Національний історико-культурний заповідник "ГЕТЬМАНСЬКА СТОЛИЦЯ"

Національний історико-культурний заповідник "ГЕТЬМАНСЬКА СТОЛИЦЯ"

   
  Збірник статей "Батуринська старина" присвячений 70-річчю від дня народження кандидата філологічних наук, краєзнавця Віктора Миколайовича Бондаренка. На підставі нововиявлених матеріалів, значна частина яких уперше запроваджується до наукового обігу, висвітлено розвиток Батурина та його околиць, який хронологічно охоплює історичне минуле краю від X до XX ст.
  У виданні збережено лексичні та правописні особливості авторського тексту.
  Для науковців, викладачів, учителів, студентів, краєзнавців, усіх, хто цікавиться вітчизняною історією.
   
  Фотоальбом-каталог "Україна Гетьманська" – це перша цілеспрямована спроба представити загалу фондову колекцію Національного історико-культурного заповідника "Гетьманська столиця", який започатковує серію каталогів фондового зібрання. Пропонована праця підготовлена з метою популяризації фондової колекції НІКЗ "Гетьманська столиця" – друковане видання "відкриває двері" для широкого використання музейного фонду.
  Головним завданням діяльності нашого заповідника є вивчення та популяризація історії Української козацької держави – Гетьманщини, яка стала ключовим явищем в історії національного державотворення. Майже півстоліття столицею Лівобережної України, офіційною резиденцією її гетьманів був Батурин. І тому тема першого каталогу присвячена саме історії цієї доби.
   
Всі покою щиро прагнуть,
А не в єден гуж всі тягнуть;
Той направо, той наліво,
А все, браття, тото диво!
   
  Протягом двох століть не згасає інтерес до родини Розумовських, адже тривалий час Розумовські відігравали провідну роль не лише в історії Української та Російської держав, а й Європи. Серед представників родини – відомі дипломати, міністри, військові діячі, меценати. Своїми визначними діяннями Розумовські прославилися далеко за межами рідної країни, цим самим підтвердивши свій родинний девіз – "Славу примножувати справами".
Найбільшу пам'ять про себе залишив гетьман України Кирило Розумовський. З його ім'ям пов'язані переломні моменти в історії, освіті, науці і культурі нашої Вітчизни. Видатний державний та культурний діяч, реформатор – саме таким він залишився в пам'яті вдячних нащадків. За доби К. Розумовського відроджується і процвітає гетьманська столиця Батурин.
   

"В Європі стане слава вічним троном,
Коли багатим втішиться полоном
Русь наша, з того – втіха ненастанна.
Бо ласку неба віднайшла в Івана"
Іван Орновський "Муза Роксоланська".

  Іван Степанович Мазепа – видатний український державний і політичний діяч, гетьман України (1687–1709 pp.), народився 20 березня 1639 року в селі Мазепинці, неподалік Білої Церкви. Іван Мазепа був першим українським гетьманом, який незмінно тримав гетьманську булаву протягом майже 22 років. За цей час йому довелося зазнати і європейської слави, і радощів перемог, і смертельного болю поразки. Цей період характеризувався значним економічним розвитком України-Гетьманщини, стабілізацією соціальної ситуації, піднесенням церковно-релігійного життя, освіти та культури.

Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється