Заради правди, заради майбутнього України та її нації на основі великої кількості не відомих раніше архівних документів, багатьох свідчень очевидців політичних репресій, матеріалів розкопок більш ніж сотні місць на Прикарпатті написано цю книгу.
Написано, щоби ми, нині сущі і майбутні покоління української нації, не забували про масові вбивства кращих синів і дочок українського народу, про ліквідацію українських церков та духовенства, вбивства невинних людей большевицькими катами та їх комуністичними посіпаками.
Світ мусить знати про геноцид Галичини.
До відзначення 300-ліття від смерті великого гетьмана України Івана Мазепи, за щирого сприяння відомого франкознавця п. Марії Вальо ми отримали книжечку-метелик, написану і видану до 200-ліття від цієї дати видатним, але мало відомим досі в Україні істориком, письменником Василем Пачовським.
У книжечці цій, що в єдиному примірнику збереглася у Львівській Науковій Бібліотеці ім. В. Стефаника, у вкрай лаконічній формі, з природним захопленням й експресією викладено довголітню діяльність найвідомішого в світі та найбільш забороненого й очорненого в окупованій Україні українського гетьмана, його, хоч і невдалу, спробу вирвати Україну з московської неволі, його смерть, яка стала початком могутнього мазепинського руху за Незалежність України.
Книжечка ця була розрахована для найширших народних кіл, і тепер ми таку мету сповідуємо, постановивши перевидати її, оскільки переважна більшість народу нашого практично нічого не знає про гетьмана, оспіваного найвидатнішими поетами Старого і Нового світу.
Сподіваємось, що ця (перевидана) раритетна книжка, що повернулася з небуття до наших сучасників, буде сприйнята всіма з таким же захопленням і радістю, яких зазнали ми від цього дарунку долі.
Книг під назвою "В пам'ять гетьмана Івана Мазепи і битви під Полтавою" (1709 р.) подаровано тридцять екземплярів.
Ця книга поверне читача в недалеке минуле – липень 2008 року, коли катастрофічна повінь на Прикарпатті завдала більшості жителів краю значної моральної й матеріальної шкоди. Видання допоможе оцінити у повному обсязі масштаби лиха, розповість про героїзм і самопожертву рятувальників, що прийшли на порятунок потерпілим, подасть детальну інформацію про хід ліквідації наслідків стихії, про допомогу органів влади, про благодійників і жертводавців, завдяки яким руйнівні наслідки повені вдалося звести до мінімуму й ліквідувати.
Авторський колектив у своїй книзі прагнув показати потужність державної й громадської підтримки та допомоги постраждалим від повені.
обслуговування користувачів до 17:45
обслуговування користувачів
призупиняється