, мистецтвознавців, викладачів, студентів і на всіх тих, хто зацікавлений проблемами розвитку та збереження національної спадщини.
   
  У збірнику містяться документи, що висвітлюють події утворення Чернігівської губернії як самостійної адміністративно-територіальної одиниці у складі Російської імперії, а також різні етапи розвитку губернії у хронологічній послідовності.
  Збірник документів розрахований на істориків, краєзнавців, викладачів, студентів, учнів та усіх, хто цікавиться історією Чернігівського краю.
   
  Ольга Гоголь – молодая начинающая поэтесса нашей современности. "Побег на территорию мысли" – ее творческий дебют. Этот сборник посвящен вопросам в области философского осмысления жизни. В его основе лежат лирические размышления и тонкий психологизм, которые выражаются редкой поэтической неординарностью мысли автора.
  Книга рассчитана на широкий круг читателей, которые, как и автор, стремятся познать глубокий внутренний мир человека, сохраняя при этом свою неповторимую индивидуальность.
   
  У книзі йдеться про історію садиби Ліндфорсів-Русових у с. Олешня, що на Чернігівщині, висвітлено життєвий шлях відомих представників цієї родини, оприлюднено унікальні світлини з фамільних архівів, а також фотографії пам’яток, що збереглися у с. Олешня, де з ініціативи Благодійного фонду імені Софії Русової триває облаштування її меморіального музею і туристично-рекреаційного комплексу.
  Для науковців, учителів, студентів, краєзнавців, усіх, хто цікавиться історією України та Чернігівщини.
   
  У другому переробленому, виправленому і доповненому виданні довідника представлено зібрані майже за 70 років пошуковцями і дослідниками стислі відомості про встановлені жертви найбільшої в роки Другої світової війні в Європі (1939–1945 pp.) каральної акції нацистів, здійсненої проти цивільного населення. Внаслідок проведеної окупантами у березні 1943 р. у містечку Корюківка Чернігівської області України каральної операції було вбито і спалено близько 7000 осіб, а містечко повністю знищено. Загалом у виданні подано відомості про 1893 встановлені жертви трагедії. Довідник складається із вступної статті від упорядників, Мартирологу встановлених жертв Корюківськоїтрагедії 1943 p., результатів пошуку і встановлення, обстеження та ексгумації поховань жертв трагедії та інших злочинів під час окупації в 1941–1943 pp., а також вибраних фотодокументів. Довідник призначено для істориків, краєзнавців, вчителів, викладачів, студентів, представників органів влади і всіх причетних до реалізації державної політики пам’яті в Україні.
   
   Ця книга розрахована, в першу чергу, для людей, які народилися, виросли або працювали в Марківцях. У ній ідеться про розвиток цього села, про сумні й радісні події, які на сьогодні вже стали історичними.
  Читач ознайомиться, можливо з невідомими сторінками життєдіяльності того чи іншого односельця.
  На сторінках книги зафіксовано період з часів заснування села і до його сьогодення.
   

  У виданні вперше публікується повний текст унікальної пам’ятки – Чернігівської переписної книги 1666 р. Матеріали перепису дають можливість ознайомитися з кількісним, поіменним та якісним складом населення значної частини Чернігівського полку та прилеглої території білоруського Задніпров’я.
  Для істориків, краєзнавців та всіх шанувальників історії України.

  Чернігівській ОУНБ ім. В. Г. Короленка подаровано два примірники книги.

   

  Книга містить архівні матеріали про участь уродженців Ічнянщини (Чернігівська обл.) у формуваннях Армії УНР. Відомості про них подано в широкому контексті національно-визвольних змагань українського народу 1917–1921 рр. Публікуються також слідчі матеріали щодо борців проти радянського режиму та довідник старшин і козаків Армії УНР – вихідців з Чернігівщини.

   Чернігівській ОУНБ ім. В. Г. Короленка подаровано два примірники книги.

   
  В збірник увійшли матеріали і публікації вчених, дослідників, краян, журналістів про всесвітньо відомого українського математика, нашого земляка Георгія Феодосійовича Вороного (1868–1908) та непересічних представників його родини.
  Народився та похований вчений в с. Журавка, що на Чернігівщині, і ми горді тим, що саме чарівної краси журавська земля зростила титана математичної думки, праці якого в наш час знайшли своє друге народження.
  Видання розраховане на краєзнавців та науковців, педагогів, студентів та школярів, усіх, хто любить рідний край та цікавиться історією Чернігово-Сіверської землі та її видатними земляками.
  
  Людина протягом багатьох століть наполегливо проторює різні стежки, щоб наблизитися до розуміння таємниць психіки, збагнути природу власного "Я", знайти засоби гармонізації душевних станів, усвідомити взаємодію почуттєво-еротичних і раціонально-логічних поривів душі.
  Ця книга – своєрідний посібник для самоосвіти, де читач знайде напутні поради й необхідні дороговкази для захопливого мандрування в світі психологічних напрямів і течій.
  Для широкого кола читачів – старшокласників, студентів, викладачів, усіх, хто цікавиться психологією та історієї психологічної думки.

 
   
  Ця книга, в якій віддзеркалено витоки нашого роду, подає шляхи, якими йшли наші краяни протягом декількох епох. Переплетені літа минувшини із сучасністю. Подані біографії особистостей, котрі тісно пов'язані з нашим краєм.
  Видання стане в нагоді краєзнавцям, викладачам, учням, зацікавить усіх, кому не байдуже минуле і сьогодення Борзнянщини.
   
  У монографії розкривається сутність та значення сталого соціально-економічного розвитку, його структура; на основі аналізу виявляються проблеми як суспільного розвитку в цілому, так і його окремих складових, зокрема, освіти, культури, охорони здоров’я, туристично-рекреаційної сфери; намічені шляхи подолання виявлених проблем і подальшого функціонування суспільної сфери в контексті забезпечення в Україні сталого розвитку.
  Монографія розрахована на науковців, працівників соціальної сфери, державних службовців, викладачів, аспірантів, студентів, широке коло фахівців.
   
   Действие романа охватывает героическое время Украины второй половины 17 века. И кто же такой на самом деле черниговский Дракула – Дунин-Борковский, рыцарь герба Белого Лебедя, генеральный обозный войска Запорожского, второй человек в старшине после гетмана? Под силу ли ему преодолеть родовое проклятие? Что реально, а что остаётся легендой в мистификации вокруг его имени?
  Чернигов в романе – олицетворение могущества и духовности, что позволило ему выжить и не стать городом-призраком.
  Каждая глава – увлекательное путешествие в легенду и тайну. Книга рассчитана на широкий круг читателей, которые ценят психологические тонкости, народный юмор и готовы вдохновиться подвигами своих предков.
   
   Видання є складовою частиною науково-документальної серії книг "Реабілітовані історією", покликаної розповісти про політичні репресії радянської доби в Україні. У четвертій книзі Чернігівського тому на основі нововиявлених архівних джерел розкриваються етапи застосування Указів Президії Верховної Ради СРСР від 21 лютого та 2 червня 1948 р. про виселення селян, які не виконали мінімуму трудоднів, у Чернігівській області. Книга містить вступну статтю, добірку документів та матеріалів, нариси про репресованих мешканців Чернігівщини, а також біографічні відомості про громадян, які зазнали репресій за часів тоталітарного режиму.
  Видання розраховане на широке коло читачів – науковців, викладачів, учителів, краєзнавців, усіх, хто цікавиться історією України.
   
  У книжці "Любов і зрада" відомий український письменник Олексій Брик розкриває непрості морально-етичні проблеми в житті людей. Кохання і зрада, підступність і корисливість, брехня й нещирість, і, нарешті, "прозріння" яскраво й правдиво змальовані автором.
  Сюжети творів привертають увагу самобутністю персонажів, динамікою, несподіваною розв’язкою подій і психологізмом. Книга адресована широкому колу читачів.
   
  Кожне село – це джерело інформації до великої книги історії країни. З його зникненням джерело міліє, бо втрачаються носії інформації – мешканці села. Волею обставин село Масани перестало існувати як адміністративна одиниця, стало північно-західним передмістям Чернігова. Авторка, все життя якої пройшло тут, має за мету зберегти історію села та пам’ять про односельців.
   
  Практикум містить фрагменти першоджерел усної народної творчості, літературних творів, праць українських педагогів, які студенти мають опрацювати в процесі підготовки до семінарських занять з етнопедагогіки згідно з наведеними у посібнику методичними рекомендаціями, а також навчальну програму курсу, контрольні запитання, питання для самоконтролю, список літератури з електронними ресурсами включно та інші додатки.
  Для викладачів, студентів, учителів, усіх, хто цікавиться етнопедаго-гікою та українознавством.
   
  У виданні здійснено публікацію перепису с. Дягови, укладеного під час проведення у 1765–1769 рр. Генерального опису Лівобережної України. Книга містить 93 документи (оригінали, копії, чернетки), що включать відомості про козацьке та посполите (піддане) населення с. Дягови, угоди купівлі-продажу маетностей. В них міститься інформація про кількість дворів у Дягові, їхню забудову та населеність. Джерело дає уявлення про чисельність мешканців села, їх походження, соціальний статус, вік, стан здоров’я, структуру та розміри сімей, господарську діяльність тощо.
  Для істориків, краєзнавців, студентів та широкого кола читачів.
   
  У збірнику документів і матеріалів представлені анотований список знищених карателями сіл і селищ Чернігівщини разом із цивільним населенням під час німецької окупації 1941–1943 рр., вибрані документи, які висвітлюють причини, характер та масштаби цих злочинів проти людяності, та мартирологи встановлених жертв трагедій повного спалення разом із мешканцями чотирьох сіл області. Видання здійснено на виконання Указу Президента України "Про заходи у зв’язку з 70-ми роковинами Корюківської трагедії" від 22 вересня 2011 р. № 925, розпорядження Кабінету Міністрів України "Про заходи у зв’язку з 70-ми роковинами Корюківської трагедії" від 25 квітня 2012 р. № 235-р. та розпорядження: голови Чернігівської обласної державної адміністрації "Про заходи у зв’язку з 70-ми роковинами Корюківської трагедії" від 21 травня 2012 р. № 184.
  Збірник призначено для істориків, краєзнавців, вчителів і викладачів, студентів, представників органів влади, всіх причетних до реалізації державної політики пам’яті в Україні.
   
  У збірнику вміщено матеріали обласної науково-практичної конференції, проведеної 10 жовтня 2012 року в м. Чернігові з ініціативи управління у справах сім'ї та молоді Чернігівської обласної державної адміністрації, обласної організації Спілки жінок України, Чернігівського національного педагогічного університету імені Т. Г. Шевченка, підприємства "Навчально-методичний центр" Федерації профспілкових організацій Чернігівської області за підтримки Чернігівської обласної державної адміністрації, Федерації профспілкових організацій Чернігівської області. У конференції взяли участь і виступили представники органів державної влади та місцевого самоврядування, профспілкові лідери, науковці та студенти вищих навчальних закладів, представники громадських організацій області.
  На конференції докладно розглянуті кращі практики забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, обговорені проблеми інтегрування тендерних підходів у діяльності органів місцевого самоврядування та громадських організацій.
  Для працівників державних органів влади та місцевого самоврядування, профспілкових організацій, активістів жіночих громадських об’єднань, учителів, науковців, студентів, працівників бібліотек, широкого кола читачів.
      
  Увазі читачів представлено науково-практичне видання, присвячене актуальним процесам сучасного розвитку співробітництва між регіонами різних держав. Перший та другий розділи надають змогу зрозуміти суть транскордонного співробітництва та діяльності єврорегіонів як у теоретичному, так і практичному вимірі в загальноєвропейському та українському контексті. У третьому розділі представлено широкий спектр матеріалів про створення та розвиток Прикордонного Співтовариства "Єврорегіон "Дніпро", до складу якого входить Чернігівська область. У додатках міститься нормативна база функціонування Єврорегіону.
  Видання адресоване державним службовцям та посадовим особам місцевого самоврядування, представникам наукових та експертних кіл, аспірантам та студентам, а також усім, хто цікавиться питаннями регіонального розвитку та європейської інтеграції. При підготовці видання використані матеріали Чернігівської обласної державної адміністрації та інформація з джерел, наведених у списку літератури.
   
  Книга містить твори переможців літературно-мистецьких конкурсів, які в 2011–2012 рр. проводив на Чернігівщині Фонд В. Шевченка: "Оживає минувшина" (з історії Ічнянського краю) та "Родина. Ічнянщина. Україна" (талановиті діти району). Розрахована на масового читача.
   
  У книзі опубліковано щоденники та спогади видатного громадського діяча і вченого О. О. Русова (1847–1915), які висвітлюють його життєвий шлях, соціально-економічні та політичні процеси в Україні у другій половині XIX – на початку XX ст.
  Для науковців, викладачів, студентів, краєзнавців, усіх, хто цікавиться історією України та Чернігівщини.
   

  Видання містить упорядковану довідкову інформацію про Ройську сотню Чернігівського полку. Розглядається процес формування території сотні та її адміністративно-територіальний устрій. Списки сотенної старшини супроводжуються біографічними довідками. Також детально розглядається історія кожного поселення, що входило до складу сотні: історія заснування, власники, кількість дворів, церкви, млини, школи, шпиталі, шинки, володіння старшини, приїжджі двори; перелічені основні козацькі родини та отамани.
  Для істориків, краєзнавців та всіх, хто цікавиться історією України.

  Чернігівській ОУНБ ім. В. Г. Короленка подаровано два примірники книги.

   
  В сборнике "Переливы" собрана лирика различных направлений Алевтины Гусевой и любовная лирика разных лет Олега Гусева. Стихи для детей и шуточные стихи переливаются с гражданской и любовной поэзией, отражая взгляды и чувства обоих авторов.
   
  Книга поезії ветерана війни в Афганістані, ліквідатора наслідків аварії на ЧАЕС, письменника Юрія Гранчака охоплює період його творчості протягом 2008–2013 років, хоча є кілька раніше написаних віршів, іцо не увійшли в його попередні видання. В ній оспівується краса рідного краю і людської душі, філософія людських стосунків.
   
  Дебютна збірка Андрія Тітка – не випадкова книга з випадковим порядком віршів. Це результат майже трирічних пошуків автором себе та власного "Я". В осмислених і чуттєвих поезіях молодого літератора переплетені кохання і вірність, відстань, простір та безмежна свобода. А також подорожі, станції, вокзали, дороги та все, без чого важко уявити справжню інтимну лірику. Тонкою ниткою крізь збірку проходить осінь – час переосмислення, коли стає зрозумілою суть всього, що відбувалося з людиною протягом року.
   
  В цій книзі читач може ознайомитися з творами марківчан-аматорів, які закохані в поезію та прозу, які оспівують велич світлих почуттів душі і серця, красу рідного краю, прославляють героїчне минуле своїх предків та закликають берегти найкращі традиції свого народу.
   

  Померлий козацький полковник, який роз’їжджає містом у компанії чортів... Привид Мотрі Кочубей, що охороняє скарби гетьмана Мазепи... Прокляті могили, закинуті церкви, привиди старовинних панських маєтків, відьми, які своїми чарами викликають посуху та зурочують людей... Усі вони – герої містичних нарисів про минуле Чернігівщини. Цим оповідям можна вірити або не вірити, сприймати їх як плід народної уяви або віддзеркалення реальних історичних подій. У будь-якому разі вони вже стали частиною місцевого фольклору і будуть цікаві не лише туристам та гостям нашого міста, а всім, хто хоче більше дізнатися про минуле рідного краю.

Чернігівській ОУНБ ім. В. Г. Короленка подаровано два примірники книги.

   

  Посібник призначений для допомоги вчителям інформатики, фізики, математики при викладанні предметів "Інформатика", "Фізика", "Математика" у середній школі, а також буде корисним слухачам курсів підвищення кваліфікації педагогічних працівників при вивченні курсу "Інформаційно-комунікаційні технології в освіті".

  Чернігівській ОУНБ ім. В. Г. Короленка подаровано три примірники книги.

   

  Навчальний посібник підготовлено відповідно до навчальної програми спецкурсу "Психологія масової комунікації", який передбачено тематикою спецкурсів кафедри соціальної та практичної психології.
  У навчальному посібнику викладено найважливіші теоретичні відомості з такого наукового напряму, як психологія масової комунікації. У кінці навчального посібника наведено плани семінарських і практичних занять, подано методичні матеріали для їх проведення, представлено завдання для самостійної та індивідуальної роботи студентів, призначені для активного й осмисленого засвоєння теоретичних знань і вироблення практичних умінь. За структурою навчальне видання відповідає вимогам кредитно-модульної системі організації навчального процесу.
  Для студентів вищих навчальних закладів, які вивчають спецкурс "Психологія масової комунікації" або нормативний курс "Соціальна психологія".

  Чернігівській ОУНБ ім. В. Г. Короленка подаровано два примірники книги.

   

  В очередной книге В. Лашука все посвящено Человеку в природе и жизни. Есть в ней и полеты за пределы Вселенной, есть в ней и любовь к ближнему и просто ощущение плеча друга.

   Чернігівській ОУНБ ім. В. Г. Короленка подаровано два примірники книги.

   

  Відомий український музикант, композитор і вчений Анатолій Шевченко презентував свою останню роботу – "Українська сюїта – Бах", в якій було знайдено точки дотику творчості Й.-С.Баха з українським мелосом.

  Чернігівській ОУНБ ім. В. Г. Короленка подаровано два примірники книги.

   

  Дотик, терпіння, поезія – "ДТП" Олени Марченко потрібно розшифровувати саме так – дбайливо, терпляче, потроху...

  Чернігівській ОУНБ ім. В. Г. Короленка подаровано два примірники книги.

   
  У книзі представлені оповідання для дітей, у яких автор піднімає морально-етичні проблеми, питання родинного виховання дітей.
  Проникливе відображення дитячих почуттів у різних життєвих ситуаціях робить оповідання глибоко психологічними, повчальними для становлення повноцінної особистості.
  Книга адресована дітям молодшого та середнього шкільного віку.

 
Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється